Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Gofry


Chrupiące gofry

Jesteśmy na odpuście, festynie, w górach lub nad morzem, a wokół roznosi się zapach gofrów. Mijający nas ludzie są jakby żywą reklamą. Umazani bitą śmietaną, chrupią gofry. - Wiem, że na jednym się nie skończy - mówi Maria Sokolska, mama czwórki skrzatów. - Postanowiłam więc kupić gofrownicę i napiec tyle gofrów, żeby przynajmniej na jakiś czas był spokój. No i był - do następnych wakacji, kiedy nie mogliśmy przejść przez promenadę, bo dzieci stały już w kolejce po gofra. Teraz zabieram gofrownicę na wakacyjne wyjazdy. Tylko nie mam pomysłu, co zrobić, żeby gofry chrupały jak te z budki.

Patrząc na fora internetowe, jest to problem chyba każdego, kto próbuje piec gofry. "Z mlekiem czy bez", "cukier puder zamiast zwykłego", "podpiec dodatkowo w piekarniku", "dodać dwie łyżki majonezu" - radzą internauci. Użytkownicy komputera i gofrownicy wciąż wydają się jednak bezradni, a gofry jak nie chrupały, tak nie chrupią, przypominając elastyczne naleśniki.

- I nawet najwymyślniejsze przepisy nic tu nie poradzą! - śmieje się Rafał Zawadzki, właściciel budki z goframi.

- Problemem jest za mała moc gofrownicy. Sprzęt sprzedawany w sklepach ma najczęściej moc około 650-750 W, a powinien mieć 1300-1400 W, tak jak gofrownicę gastronomiczne, aby ciasto mogło szybko urosnąć, odparować wodę i upiec się. Mogę doradzić, aby nie stosować za dużo mleka i po usmażeniu nie kłaść gofrów jeden na drugi.

Posiadaczom gofrownic zalecamy zmierzyć się z wyzwaniem i udoskonalać swoje przepisy, bo kto powiedział, że domowe gofry są gorsze?

Składniki:
20 dkg mąki ziemniaczanej 20 dkg mąki pszennej 25 dkg cukru torebka cukru wanilinowego 200 g margaryny 1 łyżka proszku do pieczenia 5 jajek olej sojowy

Sposób przygotowania:
Białka ubić z cukrem do całkowitego rozpuszczenia kryształków. Obie mąki wymieszać z proszkiem do pieczenia, wsypać cukier waniliowy i zwykły, dodać margarynę - roztopioną wcześniej w garnku - i żółtka. Zmiksować dodając trochę wody, aby ciasto było wyraźnie gęściejsze od naleśnikowego. Na koniec dodać ubite białka. Ciasto zostawić na 15 minut w temperaturze pokojowej. W tym czasie nagrzać gofrownicę i posmarować olejem za pomocą pędzelka. Nakładać 1-2 łyżki ciasta, do zalania catej formy. Piec na rumiano. Gofry wyjęte z gofrownicy podsuszyć, opierając o coś pionowo. Podawać z bitą śmietaną, owocami, dżemem lub cukrem pudrem.


Marta Troszczyńska


Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 10 października 2010


   

Wasze komentarze:
 Andre: 19.10.2010, 03:29
 Andre: 18.10.2010, 13:48 Jezus do Św. Faustyny: Jestem święty po trzykroć i brzydzę się najmniejszym grzechem. Nie mogę kochać duszy, którą plami grzech, ale kiedy żałuje, to nie ma granicy dla Mojej hojności, jaką mam ku niej. Miłosierdzie Moje ogarnia ją i usprawiedliwia. Miłosierdziem Swoim ścigam grzeszników na wszystkich drogach ich i raduje się Serce Moje, gdy oni wracają do Mnie. Zapominam o goryczach, którymi poili Serce Moje, a cieszę się z ich powrotu. Powiedz grzesznikom, że żaden nie ujdzie ręki Mojej. Jeżeli uciekają przed miłosiernym Sercem Moim, wpadną w sprawiedliwe ręce Moje. Powiedz grzesznikom, że zawsze czekam na nich, wsłuchuję [się] w tętno ich serca, kiedy uderzy dla Mnie. Napisz, że przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenie i cierpienia, przez burze i pioruny, przemawiam przez głos Kościoła, a jeżeli udaremnią wszystkie łaski Moje, poczynam się gniewać na nich, zostawiając ich samym sobie i daję im czego pragną.(Dz 1728)
(1)


Autor

Treść

Nowości

Litania za chorychLitania za chorych

Cud eucharystyczny w Buenos AiresCud eucharystyczny w Buenos Aires

Niedoceniona waga wspomnieńNiedoceniona waga wspomnień

Ostatni wschodni Ojciec Kościoła - św. Jan DamasceńskiOstatni wschodni Ojciec Kościoła - św. Jan Damasceński

Pszczoła, amfora i ciasteczkoPszczoła, amfora i ciasteczko

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej