Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 
Zawierzyłam Maryi

     Ponieważ jestem dorosłym dzieckiem alkoholików, nie mam zbyt dobrego wzoru małżeństwa. Jest we mnie wiele obawy i lęku przed bliskością oraz przed codziennym, wspólnym życiem u boku ukochanego mężczyzny. Piszę to świadectwo również ku pokrzepieniu ludzi samotnych, którzy poprzez różne okaleczenia i traumatyczne przeżycia z dzieciństwa nie są w stanie założyć rosziny- bądź też obawiają się - i tym samym są zmuszeni czekać na ślub, cierpliwie pracując nad sobą. Ja chcę ten czas oczekiwania na swojego męża i dzieci wykorzystać jak najowocniej, dlatego przystąpiłam do RCS. Jest we mnie żal, gdy muszę czekać, i często zadaję pytanie: "dlaczego nie mogę cieszyć się szczęściem rodzinnym i macierzyństwem?". Czuję się bardzo samotna, ale nie poddaję się. Wiem. że tylko cierpliwie dojrzewając i jednocząc się z wolą Bożą, będę mogła stworzyć udany, prawdziwy, trwały i szczery związek oparty na wzajemnym zaufaniu, służeniu sobie i oddaniu.

     RCS jest dla mnie wspaniałą drogą, na którą zaprosił mnie Jezus - wzór czystości i dobroci. To On chce, bym mogła realizować się i spełniać jako kobieta, przyszła żona i mama. Błogosławieństwo, które płynie z zachowania czystości przedmałżeńskiej, jest dla mnie oczywiste. Nie jest to łatwe, ale możliwe. Bardzo pomaga mi w tym Maryja. To właśnie Jej, idąc w ślad za Janem Pawłem II, powierzyłam swoje przyszłe życie małżeńskie i rodzinne, zamawiając podczas pieszej pielgrzymki do Częstochowy Mszę św. w intencji dobrego męża. Dzień, w którym stanę przed Jezusem, ślubując mojemu najdroższemu mężowi miłość, wierność i uczciwość małżeńską, będzie najszczęśliwszym i najpiękniejszym dniem mojego życia.


Agnieszka


Publikacja za zgodą redakcji

nr 2-2008

RCS - strona oficjalna:

Ruch Czystych Serc


Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka? Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?
Anna Jedna
Niniejsza książka to pomoc dla tych, którzy chcą zachować wierność małżeńską, niezależnie od okoliczności i ludzkiej słabości. To także znakomity podręcznik Bożej mądrości i Bożej miłości dla tych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Leszek: 25.05.2008, 12:03
 Aga,odezwij sie ,prosze! -Leszek 10310321
 Beata: 22.05.2008, 12:07
 Oby ten dzień nadszedł jak najszybciej!:) Nie ulegaj zwątpieniu i trwaj w Panu!:)
 Gabbi1: 22.05.2008, 06:48
 I tego z całego serca Ci zyczę Agnieszko!Jestes wspaniałą młoda osoba, a Maryja na pewno Cie nie zawiedzie-ona nigdy nie zawodzi wierz mi.Tyle razy juz sie o tym przekonałam.
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej