Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
 
Zawierzyłam Maryi

     Ponieważ jestem dorosłym dzieckiem alkoholików, nie mam zbyt dobrego wzoru małżeństwa. Jest we mnie wiele obawy i lęku przed bliskością oraz przed codziennym, wspólnym życiem u boku ukochanego mężczyzny. Piszę to świadectwo również ku pokrzepieniu ludzi samotnych, którzy poprzez różne okaleczenia i traumatyczne przeżycia z dzieciństwa nie są w stanie założyć rosziny- bądź też obawiają się - i tym samym są zmuszeni czekać na ślub, cierpliwie pracując nad sobą. Ja chcę ten czas oczekiwania na swojego męża i dzieci wykorzystać jak najowocniej, dlatego przystąpiłam do RCS. Jest we mnie żal, gdy muszę czekać, i często zadaję pytanie: "dlaczego nie mogę cieszyć się szczęściem rodzinnym i macierzyństwem?". Czuję się bardzo samotna, ale nie poddaję się. Wiem. że tylko cierpliwie dojrzewając i jednocząc się z wolą Bożą, będę mogła stworzyć udany, prawdziwy, trwały i szczery związek oparty na wzajemnym zaufaniu, służeniu sobie i oddaniu.

     RCS jest dla mnie wspaniałą drogą, na którą zaprosił mnie Jezus - wzór czystości i dobroci. To On chce, bym mogła realizować się i spełniać jako kobieta, przyszła żona i mama. Błogosławieństwo, które płynie z zachowania czystości przedmałżeńskiej, jest dla mnie oczywiste. Nie jest to łatwe, ale możliwe. Bardzo pomaga mi w tym Maryja. To właśnie Jej, idąc w ślad za Janem Pawłem II, powierzyłam swoje przyszłe życie małżeńskie i rodzinne, zamawiając podczas pieszej pielgrzymki do Częstochowy Mszę św. w intencji dobrego męża. Dzień, w którym stanę przed Jezusem, ślubując mojemu najdroższemu mężowi miłość, wierność i uczciwość małżeńską, będzie najszczęśliwszym i najpiękniejszym dniem mojego życia.


Agnieszka


Publikacja za zgodą redakcji

nr 2-2008

RCS - strona oficjalna:

Ruch Czystych Serc


Wasze komentarze:
 Leszek: 25.05.2008, 12:03
 Aga,odezwij sie ,prosze! -Leszek 10310321
 Beata: 22.05.2008, 12:07
 Oby ten dzień nadszedł jak najszybciej!:) Nie ulegaj zwątpieniu i trwaj w Panu!:)
 Gabbi1: 22.05.2008, 06:48
 I tego z całego serca Ci zyczę Agnieszko!Jestes wspaniałą młoda osoba, a Maryja na pewno Cie nie zawiedzie-ona nigdy nie zawodzi wierz mi.Tyle razy juz sie o tym przekonałam.
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej