Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Radość wzrastania w miłości

     Dostaliśmy niepowtarzalną szansę, jedno życie. Jest ono niczym górska wyprawa. Wymaga wysiłku i wytrwałości, ale daje wiele satysfakcji i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Jednak bez mapy lub przewodnika może stać się zagrożeniem dla zdrowia lub nawet życia. Bez dobrych wskazówek nie da się bezpiecznie trafić do właściwego celu.

     Gdzie szukać takich wskazówek, aby życie było piękną i prowadzącą do dobrego celu przygodą? Na to pytanie daje odpowiedź Ruch Czystych Serc. Zrodził się on wśród czytelników ewangelizacyjnego dwumiesięcznika Miłujcie się!. Jest skierowany do młodych osób, które pragną żyć według słów: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą"(Mt 5, 8). Pan Jezus chce, aby każdy żył piękną i czystą miłością, która się nie kończy i w pełni uszczęśliwia. Dlatego członkowie RCS w codziennej Modlitwie zawierzenia oddają się całkowicie Chrystusowi. Tylko on może uleczyć wszelkie zranienia i poprowadzić drogą dojrzewania do prawdziwej miłości. Niezależnie od życiowego powołania wszyscy takiej miłości pragniemy, bo tak zostaliśmy przez Boga stworzeni - na Jego obraz. Aby zdobyć prawdziwą miłość, trzeba podjąć konkretne postanowienia. Poprzez słowa Modlitwy zawierzenia młodzi z RCS zobowiązują się trwać w czystości przedmałżeńskiej, tj.: nie współżyć przed ślubem, nie czytać i nie oglądać materiałów o treściach pornograficznych. Czystość zachowywana w młodości znajduje kontynuację na wszystkich drogach powołania. Członkowie RCS postanawiają także codziennie modlić się, czytać Pismo Święte, często przystępować do Komunii Świętej, adorować Najświętszy Sakrament, regularnie przystępować do sakramentu pojednania, a w razie upadku nie zniechęcać się i natychmiast podnosić się z każdego grzechu. Te zobowiązania wymagają podjęcia systematycznej pracy nad sobą, której ważnym elementem jest unikanie wszystkiego co uzależnia. W tych codziennych zmaganiach pomaga Pan Jezus i Jego najtroskliwsza Matka, a także patronka Ruchu Czystych Serc - błogosławiona Karolina Kózkówna. Jako młoda, szesnastoletnia dziewczyna poniosła, w obronie swojej czystości, męczeńską śmierć z rąk rosyjskiego żołnierza.

     Wspólnota RCS świadczy, że młodzi ludzie chcą iść przez życie z Panem Bogiem, a walka o chrześcijańskie wartości jest nie tylko trudem, ale wzrastaniem przepełniającym głęboką radością i pokojem. Przekonało się już o tym ponad 8 tysięcy osób, które przystąpiły do Ruchu. Ich liczba wciąż rośnie. W różnych miastach Polski powstaje coraz więcej wspólnot, które prowadzą regularne spotkania w ciągu roku (informacje o nich można znaleźć na stronie www.rcs.org.pl). Poświęcone są one tematom ważnym i ciekawym dla młodzieży, dotyczącym kwestii wiary, moralności, prowadzonym w formie konferencji, dyskusji z zaproszonymi gośćmi lub w ramach pracy w grupach. Ważna jest także wspólna modlitwa oraz grupowa integracja. Kulminacyjnym wydarzeniem każdego roku, jednoczącym członków Ruchu Czystych Serc ze wszystkich zakątków Polski jak i z zagranicy są letnie rekolekcje oraz zimowe dni skupienia. Jest to wyjątkowy czas otwarcia serca na Pana Boga i drugiego człowieka. Wspólne uczestnictwo w Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu (także w nocy), bardzo ciekawe konferencje, rekreacja ubogacają całą wspólnotę. Duch Święty obficie udziela swoich łask, przemienia serca i wypełnia je Bożym pokojem i radością.

     Ruch Czystych Serc jest kliniką, w której Pan Jezus chce leczyć wszystkie zranione serca i prowadzić je ku pełni miłości. Każdy z nas ma ogromną wartość w oczach Boga, który przeznaczył nas do wielkich rzeczy, dlatego nie możemy zmarnować swojego życia. Jest ono czasem dorastania do szczęścia życia wiecznego z Bogiem. To niełatwa droga, na której niezbędne jest wsparcie drugiego człowieka i wspólnoty zdążającej do tego samego celu. Już dziś Ruch Czystych Serc zaprasza Cię do rozpoczęcia fascynującej przygody zdobywania czystego serca!

Małgorzata Sołtyk

Ukończyła Instytut Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, obecnie studentka I roku studiów doktoranckich w sekcji teologii moralnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2 lat w Ruchu Czystych Serc, od roku animatorka prowadząca spotkania jednej z grup RCS w Warszawie.

Tekst pochodzi z Pisma Alumnów
Wyższego Seminarium Duchowanwg Księży Pallottynków
Numer Spacjalny - Pallotyńskie Spotkanie Młodych 2012

Wasze komentarze:
 zofia: 03.01.2020, 22:19
 Ucieszył mnie piękne słowa o rcs.pisz więcej. Gratuluję członkowska w rcs.pisz.
(1)


Autor

Treść

Nowości

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - dzień 7Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP - dzień 7

św. Saba Jerozolimskiśw. Saba Jerozolimski

Modlitwa do św. SabyModlitwa do św. Saby

św. Gerald z Bragiśw. Gerald z Bragi

Modlitwa do św. Geralda z BragiModlitwa do św. Geralda z Bragi

Kościół pw. św. Floriana w Chodzieży, fot. Przemysław JahrMiasto Szwajcarią zwane

Najbardziej popularne

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

[ Powrót ]
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej