Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki
Czy umiesz cieszyć się życiem?

Wprowadzenie

     Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak szalenie ważną w życiu rzeczą jest umiejętność przeżywania drobnych radości. Pogoda ducha to nic innego jak owo wyszukiwanie jaśniejszych stron naszej egzystencji, optymizm. Do pogodnych ludzi lgną inni ludzie, uśmiech przyciąga i wokół robi się od razu życzliwiej, radośniej, przyjemniej. Znacie Państwo anegdotę o pesymiście i optymiście? Pesymista napotkawszy na drodze kamień, zacznie go kopać i ze złością narzekać na pecha, że to jemu się przytrafia, że to złośliwość losu, że musiał się potknąć. Optymista zaś potknąwszy się o ten sam kamień, rozetrze nogę i przyjrzy się kamieniowi. - Interesujący ten kamień - powie. Jak to natura potrafi pięknie rzeźbić! Wierzcie Państwo psychologom - łatwiej żyć optymistom. Sprawdźmy czy my umiemy cieszyć się życiem.


1. Wyobraź sobie, że masz dość duże mieszkanie, dość pieniędzy i fantazji, aby zaproponować przyjaciołom bal kostiumowy. Masz wówczas pomysł na zabawę,której tematem będzie:

"misteria starożytne w katakumbach"
ogródkowy, findesieclowy teatr
bal wieśniaków
brazylijski karnawał
gangsterzy i ich dziewczęta w okresie prohibicji w USA
uczta staropolska


2. Najistotniejszą różnicę pomiędzy kobietami a mężczyznami stanowi według ciebie:

zupełnie inna mentalność
zarost i inne zewnętrzne atrybuty
siła fizyczna
różne role biologiczne
wrażliwość
brak piersi


3. Wyobraź sobie, że piszesz nowelkę, opartą na własnych wspomnieniach o pierwszej miłości. Nadałabyś jej najchętniej tytuł:

"Człowiek, którego zapomniałam"
"Mężczyzna swoich czasów"
"Był sobie błędny rycerz"
"Czarowne wspomnienia"
"Ciało i dusza"
"O nietrwałości rzeczy"


4. Odkrywasz, że twój ukochany zapisuje w notesiku wszystkie swoje miłosne podboje. Uczyniwszy to odkrycie:

natychmiast z nim zrywasz
wpisujesz na wszystkich kartkach notesu kąśliwe uwagi
opowiadasz o tym w obecności innych osób
zawiadamiasz o swoim odkryciu te "inne"
prosisz go, aby wytłumaczył, po co mu to
przechodzisz nad tym do porządku dziennego


5. Są takie pary, które trwają w niezmąconej harmonii latami, wydają się bardzo szczęśliwe. Przyglądasz się im z zainteresowaniem i dochodzisz do wniosku, że cały sekret polega na:

życiu w kłamstwie
głębokiej miłości
dobraniu seksualnym
przyjaźni
przyzwyczajeniu
wzajemnym szacunku


6. Rycerze zazwyczaj mieli jakąś swoją dewizę. Wyobraź sobie, że i ty masz wybrać sobie jakąś. Oczywiście proponujemy ci dość ograniczony wybór:

"Chleb, miłość i fantazja"
"Dobra rodzina, dobra praca, dobry relaks"
"Wolność, równość... i kobiecość"
"Słońce i miłość"
"Szampańska zabawa i szaleństwo"
"Namiętność w wiośnie i jesieni życia"


7. Mężczyźni miewają różne wady. Niestety, jak mówią doświadczone panie, są one widoczne dopiero przy bliższym poznaniu. Jest jednak coś, czego najbardziej nie lubisz, co przyprawia cię o wściekłość. Na przykład, gdy mężczyzna:

ma zwyczaj drapać się w głowę
udaje biedaka, mając w kieszeni grubą gotówkę
przechwala się, jaki to jest męski
chrapie przez sen
pije ponad miarę
jest nieśmiały


8. Twój szef jest wrażliwy na kobiece wdzięki. Pewnego dnia robi ci dość jednoznaczną propozycję. Ty wówczas:

rejterujesz, zwalniając się z pracy
robisz mu karczemną awanturę
opowiadasz o wszystkim mężowi
rozważasz tę propozycję, bo może warto skorzystać dla kariery
wybuchasz śmiechem
dpowiadasz "tak", bo właściwie masz sama na to ochotę


9. Miłość nie może obywać się bez słów. Są to słowa czułości, wyznania, ale czasem wdzierają się i inne. Zastanów się, jakich używasz lub tylko jak myślisz najczęściej w intymnych sytuacjach:

"jest mi z tobą cudownie"
"daj mi spokój"
"liczysz się tylko ty"
"kochanie" - ale zdarza ci się myśleć o innym
"muszę być dla niego czuła"
"jeśli ty chcesz - zgoda"


10. Stało się, twój partner nie jest zdolny wywołać u ciebie bicia serca, nie jest już obiektem tak żywych jak dawniej emocji. Ty wówczas:

żyjesz z nim uważając to za stan normalny
nie chcesz z nim dłużej intymnych kontaktów
właściwie bardzo łatwo ci jest obejść się bez dreszczu emocji
rozglądasz się za kimś innym
uważasz, że jest to nawet zabawna sytuacja
oszukujesz go


11. Pomimo wszelkich starań on odchodzi od ciebie. Mówisz wówczas:

"a to głupiec"
"a to niedorajda"
"stracił dla mnie wiele na swej wartości"
"biedne chłopisko"
"chyba zwariował"
"sam nie wie, co traci"


12. Najbardziej odpowiadają ci w małżeństwie stosunki:

partnerskie
gdy obydwoje partnerzy dają z siebie wszystko
bratersko-siostrzane
gdy równe są przede wszystkim prawa
uroczej kotki z władczym mężczyzną
na dystans


13. Wyobraź sobie, że ciesząc się pełnią sił, musisz obmyślić napis na własnym nagrobku. Czy skłonna byłabyś umieścić tam napis:

"Dziękuję wam wszystkim"
"Do zobaczenia w raju"
"Do zobaczenia w piekle"
"Oto mój spokój i samotność"
"Oczekuję was po tej stronie"
"Pozostańcie z Bogiem"


14. Jesteś na plaży "tekstylnej", ale znajomy, który ci towarzyszy, proponuje ci, abyś się rozebrała, bo bez kostiumu zdrowiej:

udajesz głuchą
dajesz mu surową reprymendę
mówisz, że to on powinien zrobić początek
mówisz, że powinien raczej zajrzeć do pism porno
śmiejąc się zaczynasz powoli z siebie zdejmować kostium
rozbierasz się niby obojętnie udając, że jest to rzecz zwykła


15. Do twojej łazienki, choć rzecz to niezwykła, zakradł się wąż boa. Jesteś zdumiona i:

wzywasz straż pożarną
dzwonisz do ZOO
zabierasz się za fotografowanie
wzywasz tatusia
wzywasz policję
zapraszasz przyjaciół na oglądanie


16. Spostrzegasz, że twoja przyjaciółka prowadzi gorący romans z twoim własnym, dorastającym synem. Jesteś zaskoczona:

ale gratulujesz jej
czynisz jej wymówki
policzkujesz ją
ciągniesz ją za język, bo jesteś ciekawa
żartujesz sobie z nich
dziękujesz przyjaciółce, za opiekę nad synem
   Wasze komentarze:
 elwira: 12.05.2019, 21:16
 Nic się nie zgadza :{
 heee?! : 31.05.2016, 20:30
 nic sie nie zgadza....
 sysua: 27.11.2015, 18:27
 Kiedy byłam w stresie wszystko mi się sypało. Nie miałam apetytu, nie potrafiłam się wyspać. Koleżanka poleciła mi oczyszczanie energetyczne na stronie moc-energii.pl . I rzeczywiście po odprawieniu rytuału problemy ze stresem ustały. Jestem pogodna i bardziej optymistyczna i co najważniejsze nabrałam więcej dystansu do wielu spraw, przez co już się nie denerwuje.
 hahaha: 24.07.2011, 18:35
 Zło i dobro nie jest dane człowiekowi z góry. A ty tak uważasz. Dość skrupulatnie planujesz swoje życie, ale pomyłek nie potrafisz uniknąć. Pociesz się, cóż to za życie bez niespodzianek? Zdarza ci się nazywać miłością samą gotowość kochania. Uważaj! Masz wielu przyjaciół, którzy bardzo cenią sobie twoją przyjaźń. Nie miewasz wyrzutów sumienia, nie żałujesz też niczego i nikogo - wszystko uważasz za "zaplanowane" przez los. Przeanalizuj taką postawę. W życiu chyba nie wszystko nam los zaplanował.
 ALEX: 24.02.2011, 22:05
 Jesteś w istocie dość smutną osobą. Nie umiesz się cieszyć.A może to tylko pamięć starych ran i dawnych przeżyć, o których pozornie zapomniałaś? Niepotrzebnie je rozpamiętujesz, to minęło. A może ty jesteś z natury taki "smutasek"? Przyznaj się, że przyjemności wolisz przeżywać w samotności, aby cieszyć się nimi do woli i na swój sposób. Zdarza się, że przez taką postawę tracisz w życiu jakąś szansę, zdarza się też, że z tego samego powodu zadowalasz się wyobrażeniem sobie przyjemności. Czy nie masz czasem upodobania do niewielkiej perwersji? Nie ma się czego wstydzić. Zastanów się jednak czy twój dystans nie przeszkadza ci w życiu. O ileż więcej doznałabyś przyjemności gdybyś umiała ją dzielić z innymi. Spróbuj, może się uda. Twój dotychczasowy życiowy program niekoniecznie musi być dobry.
 eliza: 13.01.2011, 16:52
 Ależ jesteś wesołą osobą! Wiesz przy tym, że na szczęście trzeba zapracować i zasłużyć. Niektórzy twierdzą, że lekceważąc niepowodzenia sprawiasz, że są one w twoim życiu coraz rzadsze. Szczęście smakujesz niby dobre potrawy, które prawdę mówiąc sprawiają ci wiele przyjemności (czy nie masz kłopotów z nadwagą?). Trudno o osobę bardziej kochającą i czułą - przychodzi ci to tym łatwiej, że i tobie samej jest z tym przyjemnie. W ogóle raczej wiedzie ci się w życiu, nie analizujesz bardzo wnikliwie każdej sytuacji, nie rozszczepiasz włosa na czworo i nie wierzysz w pecha. To tajemnica twojego powodzenia. Codziennie wstajesz z nową nadzieją na radość i przyjemności. Twoja dewiza to nie przejmwać się niczym, na co nie ma się wpływu. Brawo! To godne naśladowania. Oczywiście nie oznacza to bynajmniej, że ominą cię stresy i chandry. Jednak komuś tak radośnie nastawionemu do życia łatwiej pokonywać psychiczne niże i wszelkie przeszkody.
 Sandra: 26.07.2010, 21:33
 Jesteś osobą radosną, doceniasz przyjemności zarówno duszy, umysłu, jak i ciała. Jesteś osobą, która jest młoda duchem, jesteś czasami uroczą kokietką, ale czasem stajesz się bezwzględna. Przy tym lubisz zawdzięczać swoje przyjemności sobie samej. W ogóle jesteś osobą silną psychicznie i dobrym taktykiem. Na tyle dobrym, że drobne niepowodzenia zamieniasz w sukces. Wystrzegasz się skrupulatnie wszelkich dwuznacznych sytuacji. Gdybyś zechciała niekiedy zaryzykować, może byłabyś bardziej doskonałym typem, ale i tak jest wszystkim z tobą miło, a to jest przecież ogromnie ważne.
 monikam: 26.07.2010, 19:20
 16pkt. niespodziewalam sie ze jestem wesola osoba?...
 oleńka;): 01.07.2010, 17:54
 Ależ jesteś wesołą osobą! Wiesz przy tym, że na szczęście trzeba zapracować i zasłużyć. Niektórzy twierdzą, że lekceważąc niepowodzenia sprawiasz, że są one w twoim życiu coraz rzadsze. Szczęście smakujesz niby dobre potrawy, które prawdę mówiąc sprawiają ci wiele przyjemności (czy nie masz kłopotów z nadwagą?). Trudno o osobę bardziej kochającą i czułą - przychodzi ci to tym łatwiej, że i tobie samej jest z tym przyjemnie. W ogóle raczej wiedzie ci się w życiu, nie analizujesz bardzo wnikliwie każdej sytuacji, nie rozszczepiasz włosa na czworo i nie wierzysz w pecha. To tajemnica twojego powodzenia. Codziennie wstajesz z nową nadzieją na radość i przyjemności. Twoja dewiza to nie przejmwać się niczym, na co nie ma się wpływu. Brawo! To godne naśladowania. Oczywiście nie oznacza to bynajmniej, że ominą cię stresy i chandry. Jednak komuś tak radośnie nastawionemu do życia łatwiej pokonywać psychiczne niże i wszelkie przeszkody. Mamy nadzieję, że jeśli odpowiedziałaś naprawdę szczerze, odnajdziesz tu przyczynek do swego portretu.
 kasss:*: 28.06.2010, 23:11
 Ależ jesteś wesołą osobą! Wiesz przy tym, że na szczęście trzeba zapracować i zasłużyć. Niektórzy twierdzą, że lekceważąc niepowodzenia sprawiasz, że są one w twoim życiu coraz rzadsze. Szczęście smakujesz niby dobre potrawy, które prawdę mówiąc sprawiają ci wiele przyjemności (czy nie masz kłopotów z nadwagą?). Trudno o osobę bardziej kochającą i czułą - przychodzi ci to tym łatwiej, że i tobie samej jest z tym przyjemnie. W ogóle raczej wiedzie ci się w życiu, nie analizujesz bardzo wnikliwie każdej sytuacji, nie rozszczepiasz włosa na czworo i nie wierzysz w pecha. To tajemnica twojego powodzenia. Codziennie wstajesz z nową nadzieją na radość i przyjemności. Twoja dewiza to nie przejmwać się niczym, na co nie ma się wpływu. Brawo! To godne naśladowania. Oczywiście nie oznacza to bynajmniej, że ominą cię stresy i chandry. Jednak komuś tak radośnie nastawionemu do życia łatwiej pokonywać psychiczne niże i wszelkie przeszkody. to jest wszystko prawda o mnie zamurowało mnie !!!!!!!!! !!!!! !!! !! !
 sdaf: 27.05.2010, 23:22
 13 p
 smutna: 15.03.2010, 23:15
 Jesteś w istocie dość smutną osobą. Nie umiesz się cieszyć.A może to tylko pamięć starych ran i dawnych przeżyć, o których pozornie zapomniałaś? Niepotrzebnie je rozpamiętujesz, to minęło. A może ty jesteś z natury taki "smutasek"? Przyznaj się, że przyjemności wolisz przeżywać w samotności, aby cieszyć się nimi do woli i na swój sposób. Zdarza się, że przez taką postawę tracisz w życiu jakąś szansę, zdarza się też, że z tego samego powodu zadowalasz się wyobrażeniem sobie przyjemności. Czy nie masz czasem upodobania do niewielkiej perwersji? Nie ma się czego wstydzić. Zastanów się jednak czy twój dystans nie przeszkadza ci w życiu. O ileż więcej doznałabyś przyjemności gdybyś umiała ją dzielić z innymi. Spróbuj, może się uda. Twój dotychczasowy życiowy program niekoniecznie musi być dobry. och! to się zgadza ;((
 loooooooool: 04.03.2010, 21:35
 Ależ jesteś wesołą osobą! Wiesz przy tym, że na szczęście trzeba zapracować i zasłużyć. Niektórzy twierdzą, że lekceważąc niepowodzenia sprawiasz, że są one w twoim życiu coraz rzadsze. Szczęście smakujesz niby dobre potrawy, które prawdę mówiąc sprawiają ci wiele przyjemności (czy nie masz kłopotów z nadwagą?). Trudno o osobę bardziej kochającą i czułą - przychodzi ci to tym łatwiej, że i tobie samej jest z tym przyjemnie. W ogóle raczej wiedzie ci się w życiu, nie analizujesz bardzo wnikliwie każdej sytuacji, nie rozszczepiasz włosa na czworo i nie wierzysz w pecha. To tajemnica twojego powodzenia. Codziennie wstajesz z nową nadzieją na radość i przyjemności. Twoja dewiza to nie przejmwać się niczym, na co nie ma się wpływu. Brawo! To godne naśladowania. Oczywiście nie oznacza to bynajmniej, że ominą cię stresy i chandry. Jednak komuś tak radośnie nastawionemu do życia łatwiej pokonywać psychiczne niże i wszelkie przeszkody. Mamy nadzieję, że jeśli odpowiedziałaś naprawdę szczerze, odnajdziesz tu przyczynek do swego portretu. żal!!!!! to nieprawda!! te testy kłamią!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 wizarzystka: 21.02.2010, 14:18
 Jesteś osobą radosną, doceniasz przyjemności zarówno duszy, umysłu, jak i ciała. Jesteś osobą, która jest młoda duchem, jesteś czasami uroczą kokietką, ale czasem stajesz się bezwzględna. Przy tym lubisz zawdzięczać swoje przyjemności sobie samej. W ogóle jesteś osobą silną psychicznie i dobrym taktykiem. Na tyle dobrym, że drobne niepowodzenia zamieniasz w sukces. Wystrzegasz się skrupulatnie wszelkich dwuznacznych sytuacji. Gdybyś zechciała niekiedy zaryzykować, może byłabyś bardziej doskonałym typem, ale i tak jest wszystkim z tobą miło, a to jest przecież ogromnie ważne.
 Bella: 20.02.2010, 20:24
 Zło i dobro nie jest dane człowiekowi z góry. A ty tak uważasz. Dość skrupulatnie planujesz swoje życie, ale pomyłek nie potrafisz uniknąć. Pociesz się, cóż to za życie bez niespodzianek? Zdarza ci się nazywać miłością samą gotowość kochania. Uważaj! Masz wielu przyjaciół, którzy bardzo cenią sobie twoją przyjaźń. Nie miewasz wyrzutów sumienia, nie żałujesz też niczego i nikogo - wszystko uważasz za "zaplanowane" przez los. Przeanalizuj taką postawę. W życiu chyba nie wszystko nam los zaplanował. Ja biorę sobie na sumienie nawet wyczyny innych !!!
 Dżasta:P: 27.01.2010, 12:38
 Mój wynik: 12 pkt. OPIS: Jesteś osobą radosną, doceniasz przyjemności zarówno duszy, umysłu, jak i ciała. Jesteś osobą, która jest młoda duchem, jesteś czasami uroczą kokietką, ale czasem stajesz się bezwzględna. Przy tym lubisz zawdzięczać swoje przyjemności sobie samej. W ogóle jesteś osobą silną psychicznie i dobrym taktykiem. Na tyle dobrym, że drobne niepowodzenia zamieniasz w sukces. Wystrzegasz się skrupulatnie wszelkich dwuznacznych sytuacji. Gdybyś zechciała niekiedy zaryzykować, może byłabyś bardziej doskonałym typem, ale i tak jest wszystkim z tobą miło, a to jest przecież ogromnie ważne. PRAWDA:D
 paulina: 27.12.2009, 16:40
 Ależ jesteś wesołą osobą! Wiesz przy tym, że na szczęście trzeba zapracować i zasłużyć. Niektórzy twierdzą, że lekceważąc niepowodzenia sprawiasz, że są one w twoim życiu coraz rzadsze. Szczęście smakujesz niby dobre potrawy, które prawdę mówiąc sprawiają ci wiele przyjemności (czy nie masz kłopotów z nadwagą?). Trudno o osobę bardziej kochającą i czułą - przychodzi ci to tym łatwiej, że i tobie samej jest z tym przyjemnie. W ogóle raczej wiedzie ci się w życiu, nie analizujesz bardzo wnikliwie każdej sytuacji, nie rozszczepiasz włosa na czworo i nie wierzysz w pecha. To tajemnica twojego powodzenia. Codziennie wstajesz z nową nadzieją na radość i przyjemności. Twoja dewiza to nie przejmwać się niczym, na co nie ma się wpływu. Brawo! To godne naśladowania. Oczywiście nie oznacza to bynajmniej, że ominą cię stresy i chandry. Jednak komuś tak radośnie nastawionemu do życia łatwiej pokonywać psychiczne niże i wszelkie przeszkody.
 Natalia xD: 20.12.2009, 14:31
 Jesteś osobą radosną, doceniasz przyjemności zarówno duszy, umysłu, jak i ciała. Jesteś osobą, która jest młoda duchem, jesteś czasami uroczą kokietką, ale czasem stajesz się bezwzględna. Przy tym lubisz zawdzięczać swoje przyjemności sobie samej. W ogóle jesteś osobą silną psychicznie i dobrym taktykiem. Na tyle dobrym, że drobne niepowodzenia zamieniasz w sukces. Wystrzegasz się skrupulatnie wszelkich dwuznacznych sytuacji. Gdybyś zechciała niekiedy zaryzykować, może byłabyś bardziej doskonałym typem, ale i tak jest wszystkim z tobą miło, a to jest przecież ogromnie ważne.
 Kasja.: 18.12.2009, 21:00
 Ależ jesteś wesołą osobą! Wiesz przy tym, że na szczęście trzeba zapracować i zasłużyć. Niektórzy twierdzą, że lekceważąc niepowodzenia sprawiasz, że są one w twoim życiu coraz rzadsze. Szczęście smakujesz niby dobre potrawy, które prawdę mówiąc sprawiają ci wiele przyjemności (czy nie masz kłopotów z nadwagą?). Trudno o osobę bardziej kochającą i czułą - przychodzi ci to tym łatwiej, że i tobie samej jest z tym przyjemnie. W ogóle raczej wiedzie ci się w życiu, nie analizujesz bardzo wnikliwie każdej sytuacji, nie rozszczepiasz włosa na czworo i nie wierzysz w pecha. To tajemnica twojego powodzenia. Codziennie wstajesz z nową nadzieją na radość i przyjemności. Twoja dewiza to nie przejmwać się niczym, na co nie ma się wpływu. Brawo! To godne naśladowania. Oczywiście nie oznacza to bynajmniej, że ominą cię stresy i chandry. Jednak komuś tak radośnie nastawionemu do życia łatwiej pokonywać psychiczne niże i wszelkie przeszkody. A jak.? ; DD
 dziecko słońca: 23.11.2009, 09:04
  Jesteś osobą radosną, doceniasz przyjemności zarówno duszy, umysłu, jak i ciała. Jesteś osobą, która jest młoda duchem, jesteś czasami uroczą kokietką, ale czasem stajesz się bezwzględna. Przy tym lubisz zawdzięczać swoje przyjemności sobie samej. W ogóle jesteś osobą silną psychicznie i dobrym taktykiem. Na tyle dobrym, że drobne niepowodzenia zamieniasz w sukces. Wystrzegasz się skrupulatnie wszelkich dwuznacznych sytuacji. Gdybyś zechciała niekiedy zaryzykować, może byłabyś bardziej doskonałym typem, ale i tak jest wszystkim z tobą miło, a to jest przecież ogromnie ważne. :)
(1) [2]


Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa