Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Ile zapałek potrzeba na ułożenie jednego metra?

     Ta gra jest przeznaczona dla dwóch osób i na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie losowej. Kto jednak zna sztuczkę, ten zawsze wygra. A oto zasady. Na stole kładziemy 15 zapałek w jednym rządku. Gracze kolejno zabierają zapałki: po jednej, po dwie albo po trzy. Przegrywa ten, komu przypadnie ostatnia zapałka na stole.

     Od dzisiaj ty zawsze będziesz zwycięzcą. Musisz tylko pamiętać o trzech kluczowych liczbach: trzynaście, dziewięć i pięć. Postaraj się za każdym razem zabrać ze stołu tyle zapałek, żeby twojemu przeciwnikowi pozostała dokładnie jedna z tych liczb. Jeśli będziesz ściśle przestrzegał tej reguły, przeciwnik nie ma żadnych szans. Przypuśćmy, że na stole znajduje się jeszcze siedem zapałek i do ciebie należy następny ruch. Weź dwie sztuki, pozostawiając pięć. Jeżeli twój przeciwnik usunie jedną, pozostaną cztery, a wtedy ty zabierzesz trzy. Partner przegrywa, gdyż ma jeszcze jedną. Niezależnie od kombinacji, wygrasz więc każdą partię.

     Jest tylko jeden szkopuł. Załóżmy, że obydwaj gracze znają zasadę kluczowych liczb. Wtedy zwycięży zawsze ten, który wykona pierwszy ruch. Zabierając dwie zapałki wpędzi przeciwnika w pułapkę. Jest obojętne, ile zabierzesz z 13 zapałek. Partner zrobi tak, że przy twoim następnym ruchu pozostanie na stole dziewięć sztuk, a przy kolejnym ruchu pięć zapałek.


NL

   Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa