Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

W jaki sposób magik odnalazł pieniądze?

     Aby wykonać tę sztuczkę, musisz mieć co najmniej pięciu widzów, około dziesięciu sztywnych kopert (zawsze o kilka więcej niż jest widzów), jeden banknot, tacę, stół oraz kapelusz (lub pudełko). A teraz się przygotuj: schowaj banknot do jednej z kopert, połóż kopertę na stole, a na niej tacę. (Koperta musi się znajdować w takim miejscu, by można ją było niepostrzeżenie unieść wraz z tacą). Puste koperty rozrzuć na tacy.

     Teraz zaproś publiczność. Wszyscy muszą stać przed tobą (nie siedzieć!). Ty twierdzisz: "W jednej z tych kopert znajduje się banknot 10-złotowy. Ale nikt oprócz mnie nie odgadnie, w której!"

     Następnie unieś tacę (wraz z podpiętą do niej kopertą z pieniędzmi) i rozdaj zgromadzonym widzom resztę kopert. Tacę należy trzymać nisko, by nikt nie dostrzegł ukrytej pod spodem koperty. Kilka kopert pozostanie na tacy - ponieważ jest ich więcej niż widzów. Wrzuć je (koperty) do kapelusza, trzymając przy tym tacę w taki sposób, by widoczna była tylko jej wierzchnia część. Przy okazji strąć też do kapelusza kopertę przyklejoną do tacy. Wpadnie ona jako ostatnia i możesz z łatwością zapamiętać jej położenie.

     Teraz z uroczystą miną sięgnij ręką do wnętrza kapelusza, wyciągnij kopertę, otwórz ją i pokaż zaskoczonym widzom banknot.


NL

   Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa