Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Dlaczego nie można rozłączyć trzech przyjaciół?

     Dla wykonania tej sztuczki potrzebujesz jedynie czterech jednakowych przedmiotów. Mogą to być małe figurki, gumki do ścierania, monety, kulki itd. Ale widzom pokazujemy tylko trzy rzeczy, gdyż na tym właśnie polega cały trick.

     Przypuśćmy, że są to guziki. Rozłóż je na stole przed zgromadzoną publicznością. (Czwarty guzik ukryj w prawej dłoni, np. między dwoma palcami tuż przy powierzchni dłoni, gdzie w ogóle nie będzie widoczny. Palce trzymaj zawsze trochę zakrzywione).

     Twoja lewa dłoń znajduje się na stole i jest lekko rozchylona. Opowiadaj głośno, jakby do siebie, jakąś historyjkę w rodzaju: trzech przyjaciół złożyło przysięgę, że zawsze pozostaną razem i nigdy się nie rozłączą. Teraz ci dozgonni przyjaciele leżą obok siebie na stole. Weź do ręki guzik i zawołaj: "Uwaga! Los zadaje pierwszy cios!" Zbliż prawą rękę do lewej, wrzuć guzik do otwartej dłoni i błyskawicznie zaciśnij pięść. "Och, cóż za nieszczęście", lamentujesz. "Okrutne fatum rozdzieliło trzech przy-jaciół. Ale oto los zadaje drugi cios!" Wypowiadane te (lub podobne) słowa weź drugi guzik ze stołu i wrzuć go do pierwszego, który spoczywa w lewej dłoni. Ta natychmiast się zamyka. (Publiczność nie /au ważyła jednak czegoś bardzo istotnego, a mianowicie: do lewej ręki wrzuciłeś jednocześnie czwarty guzik, ukryty w twojej prawej dłoni).

     Na stole pozostał jeszcze jeden guzik. "O, mój Boże" - zawodzisz żałośnie - "teraz trzeci przyjaciel jest biedną opuszczoną sierotką. Czy uda mu się odnaleźć pozostałych?" Wypowiadając te słowa na znak rozpaczy unieś do góry prawą rękę. (Nikt się nie domyśli, że było tam coś ukryte). "Teraz wszystko stracone", kontynuujesz swoje biadolenia i wkładasz trzeci guzik do kieszeni spodni. Nagle z bezgranicznym zdumieniem przyłóż lewą dłoń do ucha. "Cóż to, czyżby trzej przyjaciele byli znowu razem?" Powoli wyprostuj rękę, otwórz zaciśniętą pięść i pokaż wszystkim trzy guziki!

     Cała tajemnica polegała więc na tym, żeby za pierwszym razem wrzucić do lewej ręki jeden guzik, za drugim razem dwa guziki - jeden w widoczny sposób, drugi niepostrzeżenie.


NL

   Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa