Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Jak guma do żucia trafiła do kałamarza?

     Musisz się postarać o prawdziwy stary kałamarz lub o naczynie z grubego szkła, które można potraktować jako kałamarz. W tym celu musisz się jeszcze postarać o pasek materiału w kolorze głębokiej czerni. Obetnij go w taki sposób, by się zmieścił do kałamarza. Kiedy ktoś spojrzy z boku (nie z góry), odniesie wrażenie, że naczynie jest wypełnione atramentem. Górny brzeg materiału będzie pozorować powierzchnię atramentu. Maskowanie musi być jednak odpowiednio przygotowane, by można je było jednym ruchem usunąć ze środka. W tym celu należy przyszyć do jednego końca paska cienką, wystającą z boku niteczkę i przyczepić do niej jakiś nie rzucający się w oczy przedmiot, np. guziczek (za tę nitkę w odpowiednim momencie wyciągniesz "atrament" z kałamarza). Do tak spreparowanego kałamarza włóż gumę do żucia, cukierki albo inne drobiazgi). Znikną one w atramencie. Teraz potrzebny ci będzie jeszcze kawałek białego kartonu. Jedną stronę pozostaw białą, drugą zaś pomaluj na czarno do jednej trzeciej wysokości. Wreszcie rozłóż dużą chustkę i już możesz zaczynać:

     Weź kartonik i obróć go białą stroną w kierunku publiczności. Zademonstruj publiczności, jak lewą ręką zanurzasz kartonik w kałamarzu. Prawą ręką na-kryj kałamarz chustką i wypowiedz magiczne zaklęcia. Gdy twoja ręka znajduje się pod chustką, obróć szybko kartonik. Teraz publiczność widzi jego czarną stronę. Odrzuć chustkę i wyciągnij kartonik z kałamarza (im szybciej, tym lepiej). Wszyscy będą przekonani, że naprawdę włożyłeś kartonik do atramentu.

     Nakryj chustką kałamarz, wypowiedz znowu magiczne zaklęcia i odrzuć ją na bok (równocześnie wyciągnij z kałamarza "atrament" z materiału). Widzowie są zdumieni: atrament wyparował, a zamiast niego pojawiła się guma do żucia!


NL

   Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa