Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Jak zgadnąć, którą kartę wyciągnął kolega?

     Załóż się, że odgadniesz, którą kartę kolega wyciągnął z talii i włożył ją z powrotem. Sztuczka jest bardzo prosta i prawie zawsze się udaje - oczywiście, o ile twój przyjaciel jeszcze jej nie zna!

     Weź do ręki kupkę kart. Ułóż je grzbietem do góry - oprócz jednej, która leży na samym dnie. Wiadomo, co to za karta, ponieważ podejrzałeś ją wcześniej i odwróciłeś; (jest jedyną kartą leżącą w kupce w odwrotnej pozycji, czyli grzbietem ku dołowi). Poproś kolegę o wyciągnięcie i obejrzenie jednej karty. W czasie, kiedy jest on zajęty tą czynnością, odwróć niepostrzeżenie całą kupkę kart.

     (Kolega niczego nie zauważył, gdyż karta znajdująca się na samym wierzchu leży grzbietem do góry). Poproś go teraz o ponowne włożenie karty do talii. Następnie potasuj karty i obserwuj, które z nich są odwrócone. (Jeżeli nie osiągnąłeś jeszcze dostatecznej zręczności, powinieneś się raczej odwrócić tyłem do widzów. Nie jest to może bardzo eleganckie, ale daje pewność, że sztuczka nie zostanie spalona). Z wyjątkiem dwóch kart (tej "czarodziejskiej", którą wcześniej włożyłeś na sam spód oraz karty wetkniętej przez twojego kolegę) pozostałe leżą grzbietem do dołu. Zapamiętałeś sobie "magiczną" kartę; tak więc druga odwrócona karta jest właśnie tą wybraną przez twojego kolegę. Wygrałeś zakład!


NL

   Wasze komentarze:
 michu: 08.05.2019, 09:13
 lipa trochu ta sztuczka
 witoj: 14.03.2018, 20:48
 ty no nie wiem
(1)


Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa