Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Jak wyciągnąć banknot spomiędzy dwóch butelek?

     Postaw na podłodze pustą butelkę, połóż na niej drugą do góry dnem, żeby stykały się ze sobą szyjkami. Unieś na chwilę drugą butelkę i wsuń pomiędzy obie szyjki banknot. Dwie butelki stojące jedna na drugiej i w dodatku szyjka na szyjce - to bardzo chwiejna konstrukcja. Jak wyjąć stamtąd banknot bez dotykania butelek i nie burząc całej budowli?

     Twoi koledzy będą się głęboko zastanawiać i dojdą pewnie do wniosku, że da się to zrobić wyłącznie na zasadzie gwałtownego szarpnięcia. Załóż się z nimi o wszystko, co chcesz, twierdząc, że w przeciwieństwie do ciebie nie zdołają tego dokonać. Pozwól im na przeprowadzenie próby, która prawdopodobnie zakończy się niepowodzeniem. Butelka stojąca na górze spadnie na podłogę. (Dlatego trzeba rozłożyć wokół coś miękkiego).

     Teraz kolej na ciebie. Chwyć bardziej wystający kawałek banknotu mocno między kciuk i palec wskazujący lewej ręki. Palcem wskazującym ręki prawej uderz niczym karateka w banknot między butelką i ręką (osoby leworęczne trzymają pieniądz prawą ręką i uderzają lewą). Wskutek uderzenia banknot da się znacznie szybciej wyjąć niż tradycyjnym sposobem - a cała konstrukcja pozostanie nienaruszona.


NL

   Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa