Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki
Gra Wieko (Klipy, Kiczki)

     W grze tej może brać udział 2-5 zawodników. Gdy chętnych do zabawy jest więcej," trzeba rozgrywać ją w kilku mniejszych zespołach, wyłonić mistrzów tych zespołów, następnie rozegrać spotkanie finałowe czterech, a potem dwu najlepszych.

     Do gry potrzebna jest deseczka długości 50-80 cm, którą wbija się ukośnie w ziemię. Na wierzchołku deseczki układa się krótki klocek Drogą losowania ustala się, który z zawodników rozpoczyna wybijanie. Klocek wybija się kijem długości 70-100 cm. Drugi gracz, stojący o kilka kroków przed wyrzutnią, stara się uchwycić klocek w locie. Jeśli mu się uda, następuje zmiana ról i on wybija klocek.

     Gdy klocek upadnie na ziemię, następuje obliczanie punktów. Wybijający otrzymuje ich tyle, ile razy między miejscem wybicia a miejscem, w którym leży klocek, uda się położyć kij. Jeden gracz wykonuje tyle podbić, ile razy po kolei1 klocek nie zostanie schwytany przez przeciwnika. Jeśli jednak uda mu się uzyskać punkty w dziesięciu kolejnych podbiciach, następuje zmiana ról.

     Jeśli graczy jest kilku, ustala się ich kolejność. Pierwszy rozpoczyna podbicia, a wszyscy pozostali starają się schwytać klocek. Niezależnie od tego, kto schwycił klocek, do podbijania podchodzi drugi gracz, potem trzeci itd.

     Do przeprowadzenia tej gry w sali wykonuje się urządzenie (stojak) znacznie mniejsze od używanego na dworze, klocek zastępuje się pustym pudełkiem, a podbija się patyczkiem długości 15—20 cm.


SS
Fajna zabawa? Daj lajka!   


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa