Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki
Na losy

     Zabawa popularna niegdyś w Wielkopolsce, podobna do znanego w innych regionach pikra. Każdy z uczestników wyszukuje sobie mały kamyk do rzucania. Wybrane kamienie muszą się od siebie różnić, by można było poznać, do kogo należą. Jeden z uczestników gry ("pasterz") kładzie na dużym kamieniu mały kamień i staje w pobliżu, ale tak, żeby nie być narażonymi na uderzenia graczy, lecz móc obserwować efekty rzutów i miejsca padania kamieni.

     Gracze rzucają kamieniami i starają się strącić mały kamień. Jeśli w jednej kolejce rzutów nikomu się to nie uda, wszyscy podchodzą do dużego kamienia i ustalają, czyj kamień leży najbliżej celu.

     Zawodnik ten staje o jeden krok bliżej od miejsca, z którego rozpoczynano rzuty. Serię rzutów powtarza się. Jeśli p trzech seriach rzutów nie uda się strącić kamienia, przyznaj się zwycięstwo, "pasterzowi". Jeżeli któryś z grających strąć kamień wcześniej, zostaje "pasterzem" i gra toczy się dalej.

     Podczas zabawy w sali nie można używać kamieni. Gracz rzucają jakimiś lekkimi przedmiotami - pustymi pudełkami kulami papierowymi, piłeczkami pingpongowymi itp. - do pudełeczka ustawionego na stołku.

    zeprowadzenia tej gry w sali wykonuje się urządzenie (stojak) znacznie mniejsze od używanego na dworze, klocek zastępuje się pustym pudełkiem, a podbija się patyczkiem długości 15-20 cm.


SS
Fajna zabawa? Daj lajka!   


Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć

Poprzedni[ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa