Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Szczęście Kasi

     Kasia, mała siostrzyczka druha Jacka, głowiła się nad zadaniem matematycznym następującej treści:

     "Mumusia kupiła w sklepie 2 kg chleba w cenie 3 złote 50 groszy, 1 kg cukru po 12 złotych za kg i trzy pudełka zapałek po 25 gr. Ile reszty otrzymała mamusia, jeżeli zapłaciła ekspedientce banknotem dwudziestozłotowym".

     W tej chwili do pokoju weszła mama.

     - Kasiu, bardzo proszę, przerwij ma chwileczkę odrabianie lekcji i skocz po zakupy - zwróciła się z prośbą do córki. - Masz tu dwadzieścia złotych, kupisz mi kilo cukru, 2 kilo chleba, wiesz, najlepiej lubelskiego, tego za 3,50. Aha, jeszcze trzy pudełka zapałek. Tylko, proszę cię, pośpiesz się!

     Uradowana Kasia pobiegła do sklepu spożywczego. Ho, ho - sam przypadek rozwiąże za nią zadanie szkolne. To się nazywa mieć szczęście!

     Pytanie: Ze sklepu Kasia powróciła rozczarowana. Dlaczego?


Fajna zagadka? Daj lajka!



   



Wasze komentarze:
 tttt: 15.06.2008, 03:07
 idiotyczna jest ta zagadka, przeciez nikt nie wpadnie na to ze ekspedientka nie dala jej reszty, ten co ulozyl to pytanie chyba mial wypadek w dziecinstwie..
 mysza ;*: 19.05.2008, 11:11
 sprzedaje się chleb na kg. a ja myslałam że była inna cena ;)) . ;*
 Artur: 10.05.2008, 15:12
 A ja myślę ze było 0 zł 0 gr reszty i pani dała jej cukierka.
 Klaudusia: 08.04.2008, 18:35
  chleba sie nie sprzedaje na kg
 agusiq: 31.03.2008, 16:14
  Tinuviel: 11.11.2007, 21:55 A skąd wiadomo, że cukier i zapałki kosztowały w sklepie dokładnie tyle samo, co w zadaniu? Moim zdaniem Kasie wróciła do domu rozczarowana właśnie dlatego, że te produkty miały całkiem inne ceny. też tak myśle
 fajna: 07.03.2008, 16:13
 a może cukierek kosztował tyle samo co reszta?? :D tylko jest jeden drobny szczególik - cukierków nie sprzedają pojedyńczo! ;P
 Aloszka.: 02.03.2008, 13:33
 A czemu dziewczynka nie zażądała normalnej reszty. ? Ja bym tak zrobiła..
 null: 01.03.2008, 18:53
 głupie
 Nati: 15.12.2007, 13:08
 bo mama nie powiedziala kasi ile kosztuja zapalki w tym sklepie bo przeciez nie w kazdym sklepie zapalki maja ta sama cene.
 mags: 05.12.2007, 18:13
 A tak w ogóle to tam było napisane "Mumusia" A nie "Kasia poszła do sklepu" :)
 ola??: 01.12.2007, 19:53
 jak mozna kupic 2 kg chleba
 Asia: 25.11.2007, 19:23
 he he fajne!
 xibuxino: 17.11.2007, 19:06
 Do wiezienia ekspedientke oszukała dziewczynke :D:D
 milena: 13.11.2007, 18:19
 haha ;)
 Tinuviel: 11.11.2007, 21:55
 A skąd wiadomo, że cukier i zapałki kosztowały w sklepie dokładnie tyle samo, co w zadaniu? Moim zdaniem Kasie wróciła do domu rozczarowana właśnie dlatego, że te produkty miały całkiem inne ceny.
 jaa: 06.11.2007, 18:30
 loool xD mogla sie zapytac o cene cukierka xP
[1] (2)


Autor

Tresć





Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa