Testy Psychotesty Zagadki Rebusy Cienie Pomoc Duchowa Zabawy Złudzenia Psychologia Quizy Triki

Regaty

Mazurski Klub Żeglarski zorganizował doroczne regaty. Wobec tego, że w zawodach brało udział siedmiu właścicieli siedmiu łodzi, postanowiono urządzić siedem biegów w ten sposób, aby każdy posiadacz łodzi prowadził w każdym biegu inną łódź.

Oto kilka danych dotyczących przebiegu regat:

Pani Bukowska prowadziła swoją własną żaglówkę w szóstym biegu; w siódmym biegu jej łódź prowadził pan Sosnowski. Jacht pana Wierzbowskiego prowadził w piątym biegu pan Klonowski, w szóstym pan Grabowski, a w siódmym sam właściciel. W pierwszym biegu pan Wierzbowski prowadził łódź "Alka", którą w drugim biegu prowadziła pani Bukowska, w trzecim pan Sosnowski, a w czwartym pan Klonowski.

Łódź pana Klonowskiego prowadził w trzecim biegu pan Jaworski, w czwartym sam właściciel, a w piątym pan Wierzbowski. W pierwszym pan Grabowski płynął łodzią pana Sosnowskiego; "Albatros" w trzech pierwszych biegach był kolejno prowadzony przez panów Jaworskiego, Sosnowskiego i Dąbrowskiego.

Łódź pana Dąbrowskiego w czwartym, piątym i szóstym biegu prowadzili kolejno panowie Dąbrowski, Sosnowski i Jaworski. W tychże samych trzech biegach łódź pana Jaworskiego prowadzili właściciel, Grabowski i Dąbrowski. "Mewę" w czwartym biegu prowadził pan Grabowski, w szóstym pan Wierzbowski, a w siódmym pani Bukowska. W ostatnim biegu pan Dąbrowski zastąpił pana Sosnowskiego przy sterze "Jaskółki". "Rybitwę" w piątym biegu prowadziła pani Bukowska, pan Klonowski w szóstym, pan Jaworski zaś w ostatnim.

Pytanie: Jak rozdzielono łodzie w drugim biegu regat?Wasze komentarze:
 guli: 24.01.2021, 08:50
 do autora wez sobie obojetnie ktora lodke wyplyn na srodek jeziora i przedziuraw dno.milej kapieli gdyz mamy zime.
 Ygrek: 24.02.2014, 11:48
 Pani Bukowska prowadziła łódź pana Jaworskiego "Alka", pan Dąbrowski prowadził łódź pana Sosnowskiego "Rybitwa", pan Grabowski prowadził łódź pana Klonowskiego "Jaskółka", pan Jaworski prowadził łódź pana Grabowskiego "Mewa", pan Klonowski prowadził łódź pani Bukowskiej, pan Sosnowski prowadził łódź pana Wierzbowskiego "Albatros", pan Wierzbowski prowadził łódź pana Dąbrowskiego. Tak więc podana odpowiedź jest błędna. Rzeczywiście w treści należy pominąć w 4. biegu Klonowskiego przy łodzi Alka.
 LOLEK I KALEKA: 19.10.2013, 20:48
 Nie kumam ludzieeeeeeeeeeeeeeeeeeee
 ania: 15.01.2010, 04:19
 najpierw mała podpowiedż.. jak czytacie treść to omincie prosze w 4 Biegu Klonowskiego przy Łodzi Alka - to jest ten błąd:)... a reszta się ułoży...w odpowiedzi jest właściwie jeden błąd, pomijając fakt zaginionej osoby Wierzbowskiego.. po ominięciu Klonowskiego mamy prawidlową odpowiedż..:) tak więc Bieg 2: 1. Łódz Bukowskiej prowadzi Klonowski, 2. łódż Wierzbowskiego- Sosnowski, 3. łódż Sosnowskego - Dąbrowski;4. łódż Klonowskiego - Grabowski;5. łódż Grabowskiego - Jaworski;6. łódż Jaworskiego - Bukowska;7. łódż Dąbrowskiego - Wierzbowski. uparta jestem..:)..pozdrawiam i miłego rozwiązywania:)
 ania: 15.01.2010, 03:57
 no właśnie..z treści wynika, że łódż alka należy do Klonowskiego..a Pan Wierzbowski, który płynie w 1 i 5 biegu tą łodzią zniknął..:) pewnie jego łódż była łódzią widmo albo przynajmniej podwodną...tak dla zmyłki..poza tym to jeszcze Jaworski i Sosnowski w 3 biegu postanowili płynąć razem..:) rzeczywiście szkoda czasu..:( buuu..a mogła być taka fajna łamigłówka.. Kama gratuluje geniuszu..;)
 usain bold: 29.09.2009, 14:43
 1
 tyn: 22.06.2009, 22:37
 ta. Alka to łódź Klonowskiego i w 4. biegu prowadzą ją Klonowski i Sosnowski. ech
 Bażant: 24.10.2008, 10:00
 Faktycznie jest błąd. Niech jakiś admin to poprawi, bo szkoda nerwów.
 Maxend: 20.09.2008, 14:31
 W tej zagadce jest błąd, nie dość, ze odp jest zła to z tresci wynika, ze łódz alka jest pana klonowskiego, a pózniej wychodzi, ze wierzbicki w 1 i 5 biegu płynał łodzia klonowskiego. .... Szkoda tylko było mojego cennego czasu !!


 razjel: 15.06.2008, 00:50
 "W pierwszym biegu pan Wierzbowski prowadził łódź "Alka", którą w drugim biegu prowadziła pani Bukowska, w trzecim pan Sosnowski, a w czwartym pan Klonowski." " Łódź pana Klonowskiego prowadził w trzecim biegu pan Jaworski, w czwartym sam właściciel," po zbuju...z tego wynika że alka należy do klonowskiego
 Kama: 08.01.2008, 14:33
 Pierwsza!! Proste jak nie wiem co
(1)


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do Matki Bożej LoretańskiejModlitwa do Matki Bożej Loretańskiej

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Madonna z LoretoMadonna z Loreto

Jan Chrzciciel przygotowuje drogę Panu (Mk 1, 1-8)Jan Chrzciciel przygotowuje drogę Panu (Mk 1, 1-8)

II Niedziela Adwentu - Mk 1,1-8II Niedziela Adwentu - Mk 1,1-8

Im później przekazuje się dziecku wiarę w Boga, tym trudniej to zrobićIm później przekazuje się dziecku wiarę w Boga, tym trudniej to zrobić

Najbardziej popularne

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej