Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Brama ciszy

     Uważam, że jest jedna, największa ludzka tragedia. Jest nią niewykorzystanie w pełni ofiarowanego nam daru życia. Medytując, staramy się odpowiedzieć na ten dar z głębi naszego istnienia. Dlaczego jednak wciąż stawiamy wokół siebie mury obronne? Jest tak dlatego, iż, jak sądzę, nie mamy pewności czy inni ludzie zaakceptują nas takimi, jakimi jesteśmy. Być może przyczyna tego leży w tym, że nie akceptujemy sami siebie. Tak więc trzeba przede wszystkim usunąć lęki dotyczące nas samych. To powód, dla którego medytacja jest dla nas taka ważna. W pierwszym rzędzie jest ona przekierowaniem naszej energii poza siebie do ostatecznej rzeczywistości Boga. Innymi słowy, medytacja jest usunięciem się na bok po zetknięciu się ze Źródłem mocy wszystkiego stworzenia.

     Jakie jest tego praktyczne przełożenie dla nas? Uczymy się rezygnować z samoobrony, samo-asertywności i samoobsesji i w zamian tego wchodzić w Bożą rzeczywistość. Najwspanialsze w chrześcijańskim objawieniu jest to, że Bóg jest miłością i tego też dotyczy nasza medytacja - mamy wejść w kontakt z mocą w głębi naszej istoty, którą jest Bóg i Jego miłość. Jest to oszałamiająca prawda.

     W swoim sercu masz odnaleźć źródło bezgranicznej miłości, która pokonuje cały lęk, a czyniąc to pozwala ci stawać się osobą zgodną z twoim pierwotnym powołaniem w Bożym planie. Twój lęk zniknie i twoje mury obronne runą, kiedy tylko doświadczysz mocy tej miłości.


John Main OSB,
Cisza i trwanie, Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC


   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej