Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Nie nadajesz się do niczego

     "Nie nadajesz się do niczego", "Jestem brzydka", "Nie jestem dobry ant w sporcie, ani w szkole". Czy ktoś kiedyś ci tak powiedział? Czy kiedyś mówiłeś o sobie w taki sposób?

     SAMOOCENA

     Może nawet patrzyłeś na siebie w lustrze i chciałeś być kimś innym? Słynnym aktorem albo sportowcem? Jeśli Twoja odpowiedź na te pytania brzmi „tak", to znalazłeś iią w dobrym towarzystwie. Chyba wszyscy ludzie, jacy kiedykolwiek żyli na ziemi, chcieli zmienić przynajmniej jedną ze swych cech fizycznych: nos, cerę, wzrost, wagę - cokolwiek.

     Jednak ludzie piękni mogą zostać okaleczeni w wypadku. Bogaci bywają niekiedy ogromnie niepewni, wciąż martwiąc się, że utracą pieniądze czy dobytek. Jezusowi, Synowi Bożemu, szatan zaoferował wszystkie bogactwa świata, jeśli tylko odda mu cześć. Jezus odparł na to: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawać pokłon i Jemu samemu służyć będziesz (Mt 4,10b).

     Jezus, który jest też największych nauczycielem wszech czasów, wie, że strategia szatana polega na odwróceniu naszej uwagi od Boga oraz znaczenia piękna wewnętrznego i charakteru. Jezus Chrystus nauczał swych uczniów, że błogosławieństwo, prawdziwe szczęście i trwały pożytek wynikają z tego, iż szuka się przede wszystkim królestwa Bożego i Jego sprawiedliwości.

     Opierając swoje poczucie wartości na pięknie, bogactwie, wartościach materialnych, przyjaźniach i innych k zewnętrznych aspektach życia, możemy odnaleźć chwilowe spełnienie i szczęście. Jednak prawdziwą, trwałą wartość daje się zmierzyć tylko w kategiach duchowych.

Modlitwa

Dziękuję Ci, Boże, za to, że stworzyłeś mnie na swój obraz, i dałeś' mi ciało, duszę i ducha. postanawiam wybierać przyjaźnie, które będą mi pomacać w skupianiu się na wewnętrznym pięknie i charakterze. pomóż mi, Panie, rozumieć Twoje cele dla mego życia, bo one wniosą do niego prawdziwe i trwałe pięknoDobra Nowina


   


Pamięć i tożsamość Pamięć i tożsamość
Jan Paweł II
Tematem książki jest człowiek zanurzony w historii, stający wobec zła XX wieku i szukający swej tożsamości w spotkaniu z Bogiem. Papież zastanawia się nad takimi pojęciami jak "naród", "ojczyzna", "Europa", zwracając uwagę m.in. na te elementy polskiego dziedzictwa, które mają wymiar uniwersalny... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Polq: 26.05.2017, 11:00
 "Panu, Bogu swemu, będziesz oddawać pokłon i Jemu samemu służyć będziesz" (Mt 4,10b). Ciężko żyć w ubóstwie jeśli Watykan żyje w takim przepychu... Nam mówią, żebyśmy żyli skromnie a sami rozbijają się swoimi furami ze swoimi wielkimi brzuchami i mieszkają w apartamentach, co za żenada... Ciekawe komu Oni oddają pokłon.
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej