Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Słowo jest sensem głosu, Chrystus jest sensem proroka
Na kanwie chrztu Jezusa w Jordanie i św. Augustyna.

     Czym jest głos bez słowa? Nieartykułowanym dźwiękiem, gaworzeniem, przecież nawet krzyk jest słowem. Głos jest po to by wypowiadać słowo.

     Jan mówi o sobie, że jest głosem... prorok, narodzony po to by wypowiedzieć jedno tylko Słowo - Jezus. Kim byłby Jan, gdyby nie wypowiedział tego Słowa?

     Prorok żyje by całym sobą wypowiedzieć to jedno imię - Jezus. Jeśli tego nie zrobi, czym będzie jego życie? Ciągłym gaworzeniem niemowlaka. Gdy prorok w pracy katechetycznej, duszpasterskiej, nie wypowiada całym sobą tego imienia - Jezus, to tym, którzy się z nim spotykają, będzie trudno zrozumieć, o co chodzi w jego życiu, co chce powiedzieć sobą.

     Oczywiście można sprawić wiele radości światu, nie wypowiadając się jako prorok, życiem, któremu na imię Jezus. Tak jak niemowlę daje dużo radości rodzinie swym gaworzeniem. Ale niemowlaki wyrastają, a cała rodzina cieszy się z ich pierwszych słów. Przemów Jezusem. Prorok ma tylko jedno Słowo do wypowiedzenia, jedno Słowo do przeżycia - JEZUS.

     (gaworzę jeszcze czy już przemówiłem, sam nie wiem.. (:-)


ks. Grzegorz SDB
   


Pamięć i tożsamość Pamięć i tożsamość
Jan Paweł II
Tematem książki jest człowiek zanurzony w historii, stający wobec zła XX wieku i szukający swej tożsamości w spotkaniu z Bogiem. Papież zastanawia się nad takimi pojęciami jak "naród", "ojczyzna", "Europa", zwracając uwagę m.in. na te elementy polskiego dziedzictwa, które mają wymiar uniwersalny... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ewangelik: 12.05.2015, 06:51
 Czy może ktoś tutaj wyjaśnić dlaczego niektórzy księża rzymsko-katoliccy obdarzeni charyzmatami, tj. Darami Ducha Świętego, np. darem prorokowania, niechętnie dzielą się nimi, tzn. z ich treścią z wiernymi lub z przełożonymi...? A 2-gie pytanie.. Mając pełną świadomość tego, że Duch Święty jest Bogiem suwerennym w działaniu (niezależnym od woli ludzkiej) i przekazującym nadal czynne proroctwa dla trzody (ludu Boźego) w jakim kierunku ma ona zmierzać, zarysowuje się pewien widoczny konflikt, a mianowicie: Czy mamy być posłuszni Duchowi Świętemu, czy jasno określonym przyjętym ramom działania w podejmowaniu np. decyzji, które żaden ksiądz czy zakonnica nie może nigdy przekraczać a narzuconym odgórnie przez tzw. Wielkie Magisterium Nauczycielskie w Watykanie....??!
 Krystyna: 05.10.2006, 10:01
 Swieta racja ! Mozna wypowiedziec wiele slow milych, cieplych,przyjemnych itd.. ,ale nie opartych na slowie Jezus . To coz one beda znaczyc?Czy beda one wiarygodne?Moze za nimi kryc sie falsz , klamstwo,ironia itd...A Jezus powiedzial- JA JESTEM PRAWDA i tylko prawda moze nas wyzwolic.Dlatego gratuluje . Juz Ksiadz przemowil!
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej