Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki
Po co chodzić do kościoła?

     "Księże, nie rozumiem, po co właściwie chodzić do kościoła żeby się modlić. Czyż w domu Bóg mnie nie wysłucha? Skoro mnie kocha, to wszędzie mnie wysłucha. Czyż nie mam racji?".


Anka, 18 lat.


     Przemiła Anko! Niezupełnie masz rację. Jest to prawda, że z Bogiem nawiązuje się duchowy kontakt w głębi własnego serca. Możemy zatem -i powinniśmy - modlić się wszędzie: w domu, na wycieczce, na dyskotece. Ale jest też i prawdą to, że Eucharystii nie sprawujemy w głębi własnego serca, lecz we wspólnocie ludzi wierzących, którzy gromadzą się w "imię Pana". Eucharystia nie tylko umożliwia zjednoczenie z Bogiem, ale również doprowadza nas do ścisłego kontaktu z Chrystusem Uwielbionym, dającym nam na pokarm własne Ciało pod postacią chleba, a na napój swoją własną Krew pod postacią wina. W czasie każdorazowego celebrowania Eucharystii staje między uczestnikami Chrystus, który - oddając się z miłości ludziom - czyni z nich wspólnotę braterską; chrześcijanie stają się tym, co otrzymują: ciałem Chrystusa. Czy możesz zatem rezygnować z tej uprzywilejowanej szansy pojawiającej się w drodze do domu Ojca niebieskiego? Przemyśl jeszcze raz swoją postawę wobec Boga!


ks. Henryk Łuczak


   


Pamięć i tożsamość Pamięć i tożsamość
Jan Paweł II
Tematem książki jest człowiek zanurzony w historii, stający wobec zła XX wieku i szukający swej tożsamości w spotkaniu z Bogiem. Papież zastanawia się nad takimi pojęciami jak "naród", "ojczyzna", "Europa", zwracając uwagę m.in. na te elementy polskiego dziedzictwa, które mają wymiar uniwersalny... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ja: 05.02.2017, 19:04
 Piszecie, że Eucharystia pozwala na zjednoczenie z Bogiem itd. A gdzie jest napisane, że samotna modlitwa nie pozwala? Skoro Bóg jest wszechmogący dlaczego nie pozwala nam się modlić samotnie lub w grupie a wymaga modlitwy w kościele? Rozumiem, że uczestnictwo w mszy jest nakazane przez przykazanie kościelne ale czy kościół także nie nakazywał wypraw krzyżowych? Widać, że od 2 tys lat kościół mylił się w wielu sprawach, wiele spraw przemyślał i zmienił swoje podejście. Dlaczego, więc mam chodzić co niedzielę do kościoła i jak robot klepać te same formuły?
 Anna: 28.01.2017, 11:10
 SZCZĘŚĆ BOŻE ALE NIEKTÓRZY LUDZIE ZAPOMINAJĄ PO CO CHODZĄ DO KOŚCIOŁA CZYM JEST EUCHARYSTIA PRZECIEŻ NIE SPOTKANIEM TOWARZYSKIM W JAKIMŚ KLUBIE TYLKO SPOTKANIEM Z BOGIEM. NAJLEPIEJ JEST JAK NIKOGO SIĘ NIE ZNA BO WTEDY NIKT SIĘ DO SIEBIE NIE ODDDZYWA.
 autsajder: 11.06.2015, 15:11
 nie chodzę i nie zamierzam chodzić do kościoła, moim zdaniem jest to tylko obłudna instytucja mająca na celu wyciąganie pieniędzy z wiernych poprzez straszenie ich diabłem. w żadnego boga też nie wierzę, gdyby istniał, nie dopuściłby do tego, żeby bliska mi osoba, która w niego wierzyła całym sercem, modliła się codziennie po przynajmniej 2 godziny (różańce i inne pierdoły), zmarła na raka... nienawidzę tej instytucji jak również boga, jeśli takowy istnieje. dziękuję za uwagę.
 D. D.: 13.11.2012, 16:28
 Pamiętaj młody człowieku że nie chodzisz do kościoła dla księdza i dla ludzi ale dla samego siebie -jeśli wierzysz BOGU i w BOGA to nie będziesz się zastanawiał -ale każde pójście do kościoła będzie dla Ciebie spotkaniem z najlepszym kochającym Nas Ojcem czyż nie biegniesz na spotkanie z osobą którą kochasz,tak samo Jezus pokazał Ci raz jak bardzo kocha człowieka i Ciebie i mnie-spójrz z prawdziwą wiarą na krzyż to jest największa miłość.Dlatego powiedział: i do Ciebie i do mnie pamiętaj :"abyś dzień Święty święcił :i abyś w 7-dmym dniu odpoczął i uszanował ten dzień jeśli dożyjesz bo nikt nie zna dnia ani godziny i Ty jeszcze śmiesz wątpić po co chodzić do kościoła?:gdyby ludzie wiedzieli po co chodzą do kościoła to na kolanach by chodzili:"Patrz zawsze na siebie i zaczynaj od siebie a nie patrz na świętość kapłana ale się módl za niego,on też stanie na sądzie Bożym i odpowie za siebie-a Ty za siebie-Szczęść Boże wszystkim ;ZAUFAJ BOGU DO KOŃCA;'-on Cię nie opuści
 karin: 12.02.2011, 18:15
 NIE ZAPOMINAJMY,ŻE DO KOŚCIOŁA NIE CHODZIMY ZE WZGLĘDU NA KAPŁANA,ALE IDZIEMY NA SPOTKANIE Z NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM-JEZUSEM
 Gosia: 05.02.2009, 20:29
 Ludzie nie chodzą do kościoła z różnych powodów. Np. ze względu na to że spotykaja tam księdza który im się nie podoba. Pomijając tych którzy mylą się co do swoich ocen ( a to większość) są i tacy którzy mają niestety rację. Trzeba się modlić o czyste powołania kapłańskie - o wzór cnót.
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej