Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Po co chodzić do kościoła?

"Księże, nie rozumiem, po co właściwie chodzić do kościoła żeby się modlić. Czyż w domu Bóg mnie nie wysłucha? Skoro mnie kocha, to wszędzie mnie wysłucha. Czyż nie mam racji?".

Anka, 18 lat.

Przemiła Anko! Niezupełnie masz rację. Jest to prawda, że z Bogiem nawiązuje się duchowy kontakt w głębi własnego serca. Możemy zatem -i powinniśmy - modlić się wszędzie: w domu, na wycieczce, na dyskotece. Ale jest też i prawdą to, że Eucharystii nie sprawujemy w głębi własnego serca, lecz we wspólnocie ludzi wierzących, którzy gromadzą się w "imię Pana". Eucharystia nie tylko umożliwia zjednoczenie z Bogiem, ale również doprowadza nas do ścisłego kontaktu z Chrystusem Uwielbionym, dającym nam na pokarm własne Ciało pod postacią chleba, a na napój swoją własną Krew pod postacią wina. W czasie każdorazowego celebrowania Eucharystii staje między uczestnikami Chrystus, który - oddając się z miłości ludziom - czyni z nich wspólnotę braterską; chrześcijanie stają się tym, co otrzymują: ciałem Chrystusa. Czy możesz zatem rezygnować z tej uprzywilejowanej szansy pojawiającej się w drodze do domu Ojca niebieskiego? Przemyśl jeszcze raz swoją postawę wobec Boga!

ks. Henryk ŁuczakWasze komentarze:
 Alex: 10.08.2020, 20:52
 Przepraszam sprostowanie z Dziejow Apostolskich:nie 23:17 tylko17:24 czytamy źe Bóg który uczynił niebo i ziemię nie mieszka w świątynich ręką zbudowanych.
 Alex: 09.08.2020, 21:50
 Bóg,który uczynił niebo i ziemię nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych.Dzieje Apostolski 23:17.Dowiedziałem sie również z Biblii że Jezus miał rodzeństwo.Np.Ew.Mateusza 1:25 lub ewangelia Marka 6:3 lub Ewangelia Łukasza 8:20,21.Uznałem że wiedzę o Stwórcy daremnie szukać w kościele.
 Mrok: 22.01.2020, 12:52
 Nie lubię niedziel nie lubię iść rano na 9 i słuchać do urzygu bajek mówionych przez tzw pośredników Boga dla mnie kościół wogole nie istnieje a ci co w nim sa to się nademna znęcają bo mi tam każą chodzić i marnować bezcelowo czas
 Ja: 21.12.2019, 16:41
 Pamiętajmy, że nie kościół ani przynależność do żadnej wspólnoty katolickiej czy innej nie jest wyznacznikiem bycia dobrym człowiekiem. Kościół to jedynie instytucja.
 Zmiłuj się Boże: 25.07.2019, 21:37
 Ludzie gdzie jest wasza wiara! Chodzicie do kościoła po to aby się spotkać z Bogiem, nie po to że wam ktoś karze. Bóg o ile się nie myle nakazał nam chodzić do świątyni w niedzielę! Chodzicie aby wysłuchać kazania które Bóg wygłasza. W domu nie znajdziecie kazania!
 Beata: 16.06.2019, 16:28
 Mieszkam od powyzej 30 lat w Szwecji. Przyjechalam majac lat 23. Czasami musialam odbywac pielgrzymke do kosciola 70 km pociagiem i autobusem, co zajmowalo mi 6 godz. Jednak nie wyobrazalam sobie braku spotkania z Ukochanym Chrystusem w Eucharystii. Mieszkalam sama, czasem odwiedzala mnie mama, mialam ciezki wypadek samochodowy. Mialam wrazenie, ze odchodze jednak przyjelam sakrament chorych i wowczas jak gdyby k"artka w czytanej ksiazce sie odwrocila". Objawy zaczely ustepowac i poczulam sie silniejsza. Chrystus to dla mnie NAJWIEKSZY I NAJBARDZIEJ UKOCHANY PRZYJACIEL, BOG z KRORYM rozmawiam codziennie, a obecnosc i spotkanie na Eucharystii to najwiekszy DAR NIEBA, jakiego nawet Aniolowie nie doznaja.
 Ja: 05.02.2017, 19:04
 Piszecie, że Eucharystia pozwala na zjednoczenie z Bogiem itd. A gdzie jest napisane, że samotna modlitwa nie pozwala? Skoro Bóg jest wszechmogący dlaczego nie pozwala nam się modlić samotnie lub w grupie a wymaga modlitwy w kościele? Rozumiem, że uczestnictwo w mszy jest nakazane przez przykazanie kościelne ale czy kościół także nie nakazywał wypraw krzyżowych? Widać, że od 2 tys lat kościół mylił się w wielu sprawach, wiele spraw przemyślał i zmienił swoje podejście. Dlaczego, więc mam chodzić co niedzielę do kościoła i jak robot klepać te same formuły?
 Anna: 28.01.2017, 11:10
 SZCZĘŚĆ BOŻE ALE NIEKTÓRZY LUDZIE ZAPOMINAJĄ PO CO CHODZĄ DO KOŚCIOŁA CZYM JEST EUCHARYSTIA PRZECIEŻ NIE SPOTKANIEM TOWARZYSKIM W JAKIMŚ KLUBIE TYLKO SPOTKANIEM Z BOGIEM. NAJLEPIEJ JEST JAK NIKOGO SIĘ NIE ZNA BO WTEDY NIKT SIĘ DO SIEBIE NIE ODDDZYWA.
 autsajder: 11.06.2015, 15:11
 nie chodzę i nie zamierzam chodzić do kościoła, moim zdaniem jest to tylko obłudna instytucja mająca na celu wyciąganie pieniędzy z wiernych poprzez straszenie ich diabłem. w żadnego boga też nie wierzę, gdyby istniał, nie dopuściłby do tego, żeby bliska mi osoba, która w niego wierzyła całym sercem, modliła się codziennie po przynajmniej 2 godziny (różańce i inne pierdoły), zmarła na raka... nienawidzę tej instytucji jak również boga, jeśli takowy istnieje. dziękuję za uwagę.


 D. D.: 13.11.2012, 16:28
 Pamiętaj młody człowieku że nie chodzisz do kościoła dla księdza i dla ludzi ale dla samego siebie -jeśli wierzysz BOGU i w BOGA to nie będziesz się zastanawiał -ale każde pójście do kościoła będzie dla Ciebie spotkaniem z najlepszym kochającym Nas Ojcem czyż nie biegniesz na spotkanie z osobą którą kochasz,tak samo Jezus pokazał Ci raz jak bardzo kocha człowieka i Ciebie i mnie-spójrz z prawdziwą wiarą na krzyż to jest największa miłość.Dlatego powiedział: i do Ciebie i do mnie pamiętaj :"abyś dzień Święty święcił :i abyś w 7-dmym dniu odpoczął i uszanował ten dzień jeśli dożyjesz bo nikt nie zna dnia ani godziny i Ty jeszcze śmiesz wątpić po co chodzić do kościoła?:gdyby ludzie wiedzieli po co chodzą do kościoła to na kolanach by chodzili:"Patrz zawsze na siebie i zaczynaj od siebie a nie patrz na świętość kapłana ale się módl za niego,on też stanie na sądzie Bożym i odpowie za siebie-a Ty za siebie-Szczęść Boże wszystkim ;ZAUFAJ BOGU DO KOŃCA;'-on Cię nie opuści
 karin: 12.02.2011, 18:15
 NIE ZAPOMINAJMY,ŻE DO KOŚCIOŁA NIE CHODZIMY ZE WZGLĘDU NA KAPŁANA,ALE IDZIEMY NA SPOTKANIE Z NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM-JEZUSEM
 Gosia: 05.02.2009, 20:29
 Ludzie nie chodzą do kościoła z różnych powodów. Np. ze względu na to że spotykaja tam księdza który im się nie podoba. Pomijając tych którzy mylą się co do swoich ocen ( a to większość) są i tacy którzy mają niestety rację. Trzeba się modlić o czyste powołania kapłańskie - o wzór cnót.
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Tyburcjusz, Walerian i Maksymśw. Tyburcjusz, Walerian i Maksym

Modlitwa do św. Tyburcjusza, Waleriana i MaksymaModlitwa do św. Tyburcjusza, Waleriana i Maksyma

Modlitwa do św. WalerianaModlitwa do św. Waleriana

Chrzest PolskiChrzest Polski

Poznać Jezusa przy łamaniu chlebaPoznać Jezusa przy łamaniu chleba

Czapeczka i bucikCzapeczka i bucik

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej