Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Po co chodzić do kościoła?

"Księże, nie rozumiem, po co właściwie chodzić do kościoła żeby się modlić. Czyż w domu Bóg mnie nie wysłucha? Skoro mnie kocha, to wszędzie mnie wysłucha. Czyż nie mam racji?".

Anka, 18 lat.

Przemiła Anko! Niezupełnie masz rację. Jest to prawda, że z Bogiem nawiązuje się duchowy kontakt w głębi własnego serca. Możemy zatem -i powinniśmy - modlić się wszędzie: w domu, na wycieczce, na dyskotece. Ale jest też i prawdą to, że Eucharystii nie sprawujemy w głębi własnego serca, lecz we wspólnocie ludzi wierzących, którzy gromadzą się w "imię Pana". Eucharystia nie tylko umożliwia zjednoczenie z Bogiem, ale również doprowadza nas do ścisłego kontaktu z Chrystusem Uwielbionym, dającym nam na pokarm własne Ciało pod postacią chleba, a na napój swoją własną Krew pod postacią wina. W czasie każdorazowego celebrowania Eucharystii staje między uczestnikami Chrystus, który - oddając się z miłości ludziom - czyni z nich wspólnotę braterską; chrześcijanie stają się tym, co otrzymują: ciałem Chrystusa. Czy możesz zatem rezygnować z tej uprzywilejowanej szansy pojawiającej się w drodze do domu Ojca niebieskiego? Przemyśl jeszcze raz swoją postawę wobec Boga!

ks. Henryk Łuczak


   

Wasze komentarze:
 Alex: 10.08.2020, 20:52
 Przepraszam sprostowanie z Dziejow Apostolskich:nie 23:17 tylko17:24 czytamy źe Bóg który uczynił niebo i ziemię nie mieszka w świątynich ręką zbudowanych.
 Alex: 09.08.2020, 21:50
 Bóg,który uczynił niebo i ziemię nie mieszka w świątyniach ręką zbudowanych.Dzieje Apostolski 23:17.Dowiedziałem sie również z Biblii że Jezus miał rodzeństwo.Np.Ew.Mateusza 1:25 lub ewangelia Marka 6:3 lub Ewangelia Łukasza 8:20,21.Uznałem że wiedzę o Stwórcy daremnie szukać w kościele.
 Mrok: 22.01.2020, 12:52
 Nie lubię niedziel nie lubię iść rano na 9 i słuchać do urzygu bajek mówionych przez tzw pośredników Boga dla mnie kościół wogole nie istnieje a ci co w nim sa to się nademna znęcają bo mi tam każą chodzić i marnować bezcelowo czas
 Ja: 21.12.2019, 16:41
 Pamiętajmy, że nie kościół ani przynależność do żadnej wspólnoty katolickiej czy innej nie jest wyznacznikiem bycia dobrym człowiekiem. Kościół to jedynie instytucja.
 Zmiłuj się Boże: 25.07.2019, 21:37
 Ludzie gdzie jest wasza wiara! Chodzicie do kościoła po to aby się spotkać z Bogiem, nie po to że wam ktoś karze. Bóg o ile się nie myle nakazał nam chodzić do świątyni w niedzielę! Chodzicie aby wysłuchać kazania które Bóg wygłasza. W domu nie znajdziecie kazania!
 Beata: 16.06.2019, 16:28
 Mieszkam od powyzej 30 lat w Szwecji. Przyjechalam majac lat 23. Czasami musialam odbywac pielgrzymke do kosciola 70 km pociagiem i autobusem, co zajmowalo mi 6 godz. Jednak nie wyobrazalam sobie braku spotkania z Ukochanym Chrystusem w Eucharystii. Mieszkalam sama, czasem odwiedzala mnie mama, mialam ciezki wypadek samochodowy. Mialam wrazenie, ze odchodze jednak przyjelam sakrament chorych i wowczas jak gdyby k"artka w czytanej ksiazce sie odwrocila". Objawy zaczely ustepowac i poczulam sie silniejsza. Chrystus to dla mnie NAJWIEKSZY I NAJBARDZIEJ UKOCHANY PRZYJACIEL, BOG z KRORYM rozmawiam codziennie, a obecnosc i spotkanie na Eucharystii to najwiekszy DAR NIEBA, jakiego nawet Aniolowie nie doznaja.
 Ja: 05.02.2017, 19:04
 Piszecie, że Eucharystia pozwala na zjednoczenie z Bogiem itd. A gdzie jest napisane, że samotna modlitwa nie pozwala? Skoro Bóg jest wszechmogący dlaczego nie pozwala nam się modlić samotnie lub w grupie a wymaga modlitwy w kościele? Rozumiem, że uczestnictwo w mszy jest nakazane przez przykazanie kościelne ale czy kościół także nie nakazywał wypraw krzyżowych? Widać, że od 2 tys lat kościół mylił się w wielu sprawach, wiele spraw przemyślał i zmienił swoje podejście. Dlaczego, więc mam chodzić co niedzielę do kościoła i jak robot klepać te same formuły?
 Anna: 28.01.2017, 11:10
 SZCZĘŚĆ BOŻE ALE NIEKTÓRZY LUDZIE ZAPOMINAJĄ PO CO CHODZĄ DO KOŚCIOŁA CZYM JEST EUCHARYSTIA PRZECIEŻ NIE SPOTKANIEM TOWARZYSKIM W JAKIMŚ KLUBIE TYLKO SPOTKANIEM Z BOGIEM. NAJLEPIEJ JEST JAK NIKOGO SIĘ NIE ZNA BO WTEDY NIKT SIĘ DO SIEBIE NIE ODDDZYWA.
 autsajder: 11.06.2015, 15:11
 nie chodzę i nie zamierzam chodzić do kościoła, moim zdaniem jest to tylko obłudna instytucja mająca na celu wyciąganie pieniędzy z wiernych poprzez straszenie ich diabłem. w żadnego boga też nie wierzę, gdyby istniał, nie dopuściłby do tego, żeby bliska mi osoba, która w niego wierzyła całym sercem, modliła się codziennie po przynajmniej 2 godziny (różańce i inne pierdoły), zmarła na raka... nienawidzę tej instytucji jak również boga, jeśli takowy istnieje. dziękuję za uwagę.


 D. D.: 13.11.2012, 16:28
 Pamiętaj młody człowieku że nie chodzisz do kościoła dla księdza i dla ludzi ale dla samego siebie -jeśli wierzysz BOGU i w BOGA to nie będziesz się zastanawiał -ale każde pójście do kościoła będzie dla Ciebie spotkaniem z najlepszym kochającym Nas Ojcem czyż nie biegniesz na spotkanie z osobą którą kochasz,tak samo Jezus pokazał Ci raz jak bardzo kocha człowieka i Ciebie i mnie-spójrz z prawdziwą wiarą na krzyż to jest największa miłość.Dlatego powiedział: i do Ciebie i do mnie pamiętaj :"abyś dzień Święty święcił :i abyś w 7-dmym dniu odpoczął i uszanował ten dzień jeśli dożyjesz bo nikt nie zna dnia ani godziny i Ty jeszcze śmiesz wątpić po co chodzić do kościoła?:gdyby ludzie wiedzieli po co chodzą do kościoła to na kolanach by chodzili:"Patrz zawsze na siebie i zaczynaj od siebie a nie patrz na świętość kapłana ale się módl za niego,on też stanie na sądzie Bożym i odpowie za siebie-a Ty za siebie-Szczęść Boże wszystkim ;ZAUFAJ BOGU DO KOŃCA;'-on Cię nie opuści
 karin: 12.02.2011, 18:15
 NIE ZAPOMINAJMY,ŻE DO KOŚCIOŁA NIE CHODZIMY ZE WZGLĘDU NA KAPŁANA,ALE IDZIEMY NA SPOTKANIE Z NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM-JEZUSEM
 Gosia: 05.02.2009, 20:29
 Ludzie nie chodzą do kościoła z różnych powodów. Np. ze względu na to że spotykaja tam księdza który im się nie podoba. Pomijając tych którzy mylą się co do swoich ocen ( a to większość) są i tacy którzy mają niestety rację. Trzeba się modlić o czyste powołania kapłańskie - o wzór cnót.
(1)


Autor

Treść

Nowości

Zbyt pewny siebieZbyt pewny siebie

Skąd czerpiemy wiadomości o apostołach?Skąd czerpiemy wiadomości o apostołach?

Wirtualni wojownicyWirtualni wojownicy

Stara i nowa Era według Cypriana NorwidaStara i nowa Era według Cypriana Norwida

O siekierze i złodziejuO siekierze i złodzieju

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej