Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
bł. Anna Maria Taigi

(1769 - 1837)

     Jedna z największych mistyczek chrześcijaństwa, wspominana w Martyrologium Rzymskim 9 czerwca, była Włoszką. Pochodziła ze Sieny, była jedyną córką aptekarza Alojzego Gianettiego, rodzina mieszkała w Rzymie. W 1790 r. Anna Maria wyszła za mąż za Dominika Taigiego, człowieka upartego i porywczego. Jego charakter kontrastował z delikatnością i wrażliwością Anny. Małżeństwo było jednak udane dzięki wyrozumiałości i łagodności żony, która wzorowo łączyła obowiązki żony i matki siedmiorga dzieci z dążeniem do doskonałości. Była tercjarką zakonu trynitarzy.

     Od 1791 r. obdarzona była niezwykłymi darami nadprzyrodzonymi. Trafnie przepowiadała wydarzenia, które miały nastąpić. Wiele osobistości kościelnych i świeckich prosiło ją o radę. "Przeznaczyłem cię do tego, byś nawracała dusze i pocieszała osoby każdego stanu" - podczas jednej z wizji miała usłyszeć od Chrystusa Kardynał Carlo Maria Medici zeznał podczas procesu beatyfikacyjnego: "Na chwałę Bożą mogę stwierdzić, że niezliczoną liczbę razy otrzymałem od niej światłe rady co do mojej posługi, spraw mojej rodziny, a nawet tego, co dotyczyło mnie bezpośrednio".

     Beatyfikował ją 30 maja 1930 r. papież Benedykt XV. Jako cud do beatyfikacji przyjęto uzdrowienie chorej na raka mieszkanki Rzymu Anny Marii del Pinto. Relikwie Anny Marii Taigi spoczywają w rzymskim kościele św. Chryzogona. Trwa jej proces kanonizacyjny.
Tekst pochodzi z Tygodnika
Idziemy, 3 czerwca 2012


   

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Modlitwy | Opowiadania | Zagadki | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej