Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Zmartwychwstanie - zwycięstwo miłości

     Obchodzimy dziś niedzielę niedziel: uroczystą pamiątkę zmartwychwstania Pana Jezusa. Zwycięstwo dobra nad złem, światła nad ciemnością, Pana Boga nad szatanem. Łączymy się z uczniami, którzy biegną do grobu Jezusa i odkrywają, że jest on pusty. Bo On zmartwychwstał i żyje! Jest zwycięzcą śmierci, piekła i szatana. Przez cały Wielki Post badaliśmy nasze serca, szukając w nich kamieni blokujących dostęp do łaski zmartwychwstania. Jezus odsuwa te kamienie, abyśmy mogli wkroczyć w życie pełne radości, nadziei i wolności. Świętujmy więc z radością, jakiej świat dać nie może, a jaką przynosi nam w darze Zbawiciel. Pokazał nam, że warto podjąć krzyż swego życia, nawet jeśli wydaje się on zbyt ciężki.

     "Przez krzyż do nieba". Dziś jest czas, by podnieść głowy i "dążyć do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi". Dlaczego? "Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu. Gdy się ukaże Chrystus, nasze życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale" (Kol 3,2-4).Obietnica zmartwychwstania pozwala nam radować się niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Jednak bardziej niż w entuzjastycznych śpiewach, Boża radość objawia się w pokoju i w nadziei, których źródłem jest doświadczenie mocy zmartwychwstania Jezusa w naszym życiu. Zachowanie tej radości może czasami oznaczać walkę, ale warto się w nią zaangażować. Świat bowiem będzie nas przekonywał, że nie możemy budować swego życia na Jezusie. Dlatego św. Paweł daje nam radę: "Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi" (Kol 3,2). "Ten, który rozpoczął w nas dobre dzieło, sam je dopełni" (Flp 1,6). Kiedy w nasze myślenie zaczyna się sączyć frustracja, zwątpienie, niezadowolenie, poczucie beznadziei, skonfrontujmy je z prawdą zmartwychwstania. Podobnie jak Jan, który zajrzał do pustego grobu i uwierzył; i my wierzymy, że ten Jezus, który umarł i został pogrzebany, jest dzisiaj żywy. Wszystkie Jego słowa są prawdą, bo On je potwierdził własną śmiercią. Jego zmartwychwstanie jest pieczęcią prawdy na całym Jego życiu. Wszystkie obietnice - a wraz z nimi wszystkie nasze nadzieje i pragnienia - zostaną wypełnione.


ks. dr Michał Dubicki


Tekst pochodzi z Tygodnika

12 kwietnia 2009


   

Różaniec Różaniec
abp Grzegorz Ryś
Jeśli szukasz głębokich rozważań tajemnic różańcowych, dobrze trafiłeś. Przedstawiamy Ci osobiste, oparte na słowie Bożym rozważania abp. Grzegorza Rysia. Myśli duchownego skupiają się tutaj wokół poszczególnych tajemnic czterech części Różańca.... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Ewela: 14.04.2009, 23:06
 Kocham Cię Jezu...
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej