Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Kolejna próba spalenia Całunu

W piątek 11 kwietnia 1997 r., tuż przed północą wybuchł pożar w kaplicy Guarini katedry w Turynie. Przechowywany był tam słynny w całym świecie Całun, czyli grobowe płótno spowijające ciało Jezusa po śmierci. Właśnie na tym Całunie widnieje trójwymiarowe, w fotograficznym negatywie, odbicie przodu i tyłu ukrzyżowanego ciała naszego Zbawiciela.

Amerykańscy naukowcy z Instytutu Badań Kosmicznych NASA, po serii niezwykle skomplikowanych badań Całunu Turyńskiego, wydali oświadczenie w którym stwierdzają: "Dla nas, uczonych, możliwość sfałszowania odbicia na Całunie byłaby większym cudem aniżeli zmartwychwstanie Chrystusa, oznaczałoby to bowiem, że nauka XX wieku nie dorównuje umysłowi fałszerza z XIV w., co chyba jest niedorzecznością." Natomiast K. E. Stevenson i G. R. Mabermas, po przedstawieniu wyników badań Całunu, napisali: "Nie możemy jako naukowcy posługiwać się hipotezami wiary, jednak w sprawie Całunu wiara okazuje się być najbardziej rozumna."

Badania naukowe jednoznacznie mówią, że takiej relikwii, jaką jest Całun, nikt nie jest w stanie wyprodukować dzisiaj, a tym bardziej nikt nie mógł uczynić tego w Średniowieczu. Całun Turyński jest niewątpliwie największą relikwią chrześcijaństwa. Jan Paweł II powiedział w homilii wielkanocnej 13. 04. 1980 r., że święty Całun jest niezwykłą, tajemniczą relikwią - najszczególniejszym "świadkiem Paschy: męki, śmierci i zmartwychwstania. Niemy, a równocześnie zdumiewająco wymowny świadek!"

Według badań przeprowadzonych przed 10 laty, 93% osób na świecie wie, że Całun istnieje. Jest on najbardziej tajemniczym przedmiotem w historii. Najbardziej badanym przez specjalistów z prawie wszystkich dziedzin wiedzy. W ten sposób powstała nowa dziedzina nauki zwana syndonologią. Całun Turyński zawierający tajemnicze odbicie umęczonego ciała Chrystusa, otaczany jest przez miliony ludzi szczególną miłością, ale są tacy, którzy tej relikwi nienawidzą, odbierając ją jako wielkie zagrożenie dla ich światopoglądu. Tylko ludziom zniewolonym przez siły zła zależy na tym, aby deformować prawdę o Całunie, a kiedy to się nie udaje, doprowadzić do jego całkowitego zniszczenia. Są to ludzie z kręgów masońsko - satanistycznych, z różnych sekt, a także islamscy fundamentaliści, którzy zioną nienawiścią do Kościoła Katolickiego.

Słynny włoski pisarz Vittorio Messori, autor m. in. książki-wywiadu z Janem Pawłem II "Przekroczyć próg nadziei", nie ma żadnych wątpliwości, że ostatni pożar katedry turyńskiej byt kolejną próbą zniszczenia Całunu. Na łamach włoskiego tygodnika "Oggi" z 23.04.1997 r. przypomniał, że w latach 1972-73 pięciokrotnie zanotowano nieudane usiłowania podpalenia. Kilkakrotnie sataniści spuszczali się przez okienko w dachu kaplicy, aby sprawować "czarne msze". Również w r. 1991 złodzieje próbowali otworzyć kuloodporną gablotę i ukraść Całun. Podczas ostatniego pożaru tylko cudem udało się uratować Całun od całkowitego zniszczenia. Pożar rozpoczął się w kaplicy, gdzie przechowywany był Całun, na skutek niezwykle silnej substancji zapalającej; najprawdopodobniej mogła to być bomba fosforowa.

Włoski strażak, który z narażeniem życia uratował Całun, mówił, że w trakcie rozbijania młotem kuloodpornej kasety myślał tylko o tym, że tę świętą relikwię tylko on może uratować. Mówił, że słyszał wewnętrzny głos Boga, który dał mu odwagę i nadludzką siłę, żeby mógł tego dokonać. Bohaterski 44-letni strażak Mario Trematore ma 38-letnią żonę i dwójkę dzieci. Jest praktykującym katolikiem, a nie komunistą jak to podała kłamliwie telewizja, a za nią prasa polska. Trematore jest przekonany, że cudem uszedł z życiem. "W trakcie ratowania Całunu spadały duże marmurowe bloki, fragmenty sufitu. Tylko dzięki silnej wierze w Boga - mówi Trematore - udało mi się rozbić młotem kuloodporne zabezpieczenie i wynieść srebrną skrzynię ze świętą relikwią."

Vittorio Messori wskazał na niezwykle niepokojący fakt, że w Internecie każdego dnia pojawiają się bardzo liczne groźby zamachów na Całun. Najczęstsze są o następującej treści: "zniszczcie to turyńskie płótno". Jeśli chodzi o ostatni pożar, Messori nie wyklucza międzynarodowego spisku pochodzącego z kręgów masońskich lub islamskich integrystów, którym szczególnie zależy na całkowitym zniszczeniu tego niezwykłego świadka śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

To ludzka nienawiść i grzech doprowadziły do tak strasznych cierpień i śmierci Jezusa, które w przejmującym obrazie i w cudowny sposób zostały utrwalone na Całunie. Jest to szczególna relikwia - milczący świadek śmierci i zmartwychwstania - która porusza sumienie i wzywa do podjęcia decyzji przyjęcia lub odrzucenia Osoby Chrystusa. Tutaj nie można pozostać obojętnym i dlatego siły zła robią wszystko, aby pozbyć się tego kłopotliwego Świadka.

br. Mieczysław Chmiel TChrWasze komentarze:
 kasiulek: 01.06.2012, 21:03
 tak nie niszczyć ;-)
 Mała ja :): 03.10.2010, 22:12
 To jest piękne. :) Tyle ludzi chce się pozbyć Całunu, zniszczyć Go, a On i tak jest cały, że tak powiem, wychodzi bez szwanku. :) Jak widać Bóg ma w tym cel :)
 ja: 30.08.2010, 20:48
 Byłam, widziałam jestem pewna, że to pamiątka po Nim
 emuna: 04.04.2010, 23:04
 Bez względu na to czy jest to prawda czy nie, należy pozwolić ludziom w to wierzyć, nie zabraniać, a co gorsza nie niszczyć!
 aniol: 21.03.2008, 16:02
 Dziekuje Ci Jezu za pozostawienie tej pamiatki po sobie.
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Wawrzyniec z Brindisiśw. Wawrzyniec z Brindisi

Modlitwa do św. Wawrzyńca z BrindisiModlitwa do św. Wawrzyńca z Brindisi

Litość i dziękczynienie (Mk 6, 30-34)Litość i dziękczynienie (Mk 6, 30-34)

Co to znaczy, że Jezus wstąpił do piekieł?Co to znaczy, że Jezus wstąpił do piekieł?

ks. Eugeniusz Skarzyńskiks. Eugeniusz Skarzyński

Skąd i dokąd jechał pociąg z dziećmi, który po wojnie zatrzymano w Rawiczu?Skąd i dokąd jechał pociąg z dziećmi, który po wojnie zatrzymano w Rawiczu?

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej