Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Niespełnione proroctwa

"Miliony ludzi z obecnie żyjących nie umrą!" Pod takim hasłem Świadkowie Jehowy werbowali w latach 20-tych nowych adeptów swej nauki. Nazywali się wtedy Badaczami Pisma Świętego, a przewodził im Józef Franklin Rutherford. Rutherford napisał nawet broszurę o owych "milionach", która była tłumaczona na liczne języki (m.in. na polski). Jej nakład sięgał milionów egzemplarzy.

Warto w tym miejscu zacytować kilka fragmentów z tego niewątpliwie "interesującego" dzieła, o którego istnieniu dzisiejsi Świadkowie Jehowy nic nie wiedzą. Na str. 60 Rutherford pisał: "Możemy przeto z ufnością oczekiwać, że rok 1925 zaznaczy się powrotem Abrahama, Izaaka, Jakuba i wiernych proroków Starego Zakonu". Po tych zaskakujących czytelnika słowach, autor w specyficzny sobie sposób zajął się wykładnią Pisma Świętego, by dojść do następującego stwierdzenia: "Opierając się tedy na argumentach powyżej wy łuszczonych, że stary porządek rzeczy, stary świat, skończył się, a zatem przemija, i że nowy ład nastaje, oraz że rok 1925 zaznacza się zmartwychwstaniem wiernych i zasłużonych mężów starożytności i początkiem odbudowy, słusznem będzie mniemać, że miliony ludzi z żyjących teraz na świecie będą jeszcze znajdować się na świecie w roku 1925. A wtenczas, opierając się na obietnicach wymienionych w Słowie Bożem musimy przejść do stanowczego i niezaprzeczalnego wniosku, że miliony z żyjących teraz na świecie ludzi nigdy nie umrą".

Rutherford zorganizował promocję swego "dzieła", nawet poza granicami Ameryki. Organ Świadków Jehowy "Strażnica", zamieścił w numerze z 15 XII 1920 r. sprawozdanie z podróży Rutherforda do Grecji. Był on zadowolony ze swojej podróży. Pisał: "Z radością zaznaczamy, że podczas naszej wizyty w Atenach zrobione zostały przygotowania do większego rozgłoszenia wieści o Królestwie, a głównie za pośrednictwem książki zatytułowanej Miliony z żyjących obecnie ludzi nie umrą. Mamy zupełną pewność, że jest to wolą Bożą, aby ta wieść rozeszła się teraz pomiędzy wszystkimi narodami w chrześcijaństwie, jako ostateczne świadectwo przed ostatecznym końcem obecnego porządku rzeczy. W Grecji jest moc księży, jednakże ufamy, że lud zaczyna pojmować jak go oszukano i że ślepi kierownicy sprowadzili go na fałszywą drogę".

W innym miejscu tego sprawozdania Rutherford przekonywał Greków, że "Sokrates i inni filozofowie i mędrcy ukażą się niedługo w Atenach". Próżno jednak szukać gdziekolwiek informacji, ile osób uwierzyło w te "rewelacje".

"Niesamowitą nowinę o milionach ludzi, którzy nie umrą", Świadkowie rozgłaszali z właściwym sobie rozmachem. Zamieszczano całostronicowe ogłoszenia w gazetach, drukowano gazetki i ulotki. Kręcono również specjalne filmy na ten temat i puszczano je w większych miastach (m. in. w Warszawie). Czyniono to w tym celu, by jak najwięcej ludzi powiadomić, iż niezadługo, bo w 1925 r. ujrzą swoich bliskich zmarłych i przestaną od tej pory umierać.

Świadkowie Jehowy święcie wierzyli w głoszoną przez siebie naukę. Sprzedawali nawet swoje posiadłości, by całkowicie poświęcić się głoszeniu "proroctwa".

Gdy rok 1925 minął, wielu zawiedzionych i zrozpaczonych Świadków, opuściło szeregi swej organizacji. Nie pomogły wywody "Strażnicy", która w artykule pt. Narodziny Narodu. roztaczała nową wizję "przyszłego Królestwa". Trzeba było czasu, by nieco zapomniano o skutkach nieudanej przepowiedni.

Po niespełnieniu się "proroctwa" roku 1925 Świadkowie Jehowy zaprzestali na pewien czas wyznaczać datę końca obecnego systemu rzeczy. Kolejnym rokiem końca świata miał być rok 1942, a następnie 1975. Po tej ostatniej porażce Świadkowie Jehowy ograniczają się do stwierdzenia, że czas powtórnego przyjścia Pana jest już bliski.

Grzegorz FelsWasze komentarze:
 Wojtek: 14.03.2023, 22:09
 Co roku świadkowie jehowy spotykają się w rowie bo koniec świata, jehowe to wiara zainicjowana przez dwóch biznesmenów amerykańskich którzy chcieli zainwestować w coś co przyniesie biznes. Wybrali Pismo Święte Chrześcijańskie, ale stwierdzili że trzeba je bardzo skrócić i coś pozmieniać. Nazwa Jehowe to zamiana liter od Jahwe, mamy tu szatańską ingerencję, ubolewam na tym ponieważ w tej wierze niema konfesjonału, i proszę o modlitwę za ciocię i wujka bo mieli sprzeczkę z księdzem, i zmienili wyznanie.
 marzena aneta: 14.03.2023, 12:14
 Niespełnione proroctwa dziękuję proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie tym dziękuję proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode ubezpieczenie zdrowotne z urzędu pracy zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Antoni z Padwyśw. Antoni z Padwy

Modlitwy do św. Antoniego z PadwyModlitwy do św. Antoniego z Padwy

Fenomen świętego AntoniegoFenomen świętego Antoniego

Droga św. Antoniego ku świętościDroga św. Antoniego ku świętości

Nazywano go młotem na heretykówNazywano go "młotem na heretyków"

Czy kolegowanie się ze świadkiem Jehowy to grzech?Czy kolegowanie się ze świadkiem Jehowy to grzech?

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej