Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Duchowy testament Anneliese

Anneliese zapisywała wszystko, co jej Jezus mówił. Te zapiski nie są datowane, lecz numerowane. 15 lutego 1976 roku przekazała cztery strony ojcu Renzowi, który je troskliwie przechował. Oddają one niejako cały "duchowy testament" Anneliese.

Słowa Pana Jezusa, które spisała Anneliese:

1. Wszystko, co dobrego czynisz, co uczyniłaś, pochodzi ode Mnie. Każda dobra myśl, każdy dobry czyn. Nic nie jest twoje. Dlatego pozwoliłem ci zaspać (na Mszę św.), aby ci pokazać, że nic z siebie samej nie potrafisz, oraz abyś nauczyła się pokory. Nie powinnaś sądzić, że sama coś osiągnęłaś. Wszystko to są dary mojej wielkiej miłości do ciebie. Nie powinnaś niczego posiadać; powinnaś zrozumieć, że wszystko pochodzi ode Mnie, i przyjąć z wdzięcznością, a nie być dumna, jakby to było z ciebie, bo są to przecież moje dary.

2. Oczekuj wszystkiego ode mnie, ale wszystkiego. Mogę to, co niemożliwe, uczynić możliwym. Pokładaj we Mnie wielkie zaufanie, to przynosi Mi chwałę. To Mnie przyciąga.

3. Żałuj za swoje grzechy, a potem uwierz w moją wielką miłość do ciebie, nie wątp w nią gdyż to Mnie bardzo zasmuca. Moje drogi są drogami tajemniczymi, musisz mi pozostawić wybór drogi dla ciebie. Czy nie dałem ci już dużo dowodów mojej miłości?

4. Milcz! Nie mów tak dużo. Powściągnij język, gdyż z każdego niepotrzebnie wypowiedzianego słowa musisz zdać rachunek. Kochaj samotność. Chodź na spotkania tylko wtedy, kiedy jest to konieczne, np. z powodów koleżeńskich, a nie dla przyjemności. Zrezygnuj także z dozwolonych przyjemności.

5. Nie martw się o przyszłość. Staraj się w każdej chwili wsłuchiwać we Mnie i spełniać moje życzenia (Moją wolę). Kocham cię z czułością. Ty rób to samo, spełniając moje najcichsze życzenia - wsłuchawszy się w mój głos. (Owce znają głos swojego Pasterza. Ja jestem dobrym Pasterzem i kocham moje owce).

6. Uwierz, że wysłuchuję każdą modlitwę, jeśli nie stoi ona na przeszkodzie do zbawienia duszy. Często długo nie wysłuchuję nawet sprawiedliwych próśb moich dzieci, aby je uczynić wytrwałymi oraz aby ich modlitwy przyniosły korzyść grzesznikom.

7. Nie zniechęcaj się, jeśli coś nie dzieje się (od razu) po twojej woli. Spróbuj chociażby ukryć oburzenie. Nie wiesz, do czego takie przeciwności są dobre i potrzebne. Powinnaś za nie dziękować.

8. Nieprzerwanie proś i błagaj za twoich bliźnich, aby i oni także osiągnęli wieczną ojczyznę.

9. Czy nie jestem dla ciebie kochającym, zawsze troskliwym Ojcem?

10. Nie zapominaj o dziękczynieniu za tak wiele darów, których ci udzieliłem. Moje krzyże są największymi darami łaski. Nie zapominaj także, że możesz czytać pisma Barbary Weigand. Módl się, aby wkrótce bogactwo tych pism było dostępne dla wszystkich.

11. Módl się i ofiaruj wiele za moich kapłanów. Nie na darmo ukazałem ci wielkość i godność każdego kapłana (w San Damiano), tak że zadrżałaś z bojaźni. Rozważ to, że nawet najbardziej niegodny kapłan jest drugim Chrystusem. Nie sądź nikogo, abyś nie była sądzona. Pozostaw to Mnie!

12. Dopuszczam twoje [pokusy - w oryginale przekreślone]. Walcz z nimi, nie daj się pokonać. Nie dam ci ich ponad twoje siły. Niech cię nie obchodzi, jak dalece [w oryginale przekreślone imię] ma pokusy tego rodzaju albo w jakim stopniu je dopuszczam. To jest moja sprawa. W walce się wzrasta, jeśli się walczy wraz ze Mną.

Red.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 5-2005


   

Wasze komentarze:
 Baschel: 11.10.2009, 01:27
 W końcu ktoś to zauważył. Szatan przy kuszeniu Jezusa używał ciepłego i mądrego języka (to właśnie dla tego uważa się, że jest w stanie zwieść każdego), w dodatku bez żadnego problemu mówił o Bogu. Co natomiast mamy na taśmach i w książce. Szatan pluje, ma wadę wymowy używając "świętych" określeń, klnie i co najlepsze... płynie mówi po niemiecku. Tak w ogóle to jestem więcej niż pewien, że Diabeł mówił by o ważniejszych sprawach niż o sposobach jak być katolikiem ubiorze księży czy chodzeniu z różańcem. Prawda jest jasna... inkwizycja i egzorcyzmy powstały by zmusić do wiary, a jedyne co ich różni to sposób działania.
 {o}: 27.11.2008, 16:21
 Czyż w kuszeniu Jezusa na pustyni Szatan nie cytował Biblii? Przecież to klasyczna zagrywka - w pieknych i prawdziwych słowach zawrzeć malutkie kłamstwo. Patrz na owoce. Ja widzę, że owoce są bardzo złe.
 J: 07.11.2008, 22:33
 Jaka złość bije od wielu komentarzy na tym portalu. Np. tu można by wywnioskować, że w całym tekście występuje tylko jeden punkt - o samotności... Czasami trzeba ukochać samotność i w tej samotności zbliżyć się do Boga... Mam wrażenie, że chodzi też o pewien post dla Jezusa - rezygnację z dozwolonych przyjemności... Bardzo poruszył mnie pierwszy punkt. Przeczytajcie go jeszcze raz... To nie mogło pochodzić od złego ducha! Przecież to trochę inaczej powiedziany fragment z Pisma Św. Ef 2, 8-9... Rz 5, 8-10
 przegrana: 28.10.2008, 14:14
 tam gdzie glpota tam dzieje się grzech i zlo dlatego zbędne spotkania i rozmowy które w życie nie wnaszą nic dobrego a mogą bardzo zaszkodzic sa niepotrzebne .wiem to z własnego doświadczenia TYLKO JEZUS MÓWI PRAWDĄ TYLKO ON MA RACJĘ I KOŚCIÓŁ ŚWIĘTY BO TRWA W TEJ PRAWDZIE I MĄDRZY KTÓRZY GO SŁUCHAJĄ ŻYJĄ NIM .
 Kamilaa: 18.10.2008, 22:58
 ale samotnotność może być także a raczej powinna byc spotkaniem z Panem Jezusem tak mówił JP2
 ah?: 18.10.2008, 18:04
 "Chodź na spotkania tylko wtedy, kiedy jest to konieczne, np. z powodów koleżeńskich, a nie dla przyjemności. Zrezygnuj także z dozwolonych przyjemności." jak to rozumieć? jestem lekko zirytowany...
 .: 17.10.2008, 17:05
 Jezu!!!
 Yeti: 17.10.2008, 16:01
 Jestem zbulwersowany, że artykuł tak jednoznacznie mówi o słowach Jezusa do Anneliesie podczas gdy to, kto do niej przemawiał budzi tak wiele wątpliwości, ba - absolutna większość egzorcystów, teologów bądź zwyczajnych ludzi zainteresowanych tematyką opętań twierdzi, iż były to ułudne wizje wywołane przez demona. Analizą tego problemu zajmowało się już wiele autorytetów, którzy wyjaśniali wszystko krok po kroku, może warto ten punkt widzenia także tu zamieścić?
 {o}: 17.10.2008, 14:17
 Nie o takiej samotności tu mowa. Czy Jezus był odludkiem i spotykał się z ludźmi tylko z konieczności, do czego zachęca ten demon Anneliese? Alleniese po prostu zgodziła się na opętanie i dlatego nie udało się jej egzorcyzmować. Pozwoliła zatryumfować szatanowi. Po owocach poznacie ich. Jakie są owoce życia Anneliese? Ja widze przede wszystkim ten: zaniechanie na dziesieciolecia posługi egzorcyzmowania w kościele niemieckim, tak aby swobodnie mógł się tam szerzyć satanimz i zniewolenia duchowe.


 Tomek: 17.10.2008, 07:51
 Pamietaj ze Jezus modlił sie czesto w samotnosci. Chodził na miejsca pustynne. Modlil sie równiez w nocy do Ojca
 {o}: 16.10.2008, 21:55
 Kochaj samtność? Tak może kusić tylko szatan. Bo tym jest piekło - ostateczna samotnością.
(1)


Autor

Treść

Nowości

Małżeństwo - echo pierwotnej jednościMałżeństwo - echo pierwotnej jedności

Katecheza: Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkichKatecheza: Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich

Trójca Święta i MaryjaTrójca Święta i Maryja

Wiersze na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi PannyWiersze na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Boże Narodzenie opowiada nam historię Boga, który stał się DzieckiemBoże Narodzenie opowiada nam historię Boga, który stał się Dzieckiem

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej