Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Po zamachu

     Po katastrofie terrorystycznej w USA 11.09.2001 córka Billy Grahama w wywiadzie TV na pytanie:

"Jak Bóg mógł pozwolić na coś takiego?"

     Odpowiedziała: Jestem przekonana, że Bóg jest do głębi zasmucony z tego powodu,podobnie jak i my, ale od wielu już lat mówimy Bogu, żeby wyniósł się z naszych szkół, z naszych rządów oraz z naszego życia, a ponieważ jest dżentelmenem, jestem przekonana, że w milczeniu wycofał się.

     Jak możemy się spodziewać, że Bóg udzieli nam swojego błogosławieństwa i ochroni nas, skoro my żądamy, aby On zostawił nas w spokoju?

     Zobaczmy - myślę, że zaczęło się to wówczas, kiedy Madeline Murray O'Hare (została zamordowana, niedawno znaleziono jej ciało) narzekała nie chcąc żadnych modlitw w naszych szkołach, a my powiedzieliśmy OK. Potem ktoś powiedział, żeby lepiej nie czytali Biblii w szkole... Biblii, która mówi: nie zabijaj, nie kradnij, kochaj swego bliźniego jak siebie samego. A my powiedzieliśmy OK.

     Następnie dr. Benjamin Spock powiedział, że nie powinniśmy dawać klapsa dzieciom, kiedy się źle zachowują, ponieważ ich małe osobowości się zniekształcają i możemy zniszczyć u nich szacunek do samych siebie (syn dr. Spock'a popetnil samobójstwo).

     A my powiedzieliśmy, że ekspert powinien wiedzieć o czym mówi. Dlatego powiedzieliśmy OK. Po czym ktoś powiedział, że lepiej by było, aby nauczyciele i wychowawcy nie karali naszych dzieci, kiedy się źle zachowują. Dyrektorzy szkół powiedzieli, że lepiej by było, aby żaden pracownik tej szkoły nie dotykał uczniów, kiedy się źle zachowują, ponieważ nie chcemy złej opinii i z pewnością nie chcemy być zaskarżeni do sądu (istnieje ogromna różnica między karaniem i dotykaniem, biciem, upokarzaniem, kopaniem itd.). A my powiedzieliśmy OK.

     Następnie ktoś powiedział - pozwólmy naszym córkom na aborcję - jeśli chcą. Nawet nie muszą o tym mówić swoim rodzicom. A my powiedzieliśmy OK.

     Po czym ktoś mądry z rady szkoły powiedział; ponieważ chłopcy i tak będą chłopcami, więc i tak będą to robić, dajmy naszym synom tyle kondonów, ile chcą aby mogli zażywać tyle radości ile chcą, a my nie będziemy musieli mówić ich rodzicom, że otrzymują je w szkole. A my powiedzieliśmy OK. Po czym niektórzy z wyższych wybranych urzędników powiedzieli, że to nieważne, co robimy prywatnie, dopóki wykonujemy naszą pracę?...

     Zgadzając się z nimi. powiedzieliśmy, że nie obchodzi mnie to, co ktoś, łącznie z prezydentem, robi prywatnie, dopóki ja mam pracę, a ekonomia jest dobra. Po czym ktoś powiedział - drukujmy czasopisma że zdjęciami nagich kobiet i nazwijmy to zdrowym, trzeźwym podziwem dla piękna kobiecego ciała. A my powiedzieliśmy OK.

     Po czym ktoś inny poszedł o krok dalej z tym podziwem i opublikował zdjęcia nagich dzieci, a następnie jeszcze jeden krok dalej i udostępnił je w Internecie. A my powiedzieliśmy - OK, są upoważnieni do swobodnego wyrażania. Po czym przemysł rozrywkowy rozpoczął produkcję widowisk TV i filmów promujących przemoc, profanacje, zakazany seks. Rozpoczął nagrania muzyki zachęcającej do gwałtu, narkotyków. zabójstwa, samobójstwa oraz satanistycznej. My powiedzieliśmy, że to tylko rozrywka. to nie ma żadnych szkodliwych skutków, w każdym razie nikt nie traktował tego poważnie, więc idziemy do przodu. Teraz nasze dzieci nie mają sumienia, dlaczego nie wiedzą, co jest dobre, a co złe, i dlaczego nie martwi ich zabijanie obcych, kolegów z klasy oraz samych siebie. Prawdopodobnie, gdybyśmy o tym długo i wystarczająco mocno myśleli, moglibyśmy zgadnąć. Ja myślę, że ma to wiele wspólnego z tym, że...

"ZBIERAMY TO, CO ZASIALISMY"

Autor nieznany   


Szare a piękne. Rekolekcje o codzienności Szare a piękne. Rekolekcje o codzienności
Zbigniew Nosowski
Gdy zmarł wielki rabin Mosze z Kobrynia, zapytano jednego z jego uczniów: "Co dla twojego nauczyciela było najważniejsze?". Tamten namyślił się i odpowiedział: "To, czym właśnie się zajmował". Rozwiązywanie problemu z codziennością nie polega na zmianie tego, co robimy, lecz - jak to robimy... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Ewelina: 16.06.2017, 10:37
 sama prawda.
 ♥: 25.10.2015, 20:09
 Co robić żeby to zlikwidować, co robić żeby chociaż być maleńką kroplą w oceanie.. i chociaż zamieszać w głowach kilku ludziom którzy są obojętni...
 EwElInA: 06.12.2011, 15:49
 Smutne,ale prawdziwe... SZCZERA PRAWDA: "ZBIERAMY TO, CO ZASIALIŚMY"
 ira: 29.06.2010, 16:01
 madry tekst daje do zastanowienia sie nad soba
 Arcadius: 10.04.2009, 18:59
 To naprawdę smutne ale prawdziwe. Dziś przez te zabiegi dzieci ogarnia znieczulica! Oglądają tylko pornografie i przemoc a potem ludzi się dziwią co się z nimi dzieje i cała wina obarczają Boga...
 Magda: 07.01.2009, 17:38
 Bardzo głębokie słowa. I niestety prawdziwe
 andzelika : 14.10.2008, 12:12
 bardzo modry tekst
 Arek: 16.02.2008, 19:54
 Bardzo mądry tekst. Pozwolił mi inaczej spojrzeć na świat...
 Ania: 24.01.2008, 14:09
 nigdy nie myslalam o tym w ten sposób,chocaz zawsze uwazalam te rzeczy za zle
 Tef: 23.08.2007, 20:58
 Zgadzam się w 100%, trzeba nauczyć dzieci że czekolada jest lepsza od alkocholu, przyjażń i zrozumienie lepsze od sexu, a jazda na rowarze lepsza od narkotyków.
 Hania 15: 26.03.2007, 18:35
 Bardzo fajny tekst !! Daje do myślenia i zastanowienie się nad sobą...
 
(1)


Autor

Treść
 [ Powrót ]Następny
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej