Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Biorezonans

     Lekarz zaproponował odczulanie mojego dziecka za pomocą biorezonansu. Wiem, że to medycyna niekonwencjonalna. Czy jest to bezpieczne?

     Aparat biorezonansowy stworzono w 1977 r. Znany jest pod różnymi nazwami m.in.: Biocom, Mora, Biolaz, Miranda, Vitatest, Obron. Żaden nie posiada jednak ani polskich, ani europejskich atestów. Opiera się na założeniu, że istnieją fale elektromagnetyczne wytwarzane przez organizm ludzki, które można modyfikować za pomocą aparatu biorezonansowego.

     Twórcy biorezonansu zakładają istnienie fal fizjologicznych i patologicznych. Aparat ma niwelować fale patologiczne, a wzmacniać pozytywne fale fizjologiczne. Nigdy, żadną metodą naukową, nie stwierdzono istnienia fal biorezonansowych. Twórcy aparatu z Instytutu Psychofizyki Stosowanej w Omsku badają również homeopatię, akupunkturę i teorię czakr.

     Biorezonans bardzo skutecznie wychodzi naprzeciw potrzebom psychicznym współczesnego człowieka. Propagujące go środowiska budują wizję nowego, holistycznego podejścia do zdrowia. Podejścia łączącego najnowsze osiągnięcia medycyny akademickiej z medycyną niekonwencjonalną. Biorezonans ma być unikatową diagnostyką XXI stulecia: kompleksową, bezinwazyjną, bezpieczną, tolerowaną także przez dzieci. Autorytet metody ma być budowany przez używanie komputerowych wydruków i słownictwa kojarzonego z naukowym.

     Istnieją także warianty promocyjne, w których stosowana jest inna retoryka. I tak Kwantowy Tron Faraona, będący aparatem biorezonansowym, ma już być tajemnym urządzeniem - nie tylko leczącym, ale również wpływającym na świadomość oraz los osób używających go. Biorezonans znajduje również zastosowanie w krótkoterminowych "terapiach" antyuzależnieniowych. Jego zastosowanie ma dawać stuprocentową pewność wyleczenia z uzależnienia nikotynowego czy alkoholowego.

     Niemieckie Towarzystwo Naukowo-Badawcze oceniło negatywnie biorezonans. Ostrzegają przed nim również: polski konsultant krajowy w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej oraz komisja naukowa Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Wykazuje się, że biorezonans bazuje na niezweryfikowanych podstawach, a osiągany wynik leczniczy jest na poziomie placebo.

     Nie istnieją dowody na skuteczność terapii biorezonansowej. W badaniach naukowych nie potwierdzono zakładanej przez zwolenników biorezonansu jego skuteczności w leczeniu atopowego zapalenia skóry. Opisywane są przykłady całkowicie dyskwalifikujące omawianą metodę. W celu sprawdzenia skuteczności diagnostycznej wysłano do badania kobietę pozbawioną operacyjnie jednej nerki. Badanie wykazało zdrowe nerki. W innej próbie tego samego dnia jedna osoba dała się przebadać w trzech różnych przychodniach biorezonansowych. Za każdym razem rozpoznano inną przyczynę uczulenia.

     Do lekarzy trafiają dzieci z różnymi chorobami alergicznymi, bez powodzenia leczone biorezonansem. Do Wojewódzkiej Poradni Alergologicznej w Olsztynie trafiła m.in. dwunastoletnia dziewczynka w bardzo ciężkim stanie. W gabinecie biorezonansu błędnie stwierdzono u niej uczulenie na piętnaście alergenów. Zastosowanie typowego postępowania, czyli testów skórnych i radioimmunologicznych, pozwoliło na wykluczenie alergii i wyprowadzenie dziecka z choroby bez jakichkolwiek środków przeciwalergicznych.

     Zastosowanie biorezonansu może grozić błędną diagnozą i szkodliwą, źle wycelowaną terapią, a zaniechanie koniecznego leczenia może być niebezpieczne.


Robert Tekieli


Don BOSCO - magazyn salezjański
nr 1/2010


   

Wasze komentarze:
 Dominik: 27.04.2022, 14:47
 Nie do wiary, że dorośli ludzie dająsię nabrać na takie pseudonaukowe metody jak biorezonans.
 Agata: 13.04.2020, 22:46
 Akurat reklama wyświetla się indywidualnie to co wyszukujemy w internecie
 MichaEL: 31.01.2020, 19:10
 Kolejna poczwarka złego ducha! a wy wszyscy obrońcy uważajcie ! bo nie znacie dnia, ani godziny! Jedyne podnadnaturalne uzdrowienie jest z darmowej Łaski Boga !
 Ewa: 04.03.2019, 11:02
 ja mam takie urzadzenie i moge je polecić, pozbyłam się pasożytów, bakterii, grzybów z organizmu. Od kiedy je używamy nikt u nas nie choruje. Moje dziecko brało sterydy i miało astmę dzięki urządzeniu od kliku lat jest zdrowa, nic nie bierze, a do lekarza idę kiedy musze zrobić bilans do szkoły.
 Basia121: 23.11.2017, 12:14
 szukałam informacji na temat biorezonansu czy jest to bezpieczne badanie, czy nie jest zagrożeniem duchowym. ...czytam tutaj, że " Nie istnieją dowody na skuteczność terapii biorezonansowej" (nic o zagrożeniu duchowym - czyli powinien być bezpieczny...?)............Szkoda, że na waszej stronie tuż na tekstem ostrzegającym przed biorezonansem pojawia się baner reklamujący: Urządzenie diagnostyczne - BIOPLASM ..to jakiś ŻART ?!!?
 MRÓWA68: 06.10.2017, 23:29
 ZGODZIŁBYM SIĘ NA Z TAKIM ARTYKUŁEM,GDYBY BYŁ POPARTYM CZYMS REALNYM A NIE CZARAMI. BIOREZONANS WYSYŁA FALE ,PODOBNE DO RADIA CZY TELEFONU, MOZNABYŁO SPRÓBOWAC WYKAZAĆ NIEBEZPIECZEŃSTWO URZADZENIA DLA ORGANIZMU,JEŚLI OBSŁUGUJE GO KTOS NIEDOŚWIADCZONY.TAK JAKBY RTG ROBIŁ NAM KTOS KTO SIE NIE ZNA I PROMIENIOWAŁBY NAS PRZEZ GODZINE... ALE TO,.....
 fizykoterapeuta: 06.01.2015, 10:26
 Oczywiscie ze to działa a ten co pisał ten artykuł jest na usługach koncernów farmaceutycznych
 katy: 26.12.2014, 09:16
 Moja bratowa korzysta z biorezonansu i jest zachwycona, bo np. dziecko znajomej, które od urodzenia miało alergie, po tej terapii nie ma już jej, więc to działa. Jednak obawiam się, że działa mocą tego z dołu, więc może to być ogromne zagrożenie duchowe.
 Maślak: 22.07.2014, 16:09
 Czyli fakt że kogoś wyleczyli nie ma znaczenia ponieważ według "nauki" to niemożliwe? No i jeszcze ci ROSJANIE!!!
(1)


Autor

Treść

Nowości

Modlitwa do św. Sykstusa IIModlitwa do św. Sykstusa II

Litania do bł. Edmunda BojanowskiegoLitania do bł. Edmunda Bojanowskiego

Modlitwa do bł. Edmunda BojanowskiegoModlitwa do bł. Edmunda Bojanowskiego

Nie bójmy się wymagaćNie bójmy się wymagać

Dziękujemy Bogu, patrząc w przyszłośćDziękujemy Bogu, patrząc w przyszłość

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej