Kartki Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Czat Opowiadania Perełki
Wizja piekła św. Faustyny

     Dziś byłam w przepaściach piekła, wprowadzona przez Anioła. Jest to miejsce wielkiej kaźni, jakiż jest obszar jego strasznie wielki. Rodzaje mąk, które widziałam:

  • pierwszą męką, która stanowi piekło, jest utrata Boga;
  • drugie - ustawiczny wyrzut sumienia;
  • trzecie - nigdy się już ten los nie zmieni;
  • czwarta męka - jest ogień, który będzie przenikał duszę, ale nie zniszczy jej, jest to straszna męka, jest to ogień czysto duchowy, zapalony gniewem Bożym;
  • piąta męka - jest ustawiczna ciemność, straszny zapach duszący, a chociaż jest ciemność, widzą się wzajemnie szatani i potępione dusze, i widzą wszystko zło innych i swoje;
  • szósta męka jest ustawiczne towarzystwo szatana;
  • siódma męka - jest straszna rozpacz, nienawiść Boga, złorzeczenia, przekleństwa, bluźnierstwa.
     Są to męki, które wszyscy potępieni cierpią razem, ale to jest nie koniec mąk, są męki dla dusz poszczególne, które są męki zmysłów, każda dusza czym grzeszyła, tym jest dręczona w straszny i nie do opisania sposób. Są straszne lochy, otchłanie kaźni, gdzie jedna męka odróżnia się od drugiej; umarłabym na ten widok tych strasznych mąk, gdyby mnie nie utrzymywała wszechmoc Boża. Niech grzesznik wie, jakim zmysłem grzeszy, takim dręczony będzie przez wieczność całą; piszę o tym z rozkazu Bożego, aby żadna dusza nie wymawiała się, że nie ma piekła, albo tym, że nikt tam nie był i nie wie jako tam jest.

     Ja, Siostra Faustyna, z rozkazu Bożego byłam w przepaściach piekła na to, aby mówić duszom i świadczyć, że piekło jest. O tym teraz mówić nie mogę, mam rozkaz od Boga, abym to zostawiła na piśmie. Szatani mieli do mnie wielką nienawiść, ale z rozkazu Bożego, musieli mi być posłuszni. To com napisała, jest słabym cieniem rzeczy, które widziałam. Jedno zauważyłam, że tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło. Kiedy przyszłam do siebie, nie mogłam ochłonąć z przerażenia, jak strasznie tam cierpią dusze, toteż jeszcze się goręcej modlę o nawrócenie grzeszników, ustawicznie wzywam miłosierdzia Bożego dla nich. O mój Jezu, wolę do końca świata konać w największych katuszach, aniżeli bym miała Cię obrazić najmniejszym grzechem.


Red.


Po drugiej stronie lustra. Refleksje o życiu i śmierci Po drugiej stronie lustra. Refleksje o życiu i śmierci
Henri J. M. Nouwen
Podobnie jak w “Życiu Umiłowanego” Nouwen stara się połączyć życie świeckie z duchowym. Tym razem jednak przeniknięcie się tych dwóch światów następuje w sposób gwałtowny: Nouwen, spiesząc się do swoich zajęć, zostaje potrącony przez lusterko przejeżdżającej furgonetki i doznaje poważnych obrażeń. Stojąc w obliczu śmierci, przygotowuje się duchowo na odejście ze świata. To jednak nie następuje... » zobacz więcej


   


Wasze komentarze:
 Magdalena: 29.04.2016, 16:06
 Kto nie chce nie zrozumie. Ileż razy patrzymy, a nie widzimy.. .słuchamy, a nie słyszymy... mamy serce, ale czy kochamy prawdziwie...? 1 a 7 nie ma tu sprzeczności Są i tacy którzy nienawidzą ukochanej osoby, która w ich mniemaniu ich skrzywdziła np. odchodząc. Bóg robi wszystko dla naszego zbawienia, a kto tego nie widzi/ nie chce zobaczyć ten sam sobie winien. Ludzie módlcie się za siebie i bliźnich ... DOTKNIJ PANIE MOICH OCZU, ABYM PRZEJRZAŁ DOTKNIJ PANIE MOICH UST, ABYM PRZEMÓWIŁ UWIELBIENIEM DOTKNIJ PANIE MEGO SERCA I OCZYŚĆ JE NIECH TWÓJ ŚWIĘTY DUCH DZIŚ OGARNIA MNIE"
 Polak ateista: 05.04.2016, 17:58
 To jest bez sensu. Niezłe ziół mają w tych zakonach.
 Nie baran: 30.03.2016, 18:35
 Miała fantazję ta Faustyna. Lepszych tortur i cierpień nie wymyśliłby nawet sam twórca młota na czarownice. To nadaje się tylko do straszenia starych moherówek!
 gdakacz: 22.03.2016, 12:35
 Widzę tu pewną sprzeczność: 1)"pierwszą męką, która stanowi piekło, jest utrata Boga;" 2)"siódma męka - jest straszna rozpacz, nienawiść Boga," Przecież te dwie męki są ze sobą sprzeczne. Jak można nienawidzić kogoś kogo się samemu odrzuciło , albo kogoś za kim się tęskni.
 Tomasz : 02.02.2016, 17:26
 Czytanie tego może doprowadzić do depresji nawet nie wiadomo kto to pisze. Ja patrze na Boga jak małe dziecko na dobrego Ojca. Bóg jest miłością i napewno nas nie potępia
 Robert: 27.12.2015, 20:49
 Zycie, te kilkadziesiąt lat to taki sprawdzian dla każdego chodzi w nim o to kogo się wybierze. Wszechmocny Bóg zrzekł uniżył się tak tym że zrzekł się sie panowania nad nami i dał nam wolną wole.Tak ukochał człowieka że dał mu wolny wybór. Jednocześnie dał drogowskaz jak się kierować żeby go spotkać. Nie chciejcie czynić i nie czyńczcie sobie raju na ziemi bo tego tu nie bedzie!!!!!! życie to walka spowiedź komunia, spowiedż komunia.Daj Boże walczyć do końca i zrezygnować z walki. Amen
 t: 28.11.2015, 20:24
 BOG BYL JEST IBEDZIE TEGO NIKT NIE ZMIENI CHWALA MU ZA TO*****************************
 cóż: 08.09.2015, 16:31
 bóg objawił swe miłosierdzie i pragnie naszego zbawienia , ale nie istnieje wolna wola i jest na to jeden niepodważalny argument
 BIBLIA: 07.05.2015, 04:04
 Bog nie stworzyl piekla-ono istnialo od zawsze. W ksiedze rodzaju czytamy " ziemia byla bezladem i pustkowiem,ciemnosc byla nad otchlania..." Otchlan to potocznie nazwa piekla. Bog i Niebo istnieja od zawsze i sa Dobrem i pieklo i zle duchy istnieja od zawsze i powstaly same w sobie. Z ta roznica,ze Dobro ma zawsze miliardy wiecej mocy od zla i dlatego sie to pieklu nie podoba i wmowilo ludziom" ze to Bog stworzyl pieklo" zeby ludzie mysleli,ze Bog jest okrutny a to nieprawda. Nie ma tez w Biblii opisu stworzenia piekla przez Boga-owszem sa wzmianki o piekle,ale nigdzie nie pisze,ze Bog stworzyl pieklo. Jedynie w katechizmie kk czytalam"ze Bog stracil zbuntowanych aniolow do piekla" ale i w tym wypadku jest jedynie napisane " ze stracil do piekla" nie ma natomiast jasnego opisu,ze to pieklo stworzyl... Sam Jezus powiedzial "dobre drzewo rodzi dobre owoce" jak wiec Dobry Bog mogl stworzyc tak ogromne zlo? Ja wierze,ze pieklo powstalo samo w sobie.
 Jezus jest Panem: 24.03.2015, 19:54
 W naszym życiu musimy czynić dobre uczynki
 tomasz: 06.11.2014, 22:08
  oljol53 pisze "...Człowiek bez wiary nawet gdyby miał wszystkie bogactwa na ziemi to i tak nie będzie szczęśliwy-dużo celebrytów mających sławę i pieniądze popełnia samobójstwo. ..." ---------------------------------------------------------------------------- Chciałbym to sprawdzić na własnej skórze . Ja na pewno byłbym szczęśliwy.
 ja: 22.09.2014, 05:03
 Bóg był jest i będzie Jezus dał temu świadectwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 ja: 22.09.2014, 04:51
 Dla tego taka jest wola borza masz pretensje do Boga za głód za wodę że niemają co pić a co. ty zrobiłeś dla tych ludzi, gdzie są bogaci?!!! bóg jest w niebie, my na ziemi.
 oljol53: 16.09.2014, 16:43
 Zycie człowieka od narodzin jest początkiem drogi do życia wiecznego.Poprzez swoje życie na ziemi człowiek musi się określić czy pragnie żyć w miłości i przyjazni z Panem Bogiem,by po śmierci również w tej miłości i szczęściu żyć.Mamy wolną wolę i to każdy człowiek decyduje jaką drogę wybiera.Zycie na ziemi jest krótkie i ulotne ale pozostaje nam życie wieczne,dlatego zastanówmy się bez żalu i protensji czego pragniemy i co wybieramy.To szatan,który jest istotą duchową buntuje nas i czyni zło by nas zbuntować i pozyskać.Obroną naszą jest modlitwa i przyjazń z Panem Bogiem a wtedy będziemy czuli jego obecność i wsparcie i będziemy odczuwali radość życia.Radość wiary jest niepojęta i odczuwalna.Człowiek bez wiary nawet gdyby miał wszystkie bogactwa na ziemi to i tak nie będzie szczęśliwy-dużo celebrytów mających sławę i pieniądze popełnia samobójstwo.
 oljol53: 16.09.2014, 16:42
 Zycie człowieka od narodzin jest początkiem drogi do życia wiecznego.Poprzez swoje życie na ziemi człowiek musi się określić czy pragnie żyć w miłości i przyjazni z Panem Bogiem,by po śmierci również w tej miłości i szczęściu żyć.Mamy wolną wolę i to każdy człowiek decyduje jaką drogę wybiera.Zycie na ziemi jest krótkie i ulotne ale pozostaje nam życie wieczne,dlatego zastanówmy się bez żalu i protensji czego pragniemy i co wybieramy.To szatan,który jest istotą duchową buntuje nas i czyni zło by nas zbuntować i pozyskać.Obroną naszą jest modlitwa i przyjazń z Panem Bogiem a wtedy będziemy czuli jego obecność i wsparcie i będziemy odczuwali radość życia.Radość wiary jest niepojęta i odczuwalna.Człowiek bez wiary nawet gdyby miał wszystkie bogactwa na ziemi to i tak nie będzie szczęśliwy-dużo celebrytów mających sławę i pieniądze popełnia samobójstwo.
 Sara: 12.08.2014, 22:32
 Bóg jest miłośćią i tak pozostanie.Adam i Ewa zgrzeszyli i dlatego przyszło zło czyli szatan robi wiele złego a nie Bóg.Bóg dał czlowiekowi wszystko a ludzie wybierają zło w pewnym słowa znaczeniu.Jak teraz czuje sie bog gdy patrzy na ten grzeszny swiat jest mu strasznie smutno.A co robią ludzie mysla tylko o sobie i niszcza wszystko nature i wartosci zabijaja.Napewno ukochany bog żałuje ze swiat jest taki i stworzył człowieka.A przeciez ukochany Jezus cierpial meki ilu ludzi jest wdziecznych pytam,ile osob okazuje miłosc jezusowi.Ludzkosc odeszłą od Boga.Jak bardzo moja dusza cierpi ze tak jest nie ma wdziecznosci.Moze 17% ludzi jest wierzaca i kocha i ufa ukochanemu stworcy.To co stworzył bog jest dobre i takie piekne ale ludzie lubia ciemosc i grzechy.Ale bog nie pozwoli grzeszyc dalej sa jakies granice.Ukochany moj tatus oczysci ten brud i da nowa ziemie.Gdzie bedzie panował a my z nimi.Dla mnie wiara jest bardzo wazna i dla kazdego chce jak najlepiej.Modlmy sie
 Wiktor: 09.08.2014, 16:49
 Jeśli człowiek skacząc z dziesiątego piętra zabije się, to nikt nie wini o to grawitacji. Rzeczywistość duchowa również ma swoje prawa.
 2313: 17.02.2014, 10:47
 bóg to podły tyran
 funky: 09.12.2013, 08:12
 Do Angelika. Napisałaś: "Czy Bóg byłby sprawiedliwy jeżeli ludzi źle postępujących, nie wierzących w Niego zabierałby do Nieba wraz z ludźmi miłującymi Boga, którzy żyli na ziemi bogobojnie? Och co to byłaby za niesprawiedliwość! Sprzeciwialibyśmy się jej." Ja bym się nie sprzeciwił. Nie życzę nikomu piekła, nawet najgorszemu zbrodniarzowi. Chciałbym, aby wszyscy złoczyńcy (w tym niestety ja) poszli do nieba. Gdyby Bóg był tylko sprawiedliwy to uwierz mi, mało kto miałby szanse na zbawienie. Smuci mnie ten opis piekła, zwłaszcza "nigdy się już ten los nie zmieni". Gdyby ten stan miał trwać miliard lat, to już by było jakieś pocieszenie, a tak??? Chciałbym aby wszyscy potępieni zamiast piekła, szli na wiele lat do czyśćca. To wszystko rozumiem tak, że jak człowiek grzesznie żyje, bez miłości i myśli tylko o materialnych rzeczach, to mimo, że Bóg jest na sądzie miłosierny, człowiek nie jest w stanie tego Miłosierdzia przyjąć. Dlatego trzeba żyć dobrze z miłością i samemu być miłosiernym, aby móc w tej jednej chwili z płaczem i otwartym sercem to Miłosierdzie przyjąć.
 do Damian i t p : 21.11.2013, 16:51
 nie rozumiem jak mowicie jak moze być w piekle jest tęsknota ,skoro tam trafiają ludzie ktorzy byli wyzuci z uczuć nagle te uczucia im przyrastają do wiekszych rozmiarów. A to ciekawe. ""pierwszą męką, która stanowi piekło, jest utrata Boga;"" '''czwarta męka - jest ogień, który będzie przenikał duszę, ale nie zniszczy jej, jest to straszna męka, jest to ogień czysto duchowy, zapalony gniewem Bożym;''' nie czujecie ze coś tu sie nie zgadza? jak można czuć gniew Boży a jednocześnie utracić Boga. Ja sie pogniewałem z Bogiem ze dopuścił takie świadectwa jak ww. co mają ludzie pomysleć o tak'miłosiernym' i 'sprawiedliwym' Bogu (wiecznosc cierpień za parenascie-paredziesiąt lat grzesznego życia)
 
(1) [2] [3] [4] [5]


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
Daj plusika:
[ Strona główna ]
 Partnerzy medialni:

O stronie... | Ogłoszenia | Konkurs | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2016 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej