Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
10 przykazań szczęścia


  1. Człowieku, nie jesteś stworzony ani dla produkcji, ani dla przemysłu, ani dla konta w banku - jesteś stworzony aby być szczęśliwym człowiekiem.

  2. Istniejesz dla dobra i radości, byś umiał się śmiać i śpiewać, żyć w miłości. Masz obdarzać szczęściem tych, którzy cię otaczają.

  3. Przecież jesteś stworzony na obraz Boga - który jest miłością. Otrzymałeś ręce, żeby dawać, serce, które ma kochać i dwoje ramion, mających objąć drugiego człowieka braterskim uściskiem.

  4. Żaden inny dzień, jak właśnie dzisiejszy jest Ci dany, żeby żyć, radować się i być zadowolonym. Jeśli dzisiaj nie żyłeś jak człowiek, zmarnowałeś dzień.

  5. ŻYJ DNIEM DZISIEJSZYM!

  6. Z radosnym zadowoleniem możesz pomyśleć o dobrym - wczorajszym dniu oraz pomarzyć o pomyślnym załatwieniu spraw dnia jutrzejszego. Ale nie możesz zagubić siebie we "wczoraj" albo w "jutro".

  7. Wczoraj przeminęło bezpowrotnie, a jutro dopiero nadejdzie. Dzisiaj - to jedyny dzień. Twój dzień. Uczyń go najlepszym dniem twojego życia.

  8. Czy potrafisz cieszyć się kwitnącym kwiatem, pięknem przyrody lub uśmiechem, bawiącym się dzieckiem? Jeśli tak - jesteś bogatszy i szczęśliwszy od milionera, który chociaż tyle posiada a jeszcze więcej może kupić, niczym nie cieszy się naprawdę, gdyż bogactwo uczyniło go swoim niewolnikiem.

  9. Nie bogactwo czyni człowieka bogatym, lecz radość.

  10. Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.   


Z rodzicami spokojnie o… młodzieży. Z młodzieżą spokojnie o… rodzicachZ rodzicami spokojnie o… młodzieży. Z młodzieżą spokojnie o… rodzicach
Ks. Piotr Pawlukiewicz
Pisząc tę książkę sklejoną niejako z dwóch książeczek, chciałem, aby dzieci poznały punkt widzenia rodziców, a rodzice spojrzenie dzieci. Chciałem, aby rodzice przeczytali to, co piszę do ich dzieci, zaś dzieci to, co piszę dla ich rodziców... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Kinga16: 14.08.2011, 17:50
 cudne .. ;) 100% prawdy :)
 fale_morskie@buziaczek.pl: 29.01.2010, 14:00
 Ech, pieniądze szczęścia nie dają, a ludzie szczęscie zabierają...
 zosia: 03.06.2009, 21:31
 słowa pełne życiowej mądrości
 gosiak@: 20.02.2008, 16:07
 To jest to!!!!!!!!!!Żyj dniem dzisiejszym:-)
 DORIANA: 25.12.2007, 19:25
 Piękne i prawdziwe, oddające sens życia i istnienia.
 Ania: 25.08.2007, 20:14
 Naprawdę piękne słowa :)
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej