Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Nasza wiara...

     58% Polaków chodzi co tydzień do Kościoła, a 96% uważa się za osoby wierzące - wynika z ostatniego sondażu CBOS na temat religijności naszego społeczeństwa. 15% praktykuje jeden-dwa razy w miesiącu, 17% praktykuje kilka razy w roku. 3% respondentów CBOS w ogóle nie wierzy i nie praktykuje; 6% deklaruje się jako osoby wierzące, lecz niepraktykujące, a jeden procent jako niewierzący, lecz praktykujący kilka razy w roku. Największą religijność wykazują mieszkańcy województwa małopolskiego i podkarpackiego. Najmniejszą - zachodnio-pomorskiego i łódzkiego.

     CBOS wyciąga ze swych badań wniosek, że poziom religijności zależy od płci - w praktykach religijnych częściej biorą udział kobiety niż mężczyźni. Na poziom religijności wpływ ma także wiek - osoby powyżej 55 roku życia częściej praktykują niż ludzie w średnim wieku lub ludzie młodzi. Częściej też w praktykach religijnych biorą udział mieszkańcy wsi (68%) i małych miejscowości do 20 tys. mieszkańców (63%) niż mieszkańcy dużych miast (39% w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców).

     W praktykach religijnych regularnie biorą też udział częściej osoby z wykształceniem podstawowym (62%), zasadniczym zawodowym (58%) oraz średnim (57%) niż z wyższym (51%). Identyfikacje religijne mają także związek z poziomem wykształcenia, ludzie mniej wykształceni podkreślają swoją więź z Kościołem.

     Natomiast wiara osób bardziej wykształconych częściej ma charakter prywatny, niezależny. Ludzie starsi, w wieku emerytalnym, również częściej stosują się do wskazań Kościoła.


Red.


   

Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka? Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?
Anna Jedna
Niniejsza książka to pomoc dla tych, którzy chcą zachować wierność małżeńską, niezależnie od okoliczności i ludzkiej słabości. To także znakomity podręcznik Bożej mądrości i Bożej miłości dla tych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa... » zobacz więcej


Wasze komentarze:
 Rakusek: 04.05.2008, 18:32
 ciekawe... :-)
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej