Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Tajemnicze zdjęcie św. Charbela

     Święci są czytelnymi znakami obecności i działania niewidzialnego Boga. Za ich pośrednictwem Jezus Chrystus nieustannie dokonuje różnych cudów i znaków, poprzez które wzywa nas do nawrócenia. Odpowiadając na liczne prośby czytelników po publikacji artykułów o św. Charbelu Makhloufie, pragniemy przedstawić inne nadzwyczajne fakty związane z Jego osobą.

     Święty Charbel Makhlouf urodził się w 1828 r. w miejscowości Beqaafra, na północy Libanu. W wieku 23 lat wstąpił do nowicjatu maronickiego klasztoru, gdzie w 1853 r. złożył pierwsze śluby zakonne. Po skończeniu seminarium w 1859 r. otrzymał święcenia kapłańskie. W swoim monastycznym życiu całkowicie oddał się do dyspozycji Chrystusa, rezygnując ze wszystkiego, co mogłoby przeszkodzić mu w jego nieustannej modlitwie, pracy i milczeniu. W 1875 r. przeniósł się do pustelni św. św. Piotra i Pawła, w której pozostał aż do swojej śmierci w dniu 16 grudnia 1898 r.

św. Charbel
(na pierwszym planie)
     Już podczas ziemskiego życia odnotowano wiele cudów przypisywanych jego wstawiennictwu. Przez 45 dni od pogrzebu z jego grobu promieniowało tajemnicze światło, które było widoczne w całej okolicy. Po otwarciu grobu okazało się, że ciało Pustelnika pozostało nienaruszone, ponadto wypływała z niego tajemnicza ciecz oraz roznosił się wspaniały zapach. Eksperci, naukowcy i lekarze, nie są w stanie wyjaśnić pochodzenia tych dziwnych zjawisk. W roku 1950 a następnie w 1952 ponownie otwarto jego grób i znaleziono ciało mnicha, które wyglądało jak żywe. 5 grudnia 1965 r. papież Paweł VI beatyfikował, a 9 października 1977 r. kanonizował o. Charbela Makhloufa. Od tamtej pory tłumy pielgrzymów przybywają do grobu Świętego Pustelnika, gdzie wielu z nich doznało i ciągle doznaje cudownych uzdrowień duszy i ciała.

     Od momentu wstąpienia Charbela do klasztoru nikt, poza zakonnymi współbraćmi, nie widział jego twarzy i nikt go nie fotografował. 8 maja 1950 r., w dniu urodzin Świętego Pustelnika, czterech misjonarzy maronickich przybyło z pielgrzymką do jego grobu. Po modlitwie zrobili sobie tam grupowe zdjęcie razem ze strażnikiem pilnującym miejsca spoczynku o. Charbela. Po wywołaniu kliszy okazało się, że na zdjęciu obok misjonarzy znajduje się postać tajemniczego mnicha z białą brodą i kapturem na głowie. Eksperci wykluczyli, że jest to fotomontaż. Najstarsi mnisi, którzy znali św. Charbela, rozpoznali, że to jest właśnie on i że tak właśnie wyglądał w ostatnich latach swojego życia. Fotografia ta stała się wzorem dla wszystkich portretów Świętego, również tych wywieszonych na placu św. Piotra podczas jego beatyfikacji i kanonizacji.


ks. Mieczysław Piotrowski TChr


Publikacja za zgodą redakcji

nr 2-2007


   

Wasze komentarze:
 magdalena : 18.01.2011, 12:55
 Swięty Ojcze Charbelu proszę o cud uzdrowienia mego taty Jana z raka mózgu i płuc oraz o uzdrowienie Janusza k z raka kości. (ma ostatnie stadium) . Choroba cofneła się fizycznie. 1) Proszę o modlitwę o uzdrowienie duchowe i uzdrowienie wewnętrzne dla Jana K oraz Janusza K oraz ich rodzin. 2) Proszę o modlitwę o podziękowanie za uzdrowienia oraz za wszystkie łaski i błogosławieństwa dla rodzin Jana K i Janusza K. 3) Proszę o laski i błogosławieństwa dla wszystkich osób którzy modlą w mojej intencji oraz osób które nam pomagają w tak tragicznej sytuacji. Dziękuję Magda
 BEATA ONISZCZUK: 06.12.2010, 01:05
 ŚW.CHARBELU BŁAGAMY O UPROSZENIE Nam u Boga łaski uzdrowienia dla malutkiej Darii która przeżyła wiele groźnych incydentów zaChłystowych z bezdechem,sinieniem i drgawkami.Wobec których byliśmy bezradni.Ufamy że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych i Daria będzie zupełnie zdrową mądrą dziewczynką
 marian: 25.10.2010, 15:40
 św charbelu proszę o czyste myśli i pszebaczenje i modlitfe za mnie i całą rodżinę
 Filo: 26.08.2010, 00:21
 Dziękuję Ci Święty Ojcze Charbelu że wyleczyłeś mnie z nieuleczalnej choroby jaką jest narkolepsja. Niech Twój cud będzie świadectwem dla ludzi oddalonych od Boga i szukających pomocy.
 Malgosia: 28.05.2010, 12:27
 Swiety Charbelu prosze Cie o wstawiennictwo i modlitwę w intencji mojej chorej cioci Jadzi o powrót do zdrowia .Dziekuje.
 Malgosia: 28.05.2010, 11:41
 Swiety Charbelu prosze Cie o wstawiennictwo i modlitwę w intencji mojej chorej cioci Jadzi o powrót do zdrowia .Dziekuje.
 E.M: 08.03.2010, 22:09
 Swiety Ojcze Charbelu umilowany synu Jezusa Chrystusa wejrzyj na nasza nedze i uslysz i wstawiaj sie za naszymi potrzebami.Umacniaj nas w wierze i uwalniaj od strachow.Wstawiaj sie prosze u Naszego Pana o uzdrowienie z nalogow Syna Mojego , oreduj za trwalym uzdrowieniem Jego z uzaleznien.Wspomagaj w operacji oka Brata , Stefana, umacniaj Go w wierze, oreduj o uzdrowienie Oli, wstawiaj sie za Lola w Jej chorobie, upros u Pana zdrowie dla Haliny , w sytuacjach po ludzku beznadziejnych uzdrowiles tysiace ktorzy Ci zaufali.Swiety Charbelu naucz nas wzrastac w wierze i ufnosci w Boza Sile.Badz pozdrowiony umilowany uczniu i nasladowco Naszego Pana Jezusa, apostole milosci.Amen
 Bożena: 23.02.2010, 12:30
 św. Charbelu wstaw się do pana naszego za moją rodzinę bliższą i dalszą, aby wzrastała w wierze i miłości Bożej i bliźniego, aby umieli odróżniać dobro od zła i aby zawsze kierowali się w stronę Boga.
 a: 21.01.2010, 17:41
 św. Charbelu, módl się za mną i moją rodziną - o zdrowie, Boże błogosławieństwo, dobrą sytuację finansową i wszelkie potrzebne łaski, o dobry los dla każdej córki i wiarę, nadzieję i miłość
 Maria Łucja: 07.09.2009, 07:27
 Ojcze Charbelu! Wstaw się za mną do Pana Najwyższego,abym nie żyła w samotności i opuszczeniu.Abym podejmowała słuszne decyzje.Aby łaska wiary była nam podarowana tj. mnie,mojemu synowi moim wnukom i dalszym pokoleniom,które się pojawią.Dusze zmarłych z mojej rodziny bliższej i dalszej niech zaznają spokoju wiecznego.
 Maria Łucja: 07.09.2009, 07:26
 Ojcze Charbelu! Wstaw się za mną do Pana Najwyższego,abym nie żyła w samotności i opuszczeniu.Abym podejmowała słuszne decyzje.Aby łaska wiary była nam podarowana tj. mnie,mojemu synowi moim wnukom i dalszym pokoleniom,które się pojawią.Dusze zmarłych z mojej rodziny bliższej i dalszej niech zaznają spokoju wiecznego.
 d.w.: 21.07.2009, 21:53
 św cherbelu uproś u pana Najwyższego wsprawie problemów mojego syna błagam Cię
 wierzący: 21.07.2009, 21:41
 św. Charbelu spraw aby nasz syn wyszedł znałogu alkocholizmu.aby mógl wrócić do normalnego srodowiska i znależć pracę
 wojtek: 09.07.2009, 21:55
  święty Charbelu proszę cie całego serca o zdrowie dla mojego taty ktury jest chory na raka trzustki i wątroby i nie ma już zgo ratunku dla niego muj tata jest dobrym człowiekiem spokojnym i cichym nikomu w życiu niezrobił krzywdy tera niedawno dostał emeryturę na kturą pracował ciężko marzył sobie że jak dostanie emeryturę to kupi sobie wętke i będzie łowić ryby chociarz nigdy tego nie robił proszę ci odpisz
 Maria01: 16.06.2009, 21:41
 świety Charbelu, proszę Cię o zdrowie dla mnie i mojej córki oraz o wysluchanie wiadomych Tobie spraw.
 Tomek: 22.04.2009, 16:51
 to nie krytyka...lecz dziwnie mi czytając prośby do Świętego zanoszone za pomocą interetu. co za czasy ciekawe...
 Grażyna: 20.02.2009, 21:28
 PRZYBĄDŻ MI Z POMOCĄ ŚW CHARBELU
 grażyna: 20.02.2009, 21:25
 Święty Charbelu, Ty wiesz o co Cie proszę, na Twoje czcigodne ręce składam mą prośbę do Trójcy Przenajświętszej i naszej Przenajświętszej Mateczki
 witold: 19.02.2009, 15:05
 św.Charbelu proszę Cie o głęboką wiare,nawrócenie i o błogosławieństwo dla mnie i całej mojej rodziny
 kasia: 18.02.2009, 20:34
 Swięty Charbelu błagam Cię o wstawiennictwo u Pana Boga, aby wysłuchał mych modlitw i pomógł mi w tym co mnie męczy.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] (7) [8] [9]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej