Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Tajemnicze zdjęcie św. Charbela

Święci są czytelnymi znakami obecności i działania niewidzialnego Boga. Za ich pośrednictwem Jezus Chrystus nieustannie dokonuje różnych cudów i znaków, poprzez które wzywa nas do nawrócenia. Odpowiadając na liczne prośby czytelników po publikacji artykułów o św. Charbelu Makhloufie, pragniemy przedstawić inne nadzwyczajne fakty związane z Jego osobą.

Święty Charbel Makhlouf urodził się w 1828 r. w miejscowości Beqaafra, na północy Libanu. W wieku 23 lat wstąpił do nowicjatu maronickiego klasztoru, gdzie w 1853 r. złożył pierwsze śluby zakonne. Po skończeniu seminarium w 1859 r. otrzymał święcenia kapłańskie. W swoim monastycznym życiu całkowicie oddał się do dyspozycji Chrystusa, rezygnując ze wszystkiego, co mogłoby przeszkodzić mu w jego nieustannej modlitwie, pracy i milczeniu. W 1875 r. przeniósł się do pustelni św. św. Piotra i Pawła, w której pozostał aż do swojej śmierci w dniu 16 grudnia 1898 r.

św. Charbel
(na pierwszym planie)
Już podczas ziemskiego życia odnotowano wiele cudów przypisywanych jego wstawiennictwu. Przez 45 dni od pogrzebu z jego grobu promieniowało tajemnicze światło, które było widoczne w całej okolicy. Po otwarciu grobu okazało się, że ciało Pustelnika pozostało nienaruszone, ponadto wypływała z niego tajemnicza ciecz oraz roznosił się wspaniały zapach. Eksperci, naukowcy i lekarze, nie są w stanie wyjaśnić pochodzenia tych dziwnych zjawisk. W roku 1950 a następnie w 1952 ponownie otwarto jego grób i znaleziono ciało mnicha, które wyglądało jak żywe. 5 grudnia 1965 r. papież Paweł VI beatyfikował, a 9 października 1977 r. kanonizował o. Charbela Makhloufa. Od tamtej pory tłumy pielgrzymów przybywają do grobu Świętego Pustelnika, gdzie wielu z nich doznało i ciągle doznaje cudownych uzdrowień duszy i ciała.

Od momentu wstąpienia Charbela do klasztoru nikt, poza zakonnymi współbraćmi, nie widział jego twarzy i nikt go nie fotografował. 8 maja 1950 r., w dniu urodzin Świętego Pustelnika, czterech misjonarzy maronickich przybyło z pielgrzymką do jego grobu. Po modlitwie zrobili sobie tam grupowe zdjęcie razem ze strażnikiem pilnującym miejsca spoczynku o. Charbela. Po wywołaniu kliszy okazało się, że na zdjęciu obok misjonarzy znajduje się postać tajemniczego mnicha z białą brodą i kapturem na głowie. Eksperci wykluczyli, że jest to fotomontaż. Najstarsi mnisi, którzy znali św. Charbela, rozpoznali, że to jest właśnie on i że tak właśnie wyglądał w ostatnich latach swojego życia. Fotografia ta stała się wzorem dla wszystkich portretów Świętego, również tych wywieszonych na placu św. Piotra podczas jego beatyfikacji i kanonizacji.

ks. Mieczysław Piotrowski TChr

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 2-2007


   

Wasze komentarze:
 ja: 18.10.2007, 22:01
 Święty Charbelu proszę cię o modlitwę wstawienniczą w intencji mojej rodziny i w rozeznaniu mojego powołania...
 Dorota: 09.10.2007, 08:31
 Święty Charbelu, proszę pomóż mi w dalszym życiu wybrać właściwą drogę i pokieruj wyborem pracy.Wstaw się także o moją rodzinę, żeby synowie się wzajemnie rozumieli i kierowali miłością w życiu. Bardzo Cię o to proszę.
 Roman: 24.09.2007, 10:46
 Święty Charbelu, proszę aby moje lęki i strach o przyszłość się skończyły.Wstaw się także o moją rodzinę.Bardzo Cię o to proszę.
 matka: 04.09.2007, 20:42
 święty Charbielu proszę Cię o wstawiennictwo o wierzącą i pogodną żonę dla syna Piotra,żeby razem wzajemnie się kochali i szanowali,i żeby Piotrek odnalazł drogę do kościoła.
 Arkadiusz: 25.08.2007, 13:03
 Święty Charbelu proszę Cię o wstawiennictwo u Pana Jezusa i Mamusi Maryi o dobrą wierzącą i mądrą żonę pogodną tak żebyśmy się sobie podobali i kochali wzajemnie a także o dobrą pracę dla mnie i potrzebne łaski dla nas i naszych rodzin a także o zdrowie dla nas wszystkich
 ewa: 23.08.2007, 23:47
 Swiety Charbelu,prosze cie,modl sie za mna i moim mezem do Boga Wszechmogocego,aby obdazyl nas upragnionym potomstwem
 Elzbieta: 16.07.2007, 23:35
 Swiety Charbelu, zanurz mnie w cieczy , ktora z Ciebie wyplywa, i ulecz, wzmocnij, uzdrow mnie na ciele , duszy i umysle bo wszystko jest mozliwe z woli Boga Wszechmogacego, Najwyzszego, Milosiernego.
 Lucja: 03.07.2007, 00:13
 Święty Charbelu ,proszę Cię o wstawiennictwo dla mojej córki by urodziła zdrowe dziecko i wychowała je w pełnej miłości rodzinie.Wstaw się również za moje zdrowie .
 bt: 15.05.2007, 21:57
 Swiety Charbelu, prosze pomoz mojej corce Agacie w jej problemach , bardzo Cie o to prosze
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] (11)


Autor

Treść

Nowości

Małżeństwo - echo pierwotnej jednościMałżeństwo - echo pierwotnej jedności

Katecheza: Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkichKatecheza: Jeden jest Bóg i Ojciec wszystkich

Trójca Święta i MaryjaTrójca Święta i Maryja

Wiersze na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi PannyWiersze na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Boże Narodzenie opowiada nam historię Boga, który stał się DzieckiemBoże Narodzenie opowiada nam historię Boga, który stał się Dzieckiem

Najbardziej popularne

Godzina ŁaskiGodzina Łaski

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej