Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nasz orędownik w niebie

We wrześniu wspominamy w Kościele
bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera.
Choć za życia był skromnym człowiekiem,
to dzisiaj czcimy go na różne sposoby...

     Ksiądz Ignacy Kłopotowski - założyciel Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej, proboszcz parafii Matki Bożej Loretańskiej przy kościele św. Floriana w Warszawie - zmarł 7 września 1931 r. Choć jego śmierć zaskoczyła siostry loretanki, to jednak pociechę niosły słowa wypowiedziane przez ks. Ignacego: "Jak będę na tamtym świecie, więcej dla was zrobię u Pana Jezusa". Opieki swego Założyciela siostry doświadczają po dziś dzień.

     Wysłuchuje próśb

     Na mocy listu apostolskiego Benedykta XVI z okazji beatyfikacji (19 czerwca 2005 r.) dzień 7 września został w Kościele ogłoszony liturgicznym wspomnieniem bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera. Watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała dekrety zatwierdzające w języku polskim tekst formularza Mszy świętej i Liturgii Godzin o bł. Ignacym Kłopotowskim oraz teksty liturgiczne (mszalne) w języku angielskim, włoskim, rumuńskim, rosyjskim i ukraińskim. Dzięki nim różne narody mogą modlić się w swoim języku za wstawiennictwem bł. Ignacego. W modlitwie o kanonizację ks. Kłopotowskiego prosimy Boga także o to, by sprawił za przyczyną gorliwego naśladowcy Chrystusa, abyśmy i my oddawali całe swe życie dla zbawienia świata. Swoje trudne sprawy polecamy nieskończenie dobremu Bogu Ojcu za przyczyną ks. Ignacego także w litanii ułożonej z wezwań do Matki Bożej Loretańskiej i błogosławionego kapłana, który był wzorem prawości i odwagi, ojcem ubogich, opiekunem dzieci i młodzieży, apostołem słowa drukowanego, gorliwym czcicielem Matki Bożej i propagatorem modlitwy różańcowej.

     Wspiera w życiu i posłudze

     Za wstawiennictwem Ojca Założyciela siostry loretanki modlą się w swoich wspólnotach zakonnych, a także wraz z wiernymi w kościołach parafialnych, które znajdują się w pobliżu ich domów. Często też wyjeżdżają do innych parafii, pragnących poznać osobę bł. Ignacego, i tam przez jego wstawiennictwo, w obecności jego relikwii, modlą się, polecając intencje pasterzy Kościoła lokalnego i wszystkich wiernych. Przy takich okazjach odbywa się uroczyste wniesienie relikwii Błogosławionego oraz oddanie im czci przez ucałowanie. Są kościoły parafialne i kaplice, w których co tydzień odprawiane jest nabożeństwo ku jego czci.

     Osoby, kierujące prośbę o przekazanie im relikwii bł. Ignacego, widzą w nim patrona wspierającego ich życie i posługę, jaką pełnią. Są wśród nich kapłani, są też osoby świeckie, np. pani, która pracuje w ośrodku dla bezdomnych i chciałaby, aby poznali oni bliżej postać Błogosławionego. Opiekun grupy ministrantów prosi przez jego wstawiennictwo o umocnienie wiary dla siebie, swojej rodziny, ministrantów i rodzin w parafii. Pewien młody mężczyzna, zafascynowany ks. Ignacym Kłopotowskim, w pracy i wśród przyjaciół oraz znajomych opowiada o nim, zachęcając do modlitwy za jego wstawiennictwem, a każdy poniedziałek przeżywa w duchowej łączności z Błogosławionym, poświęcając mu swoją modlitwę. Pomoc od bł. Ignacego otrzymuje też młodzieniec, który wybrał go sobie na patrona do bierzmowania.

     Jeżeli więc chcemy, aby towarzyszyła nam obecność i opieka ks. Ignacego Kłopotowskiego, módlmy się z żywą wiarą i prosimy go o to. Mawiał on bowiem: "Modlitwa to środek niezastąpiony, bez którego wszystkie inne twoje zasługi najszlachetniejsze będą zupełnie bez znaczenia".

MODLITWA DO BŁ. KS. IGNACEGO KŁOPOTOWSKIEGO

Boże, który tchnąłeś w serce błogosławionego księdza Ignacego wielką miłość do Wcielonego Słowa i Jego Dziewiczej Matki, wzbudzając w nim pragnienie budowania Twojego królestwa, przez gorliwe naśladowanie miłości Chrystusa wobec ludzi ubogich i odrzuconych, oraz uczyniłeś go apostołem prasy i wydawnictw katolickich - wejrzyj na nasze pokorne błagania i spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy z radością oddawali całych siebie dziełu zbawienia świata.

Ojcze nieskończenie dobry, udziel mi za przemożną przyczyną błogosławionego księdza Ignacego pomocy w sprawie, którą Ci z ufnością powierzam. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
s. Stefania Korbuszewka CSL


Tekst pochodzi z Miesiecznika
Formacji Różańcowej "Różaniec"

wrzesień 2009


   

Wasze komentarze:
 Dorcia: 31.01.2018, 23:14
 Blogosławiony ks, Ignacy proszę o umocnienie wiary mojego syna a także o wyleczenie mnie z chorób przewlekłych proszę o modlitwę
 zofia 8.7.2017 0.26: 08.07.2017, 00:26
 Blogoslawiony o.Ignacy upros laske u Milosirnego Pana Jezusa uzdrowienie matki Michaly z raka i jej meza.Maja troje malych dzieci.Pokornie prosze o ten cud
 Tadeo: 13.08.2015, 16:58
 Ludzie prosicie o wskazanie drogi i pomoc ? Sam Pan Jezus powiedzial : ja jestem droga i prawda i zywot wieczny , nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przezemnie ...Czytajcie Pismo Swiete a nie sluchajcie klamstw ktore wam mowia i zbadajcie kto ma racje , niech serce wasze sie otworzy na Slowo Boze i modlitwe do Boga ktory jest w niebie i zyje na wieki wieczne i jest milosciwy w odpuszczaniu i obdarowywaniu .Wszystkie prosby tu zawarte ,zanoszone przez martwych oredownikow nie maja zadnej mocy u Boga .Zbadajcie to na podstawie Bibli a nie dajcie sie za nos prowadzic , Bog nie da sie z siebie nasmiewac .Otworzcie swe serca i oczy wasze i zbadajcie czy tak sie Pisma maja...Przeciez to nie majatek ktory musicie wydac aby kupic Biblie , bo Slowo Boze jest zywe ,skuteczne jak miecz obosieczny ,przenikajace do rozdzielenia duszy i ducha ... uwierzcie w Pana Naszego Jezusa Chrystusa ktory wam laske daje i tylko jemu ufajcie i zawierzcie swoje sprawy i modlitwy i niech laska jego bedzie z wami wszystkimi .Amen.
 Tadeo: 13.08.2015, 16:07
 Do wszystkich ktorych drecza problemy natury duchowej i fizycznej .Co wy robicie ze zwracacie do zmarlych zamiast do Boga ktory jest w niebie.Zacznijcie czytac Biblie a otworza sie oczy wasze ze zaden zmarly nie moze sie za nami wstawiac u Boga a tym bardziejn byc naszym posrednikiem gdyz jest tylko jeden posrednik miedzy Bogiem a ludzmi , czlowiek Jezus Chrystus ,ktory dal samego siebie za nas aby nas odkupic od wszelkiej nieprawosci .Sam Pan Jezus powiedzial:A o cokolwiek prosic bedziecie w imie moje ,to uczynie ...(Ewang.Jana 14:14)A takze 1 List Jana 1:2 mowi nam bardzo jasno:...Dzieci moje ,to wam pisze ,abyscie nie grzeszyli .A jesli by kto zgrzeszyl ,mamy oredownika u Ojca ,Jezusa Chrystusa ,ktory jest sprawiedliwy. On ci jest ublaganiem za grzechy nasze ...W innych wypowiedziach Pan Jezus podkreslil ...kto nie wchodzi przez drzwi do owczarni ,lecz w inny sposob sie tam dostaje ,ten jest zlodziejem i zbojca...Ja jestem drzwiami dla owiec...Jana 10:1,7,9 .Nie czyncie tej obrzydliwosci przed Panem ,Bogiem naszym, nie wierzcie we wszystko co wam mowia oni tylko was mamia ,widzenia wlasnego serca wam zwiastuja a nie to co pochodzi z ust Pana ,Boga naszego...jak dlugo bedziecie kulec na dwie strony?...Ludzie prosicie a nie macie bo zle prosicie ,zabiegacie o to co ginie a nie oto co trwa ,zabiegajcie o pokarm zywota wiecznego , o Slowa Boze przekazane w Bibli ,ktore wam daje Bog Ojciec ,ktory jest sprawiedliwy.Nie oddawajcie czci nikomu jak tylko Bogu jedynemu ...Ja Pan ,a takie jest moje imie ,nie oddam mojej czci nikomu ..(Izaj 42:8).Nie czyncie tej ochydy przed Panem .Badajcie Pismo Swiete ktore jest Slowem Bozym ,do nauki ,do wykrywania bledow ,do poprawy,..(2 Tymot.3:15-17).Jeszcze raz goraco zachecam ,zdobedzcie Pismo Swiete i czytajcie ,tam nic nie brakuje , tam znajdziecie odpowiedz na kazde wasze ,nurtujace was pytania, o waszym zyciu, o Bozym planie zbawienia i o jedynym Panu i Zbawicielu Jezusie Chrystusie .Jemu niech bedzie chwala teraz i na wieki wieczne .Amen.
 Ela: 16.05.2015, 23:59
 Błogosławiony księże Ignacy, błagam o wstawiennictwo u naszego Ojca za moim tatusiem, aby chemia zatrzymała rozwój raka i żeby dobry Bóg oszczędził mu cierpienia.
 Ela: 16.05.2015, 23:59
 Błogosławiony księże Ignacy, błagam o wstawiennictwo u naszego Ojca za moim tatusiem, aby chemia zatrzymała rozwój raka i żeby dobry Bóg oszczędził mu cierpienia.
 Maria: 02.02.2015, 06:44
 Blogoslawiony ks. Ignacy, prosze modl sie o swietosc dla mnie i mojej rodziny
 Ewa: 03.02.2014, 15:53
 Błogosławiony ks.Ignacy proszę o łaskę wyjścia z kryzysu finansowego i biedy.Proszę Cię o pomoc i modlitwy do Ojca Niebieskiego,aby nasze życie,zdrowie i problemy finansowe zmieniły nasze życie.Przypomnij nam,że ten,kto wierzy nigdy nie jest sam.Jezu ufam Tobie,Jezu ,Ty się tym zajmni.Amen.
 Ewa: 01.02.2014, 11:29
 Błogosławiony ks.Ignacy proszę ,aby wstawił się do Ojca Niebieskiego o zdrowie,szczęście,pomyślność dla mojej całej rodziny.Uproś o dobrą pracę dla mego męża Marka i godziwych zarobków. Aby moja rodzina nie borykała się z problemami finansowymi. i obdarz nam wszelkimi łaskami.Amen.
 mario: 21.01.2014, 17:11
 Błogosławiony ks.Ignacy proszę zeby Jolusia wróciła do mnie
 Barbara: 11.08.2013, 00:12
 Błogosławiony księże Ignacy z całego serca proszę uproś cud uzdrowienia mojej mamy Władysławy
 Przemek: 27.02.2013, 20:19
 Proszę bł. ks. Ignacy o Twoje wstawiennictwo u Boga w dobrym rozwiązaniu mojego problemu.
 mama: 09.07.2012, 09:21
 Błogosławiony ks. Ignacy wstaw się za Anią i Piotrem aby Dobry Bóg obdarzył ich potomstwem
 Beata : 07.12.2011, 21:11
 Prosze kochany bl.ks. Ignacy o pomoc w nauce dla syna ,zeby skonczyl studia i znalazl godna prace.
 a: 13.11.2011, 19:35
 Błogosławiony ks.Ignacy proszę cię o wyleczenie mnie z raka.Proś Boga w moim imieniu,gdyż ja sama nie jestem godna.
 GRAŻYNA: 04.09.2011, 19:02
 Błogosławiony księże Ignacy, wstaw się za moim synem, uproś dla niego łaskę zdania trudnych egzaminów, które czekają go w tym tygodniu. Pokornie proszę o ten cud.
 e: 26.06.2011, 21:56
 Bł. ks. Ignacy ,pomóż mężowi aby nie upadał na duchu i błagaj o siłę do walki z chorobą.
 Hanna: 24.06.2011, 22:54
 Bł. ks. Ignacy, wstaw się do Pana za moją mamę dotkniętą chorobą alkoholową,
 bożena: 16.03.2011, 21:49
  Błogosławiony ks. Ignacy błagam Cię o uzdrowienie Józefa o to by operacja okazała się nie potrzebna o pomyślnośc w trudnych sprawach.Proszę proś Boga za nim.
 kasia: 06.02.2011, 18:28
 Błogosławiony ks. Ignacy, błagam Cię o pomoc w ciężkiej pracy bądź o znalezienie innej, której nie będę wykonywać kosztem rodziny
(1) [2]


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej