Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nasz orędownik w niebie

We wrześniu wspominamy w Kościele
bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera.
Choć za życia był skromnym człowiekiem,
to dzisiaj czcimy go na różne sposoby...

Ksiądz Ignacy Kłopotowski - założyciel Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej, proboszcz parafii Matki Bożej Loretańskiej przy kościele św. Floriana w Warszawie - zmarł 7 września 1931 r. Choć jego śmierć zaskoczyła siostry loretanki, to jednak pociechę niosły słowa wypowiedziane przez ks. Ignacego: "Jak będę na tamtym świecie, więcej dla was zrobię u Pana Jezusa". Opieki swego Założyciela siostry doświadczają po dziś dzień.

Wysłuchuje próśb

Na mocy listu apostolskiego Benedykta XVI z okazji beatyfikacji (19 czerwca 2005 r.) dzień 7 września został w Kościele ogłoszony liturgicznym wspomnieniem bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera. Watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała dekrety zatwierdzające w języku polskim tekst formularza Mszy świętej i Liturgii Godzin o bł. Ignacym Kłopotowskim oraz teksty liturgiczne (mszalne) w języku angielskim, włoskim, rumuńskim, rosyjskim i ukraińskim. Dzięki nim różne narody mogą modlić się w swoim języku za wstawiennictwem bł. Ignacego. W modlitwie o kanonizację ks. Kłopotowskiego prosimy Boga także o to, by sprawił za przyczyną gorliwego naśladowcy Chrystusa, abyśmy i my oddawali całe swe życie dla zbawienia świata. Swoje trudne sprawy polecamy nieskończenie dobremu Bogu Ojcu za przyczyną ks. Ignacego także w litanii ułożonej z wezwań do Matki Bożej Loretańskiej i błogosławionego kapłana, który był wzorem prawości i odwagi, ojcem ubogich, opiekunem dzieci i młodzieży, apostołem słowa drukowanego, gorliwym czcicielem Matki Bożej i propagatorem modlitwy różańcowej.

Wspiera w życiu i posłudze

Za wstawiennictwem Ojca Założyciela siostry loretanki modlą się w swoich wspólnotach zakonnych, a także wraz z wiernymi w kościołach parafialnych, które znajdują się w pobliżu ich domów. Często też wyjeżdżają do innych parafii, pragnących poznać osobę bł. Ignacego, i tam przez jego wstawiennictwo, w obecności jego relikwii, modlą się, polecając intencje pasterzy Kościoła lokalnego i wszystkich wiernych. Przy takich okazjach odbywa się uroczyste wniesienie relikwii Błogosławionego oraz oddanie im czci przez ucałowanie. Są kościoły parafialne i kaplice, w których co tydzień odprawiane jest nabożeństwo ku jego czci.

Osoby, kierujące prośbę o przekazanie im relikwii bł. Ignacego, widzą w nim patrona wspierającego ich życie i posługę, jaką pełnią. Są wśród nich kapłani, są też osoby świeckie, np. pani, która pracuje w ośrodku dla bezdomnych i chciałaby, aby poznali oni bliżej postać Błogosławionego. Opiekun grupy ministrantów prosi przez jego wstawiennictwo o umocnienie wiary dla siebie, swojej rodziny, ministrantów i rodzin w parafii. Pewien młody mężczyzna, zafascynowany ks. Ignacym Kłopotowskim, w pracy i wśród przyjaciół oraz znajomych opowiada o nim, zachęcając do modlitwy za jego wstawiennictwem, a każdy poniedziałek przeżywa w duchowej łączności z Błogosławionym, poświęcając mu swoją modlitwę. Pomoc od bł. Ignacego otrzymuje też młodzieniec, który wybrał go sobie na patrona do bierzmowania.

Jeżeli więc chcemy, aby towarzyszyła nam obecność i opieka ks. Ignacego Kłopotowskiego, módlmy się z żywą wiarą i prosimy go o to. Mawiał on bowiem: "Modlitwa to środek niezastąpiony, bez którego wszystkie inne twoje zasługi najszlachetniejsze będą zupełnie bez znaczenia".

MODLITWA DO BŁ. KS. IGNACEGO KŁOPOTOWSKIEGO

Boże, który tchnąłeś w serce błogosławionego księdza Ignacego wielką miłość do Wcielonego Słowa i Jego Dziewiczej Matki, wzbudzając w nim pragnienie budowania Twojego królestwa, przez gorliwe naśladowanie miłości Chrystusa wobec ludzi ubogich i odrzuconych, oraz uczyniłeś go apostołem prasy i wydawnictw katolickich - wejrzyj na nasze pokorne błagania i spraw za jego wstawiennictwem, abyśmy z radością oddawali całych siebie dziełu zbawienia świata.

Ojcze nieskończenie dobry, udziel mi za przemożną przyczyną błogosławionego księdza Ignacego pomocy w sprawie, którą Ci z ufnością powierzam. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

s. Stefania Korbuszewka CSL

Tekst pochodzi z Miesiecznika
Formacji Różańcowej "Różaniec"
wrzesień 2009


   

Wasze komentarze:
 Dorcia: 31.01.2018, 23:14
 Blogosławiony ks, Ignacy proszę o umocnienie wiary mojego syna a także o wyleczenie mnie z chorób przewlekłych proszę o modlitwę
 zofia 8.7.2017 0.26: 08.07.2017, 00:26
 Blogoslawiony o.Ignacy upros laske u Milosirnego Pana Jezusa uzdrowienie matki Michaly z raka i jej meza.Maja troje malych dzieci.Pokornie prosze o ten cud
 Tadeo: 13.08.2015, 16:58
 Ludzie prosicie o wskazanie drogi i pomoc ? Sam Pan Jezus powiedzial : ja jestem droga i prawda i zywot wieczny , nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przezemnie ...Czytajcie Pismo Swiete a nie sluchajcie klamstw ktore wam mowia i zbadajcie kto ma racje , niech serce wasze sie otworzy na Slowo Boze i modlitwe do Boga ktory jest w niebie i zyje na wieki wieczne i jest milosciwy w odpuszczaniu i obdarowywaniu .Wszystkie prosby tu zawarte ,zanoszone przez martwych oredownikow nie maja zadnej mocy u Boga .Zbadajcie to na podstawie Bibli a nie dajcie sie za nos prowadzic , Bog nie da sie z siebie nasmiewac .Otworzcie swe serca i oczy wasze i zbadajcie czy tak sie Pisma maja...Przeciez to nie majatek ktory musicie wydac aby kupic Biblie , bo Slowo Boze jest zywe ,skuteczne jak miecz obosieczny ,przenikajace do rozdzielenia duszy i ducha ... uwierzcie w Pana Naszego Jezusa Chrystusa ktory wam laske daje i tylko jemu ufajcie i zawierzcie swoje sprawy i modlitwy i niech laska jego bedzie z wami wszystkimi .Amen.
 Tadeo: 13.08.2015, 16:07
 Do wszystkich ktorych drecza problemy natury duchowej i fizycznej .Co wy robicie ze zwracacie do zmarlych zamiast do Boga ktory jest w niebie.Zacznijcie czytac Biblie a otworza sie oczy wasze ze zaden zmarly nie moze sie za nami wstawiac u Boga a tym bardziejn byc naszym posrednikiem gdyz jest tylko jeden posrednik miedzy Bogiem a ludzmi , czlowiek Jezus Chrystus ,ktory dal samego siebie za nas aby nas odkupic od wszelkiej nieprawosci .Sam Pan Jezus powiedzial:A o cokolwiek prosic bedziecie w imie moje ,to uczynie ...(Ewang.Jana 14:14)A takze 1 List Jana 1:2 mowi nam bardzo jasno:...Dzieci moje ,to wam pisze ,abyscie nie grzeszyli .A jesli by kto zgrzeszyl ,mamy oredownika u Ojca ,Jezusa Chrystusa ,ktory jest sprawiedliwy. On ci jest ublaganiem za grzechy nasze ...W innych wypowiedziach Pan Jezus podkreslil ...kto nie wchodzi przez drzwi do owczarni ,lecz w inny sposob sie tam dostaje ,ten jest zlodziejem i zbojca...Ja jestem drzwiami dla owiec...Jana 10:1,7,9 .Nie czyncie tej obrzydliwosci przed Panem ,Bogiem naszym, nie wierzcie we wszystko co wam mowia oni tylko was mamia ,widzenia wlasnego serca wam zwiastuja a nie to co pochodzi z ust Pana ,Boga naszego...jak dlugo bedziecie kulec na dwie strony?...Ludzie prosicie a nie macie bo zle prosicie ,zabiegacie o to co ginie a nie oto co trwa ,zabiegajcie o pokarm zywota wiecznego , o Slowa Boze przekazane w Bibli ,ktore wam daje Bog Ojciec ,ktory jest sprawiedliwy.Nie oddawajcie czci nikomu jak tylko Bogu jedynemu ...Ja Pan ,a takie jest moje imie ,nie oddam mojej czci nikomu ..(Izaj 42:8).Nie czyncie tej ochydy przed Panem .Badajcie Pismo Swiete ktore jest Slowem Bozym ,do nauki ,do wykrywania bledow ,do poprawy,..(2 Tymot.3:15-17).Jeszcze raz goraco zachecam ,zdobedzcie Pismo Swiete i czytajcie ,tam nic nie brakuje , tam znajdziecie odpowiedz na kazde wasze ,nurtujace was pytania, o waszym zyciu, o Bozym planie zbawienia i o jedynym Panu i Zbawicielu Jezusie Chrystusie .Jemu niech bedzie chwala teraz i na wieki wieczne .Amen.
 Ela: 16.05.2015, 23:59
 Błogosławiony księże Ignacy, błagam o wstawiennictwo u naszego Ojca za moim tatusiem, aby chemia zatrzymała rozwój raka i żeby dobry Bóg oszczędził mu cierpienia.
 Ela: 16.05.2015, 23:59
 Błogosławiony księże Ignacy, błagam o wstawiennictwo u naszego Ojca za moim tatusiem, aby chemia zatrzymała rozwój raka i żeby dobry Bóg oszczędził mu cierpienia.
 Maria: 02.02.2015, 06:44
 Blogoslawiony ks. Ignacy, prosze modl sie o swietosc dla mnie i mojej rodziny
 Ewa: 03.02.2014, 15:53
 Błogosławiony ks.Ignacy proszę o łaskę wyjścia z kryzysu finansowego i biedy.Proszę Cię o pomoc i modlitwy do Ojca Niebieskiego,aby nasze życie,zdrowie i problemy finansowe zmieniły nasze życie.Przypomnij nam,że ten,kto wierzy nigdy nie jest sam.Jezu ufam Tobie,Jezu ,Ty się tym zajmni.Amen.
 Ewa: 01.02.2014, 11:29
 Błogosławiony ks.Ignacy proszę ,aby wstawił się do Ojca Niebieskiego o zdrowie,szczęście,pomyślność dla mojej całej rodziny.Uproś o dobrą pracę dla mego męża Marka i godziwych zarobków. Aby moja rodzina nie borykała się z problemami finansowymi. i obdarz nam wszelkimi łaskami.Amen.


 mario: 21.01.2014, 17:11
 Błogosławiony ks.Ignacy proszę zeby Jolusia wróciła do mnie
 Barbara: 11.08.2013, 00:12
 Błogosławiony księże Ignacy z całego serca proszę uproś cud uzdrowienia mojej mamy Władysławy
 Przemek: 27.02.2013, 20:19
 Proszę bł. ks. Ignacy o Twoje wstawiennictwo u Boga w dobrym rozwiązaniu mojego problemu.
 mama: 09.07.2012, 09:21
 Błogosławiony ks. Ignacy wstaw się za Anią i Piotrem aby Dobry Bóg obdarzył ich potomstwem
 Beata : 07.12.2011, 21:11
 Prosze kochany bl.ks. Ignacy o pomoc w nauce dla syna ,zeby skonczyl studia i znalazl godna prace.
 a: 13.11.2011, 19:35
 Błogosławiony ks.Ignacy proszę cię o wyleczenie mnie z raka.Proś Boga w moim imieniu,gdyż ja sama nie jestem godna.
 GRAŻYNA: 04.09.2011, 19:02
 Błogosławiony księże Ignacy, wstaw się za moim synem, uproś dla niego łaskę zdania trudnych egzaminów, które czekają go w tym tygodniu. Pokornie proszę o ten cud.
 e: 26.06.2011, 21:56
 Bł. ks. Ignacy ,pomóż mężowi aby nie upadał na duchu i błagaj o siłę do walki z chorobą.
 Hanna: 24.06.2011, 22:54
 Bł. ks. Ignacy, wstaw się do Pana za moją mamę dotkniętą chorobą alkoholową,
 bożena: 16.03.2011, 21:49
  Błogosławiony ks. Ignacy błagam Cię o uzdrowienie Józefa o to by operacja okazała się nie potrzebna o pomyślnośc w trudnych sprawach.Proszę proś Boga za nim.
 kasia: 06.02.2011, 18:28
 Błogosławiony ks. Ignacy, błagam Cię o pomoc w ciężkiej pracy bądź o znalezienie innej, której nie będę wykonywać kosztem rodziny
(1) [2]


Autor

Treść

Nowości

Litania do bł. Jerzego PopiełuszkiLitania do bł. Jerzego Popiełuszki

Na tamie we WłocławkuNa tamie we Włocławku

Co nam może dziś dać ksiądz Jerzy?Co nam może dziś dać ksiądz Jerzy?

Bł. Aniela Salawa Wobec duszy mojej Pan Bóg miał zamiary wielkieBł. Aniela Salawa Wobec duszy mojej Pan Bóg miał zamiary wielkie

Wiersze o świętym Franciszku z AsyżuWiersze o świętym Franciszku z Asyżu

Wspomnienie o ks. Jerzym PopiełuszceWspomnienie o ks. Jerzym Popiełuszce

Krótki życiorys Księdza Jerzego PopiełuszkoKrótki życiorys Księdza Jerzego Popiełuszko

Wierzę... w Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekamiWierzę... w Syna Bożego Jednorodzonego, który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami

U mnie na weselu żadnego alkoholu nie będzieU mnie na weselu żadnego alkoholu nie będzie

Refleksje natchnione encykliką Misja Odkupiciela (MO)Refleksje natchnione encykliką Misja Odkupiciela (MO)

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej