Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny

29 listopada - 7 grudnia

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny rozpoczyna się 29 listopada i trwa przez kolejne 9 dni do 7 grudnia.

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny

Modlitwę wstępną należy odmawiać każdego dnia nowenny

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Modlitwa wstępna

Maryjo, Pani Niepokalana, uwielbiamy razem z Tobą Trójcę Przenajświętszą i dziękujemy, że Cię obdarowała wolnością od grzechu pierworodnego. Prosimy Cię gorąco, przyjmij nasze błagania i otaczaj nas swą pomocą i opieką. Amen.

Modlitwy na kolejne dni nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP

DZIEŃ PIERWSZY - 29 LISTOPADA

Maryjo Niepokalana, sławimy Twoje Niepokalane Poczęcie. Ciebie anioł Gabriel przywitał w imieniu Boga słowami: "Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą" (Łk 1, 28). Spraw, prosimy, by wzywanie Twojego imienia pokonało w nas złe skłonności i pożądliwości. Amen.

Antyfona

DZIEŃ DRUGI - 30 LISTOPADA

Maryjo Niepokalana, Ty jesteś pokorną Służebnicą Pańską. Sama nazwałaś się tak w rozmowie z wysłannikiem Bożym: "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa" (Łk 1, 38). Spraw wstawiennictwem Twym u Syna, aby pycha nie zatruwała naszych dusz. Amen.

Antyfona

DZIEŃ TRZECI - 1 GRUDNIA

Maryjo Niepokalana, Ty przebaczyłaś wszystkim, którzy ranili Serce Syna Twego i Twoje Serce. Twój Syn uczył modlitwy do Ojca: "Przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili" (Mt 6, 12). Ulecz nas z niechęci do bliźnich i natchnij życzliwością do nich. Amen.

Antyfona

DZIEŃ CZWARTY - 2 GRUDNIA

Maryjo Niepokalana, dziewicza niewinność jest szczególną Twoją ozdobą. W rozmowie z aniołem pytałaś: "Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?" (Łk 1, 34). Naucz nas cenić tę cnotę i brzydzić się wszelkim grzechem nieczystym. Amen.

Antyfona

DZIEŃ PIĄTY - 3 GRUDNIA

Maryjo Niepokalana, wszystkie słowa Syna i o Synu Twym wypowiedziane zachowałaś w Sercu swoim. On mówił: "Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni" (Łk 6, 37). Zachowaj nas Matko, od obmowy i oszczerstw, które ranią serca bliźnich. Amen.

Antyfona

DZIEŃ SZÓSY - 4 GRUDNIA

Maryjo Niepokalana, Twój Syn uczył: "Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych" (Łk 21, 34). Uproś nam łaskę, aby wstrzemięźliwość i trzeźwość stały się znamionami naszego życia. Amen.

Antyfona

DZIEŃ SIÓDMY - 5 GRUDNIA

Maryjo Niepokalana, Ty byłaś zawsze wierną w wypełnianiu woli Bożej. Święty Jan składa o Tobie świadectwo, że wytrwałaś przy Jezusie do końca: "A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego..." (J 19, 25). A my ileż razy wykraczaliśmy przeciwko przykazaniom Bożym? Naucz nas, Matko, poszanowania woli Twego Syna. Amen.

DZIEŃ ÓSMY - 6 GRUDNIA

Maryjo Niepokalana, Syn Twój powiedział: "Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie" (Mt 5, 37), czyli prosta i szczera, a tymczasem w nas tyle nieszczerości i pozy. Uproś nam łaskę prostoty i prawdy. Amen.

Antyfona

DZIEŃ DZIEWIĄTY - 7 GRUDNIA

Maryjo Niepokalana, oto już zbliża się Twoje święto. Ty jesteś arcydziełem Trójcy Przenajświętszej. Miłość Boża dała nam Ciebie. Dziękujemy Bogu wdzięcznym sercem za ten wielki dar, a Ciebie prosimy, naucz nas kochać szczerze Ojca w niebie i braci na ziemi. Amen.

Antyfona

Cała piękna jesteś, Maryjo,
i zmazy pierworodnej nie ma w Tobie.
Tyś chwałą Jeruzalem,
Tyś weselem Izraela,
Tyś chlubą ludu naszego,
Tyś ucieczką grzeszników,
o Maryjo, Panno Najroztropniejsza,
o Matko Najmiłosierniejsza,
módl się za nami i wstaw się u Twego Syna, Jezusa Chrystusa, Pana naszego. Amen.

P. W poczęciu Twoim, Panno, Niepokalanaś była.
W. Módl się za nami do Boga Ojca, któregoś Syna porodziła.

P. Módlmy się.
Boże, Ty przez Niepokalane Poczęcie Najświętszej Dziewicy przygotowałeś swojemu Synowi godne mieszkanie i na mocy zasług przewidzianej śmierci Chrystusa zachowałeś Ją od wszelkiej zmazy, daj nam za Jej przyczyną dojść do Ciebie bez grzechu. Przez Chrystusa, Pana naszego. W. Amen.

Wasze komentarze:
 Ela : 05.12.2023, 19:18
 O Maryjo, Pani nasza, proszę Cię o ratunek małżeństwa Krzysztofa i Edyty. Aby ich dzieci nie musiały więcej cierpieć z tego powodu. Prowadź ich do Jezusa.
 czcicielka: 05.12.2023, 18:30
 Matko Boza Niepokalana prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia Syna oraz jego matki i brata. W intencji pomocy Twojej w pomyslnym rozwiazaniu naszych problemow:zawodowych,urzedowych,mieszkaniowych ekonomicznych,osobistych. Z podziekownaiem za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 PS: 05.12.2023, 09:12
 Ani Bog, ani Kosciol nie sa tacy wspaniali. Trzeba dbac przede wszystkim o siebie, swoje zycie, nie Boga.
 Grażyna : 03.12.2023, 13:43
 Maryjo Niepokalanie Poczęta dziękuję Bogu przez Twoje wstawiennictwo za wszystkie łaski i proszę o te które są mnie I moim bliskim potrzebne Bogu I Tobie Maryjo wiadome.Kocham i dziękuję. Szczęść Boże.
 marzena aneta: 02.12.2023, 13:22
 Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny dziękuję Najświętsza Maryjo Panno kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szacunek uczciwość szacunek ufność szacunek wiare szacunek zdrowie na całym świecie dziękuję Najświętsza Maryjo Panno kocham Cię bardzo mocno proszę módl się za nami dziękuję Najświętsza Maryjo Panno kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szacunek uczciwość szacunek ufność szacunek wiare szacunek zdrowie na całym świecie dziękuję Najświętsza Maryjo Panno kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o zakończenie odkładania na później wszystkiego dobrą spowiedź świętą dobrego domu kupno małego dobrą małego mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża w moim wieku mam czterdzieści pięć lat niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie prawo jazdy samochód dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Agnieszka : 01.12.2023, 05:49
 Matko Najświętsza módl się za nami wspomagaj moją rodzinę proszę o zdrowie zgodę miłość w mojej rodzinie prowadź nas do Pana naszego Jezusa Chrystusa Amen 🌹
 Agnieszka : 30.11.2023, 05:50
 Maryjo Matko nasza módl się za nami wspomagaj nas swoją opieką i zaprowadź nas do Pana naszego Jezusa Chrystusa Amen 🌹
(1)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej