Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Cud Eucharystyczny w Indiach

     Tłum gromadzi się w wiejskim kościele, kiedy na Hostii "ukazuje się" twarz Pana Jezusa

     Vilakannur: ponad 10 000 osób zebrało się w wiejskim kościele w archidiecezji Tellicherry w Kerala w Południowych Indiach – po rozejściu się wiadomości o pojawieniu się podczas porannej Mszy – twarzy Jezusa na Hostii. Archidiecezja powołała zespół celem przebadania tego, co wydarzyło się w Kościele Chrystusa Króla w Vilakannur, jakieś 50 km na wschód od miasta Kannur. Sześćdziesięcioletni proboszcz – Fr. Thomas Pathickal – powiedział: "Kościół nie spieszy się z popularyzacją takich wydarzeń" powiedział dla portalu mattersindia.com.

     Kapłan, który przybył do parafii trzy lata temu – wyjaśnił, iż zastosował się do instrukcji arcybiskupa George Valiaattam z Tellicherry – zalecającej zamknięcie "cudownej" hostii w tabernakulum i pozostaniu z wiernymi na modlitwie w kościele. Aktualnie w świątyni modli się ponad 500 osób, oczekując na decyzję archidiecezjalnego zespołu badającego o wystawieniu hostii na widok publiczny.

     Przedstawiciele policji oraz służby odpowiadające za porządek publiczny przybyli na miejsce, ponieważ ludzie z innych parafii zaczęli się gromadzić w Vilakannur, a pojazdy zablokowały drogę do Paithalmala – słynnego obszaru turystycznego. Ksiądz proboszcz wyjaśnił, iż cud wydarzył się, kiedy parafia przygotowywała się do uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, obchodzonej 24 listopada w trakcie Podniesienia na Mszy Św. o godz. 7 rano – Hostia Św. stała się duża i jaśniejsza, wkrótce pojawiła się twarz Pana Jezusa. Kapłan umieścił hostię w monstrancji i wystawił na ołtarzu do adoracji. Setki ludzi ujrzało jaśniejącą twarz, która była czarno-biała. Założona w 1962 roku parafia liczy ponad 500 rodzin i 1250 katolików


Ewa


   

Wasze komentarze:
 adob: 27.11.2013, 00:12
 Pięknie, ludzie mieli już 'cuda' w postaci tego co się działo w czasach gdy Jezus chodził po padole łez. A tu, proszę wciąż pomaga niedowiarkom uwierzyć w najważniejsze. Cieszę się.
[1] (2)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej