Humor Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Pobierz Spowiedź Opowiadania Perełki

Cud eucharystyczny w Finca Betania

     Podczas Mszy św. odprawianej o północy w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 1991 r. w sanktuarium Matki Bożej w Finca Betania (Wenezuela) celebrans przed rozdaniem Komunii św. połamał konsekrowaną Hostię na 4 części, z których jedną spożył, a 3 przełożył do małego naczynia, służącego do zanoszenia chorym Komunii św. Po chwili zauważył, że pojawiła się w nim jakaś czerwona substancja, która się powiększała. Przełożył połamaną Hostię do kielicha i zamknął go w tabernakulum.

     Następnego dnia już o 6 rano zajrzał tam i stwierdził, że Hostia nadal krwawiła. Przywołane osoby potwierdziły ten fakt. Miejscowy biskup polecił poddać badaniom zawartość kielicha. Wykonano je w Caracas. Stwierdzono, że dostarczona do laboratorium substancja jest ludzką krwią.

     15 listopada 1998 r, kiedy kapłan z Medford Lasek, celebrujący Mszę św., otworzył tabernakulum, Hostię otaczały ogniste promienie, a w jej centrum pojawiło się małe, pulsujące serce. Zjawisko trwało ok. 30 sekund, po czym zanikło. Otwarcie tabernakulum, a tym samym i niezwykłe zjawisko były filmowane. Film przekazano biskupowi z Los Teques z pytaniami, co należy sądzić o tym zjawisku i co zrobić z filmem. Biskup napisał do kapłana: "Kontynuuj przekazywanie prawdy o realnej obecności Chrystusa w Eucharysti przy pomocy tego nadzwyczajnego nagrania".


Biblioteka Niedzieli tom 249


   


Boskie Oblicze. Całun z Manoppello Boskie Oblicze. Całun z Manoppello
Paul Badde
Paul Badde odnalazł w Abruzji na włoskim wybrzeżu Adriatyku tajemnicze płótno - autoportret Jezusa Chrystusa. Jest to słynna Chusta Świętej Weroniki - jedna z najstarszych relikwii chrześcijaństwa... » zobacz więcej

Wasze komentarze:

Brak komentarzyAutor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej