Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jestem wolna...

Łk 13,10-17

...Niewiasto, jesteś wolna od swej niemocy.

...z oczami zmęczonymi od wypatrywania brzasku dnia wśród ciemności serca przychodzę do Ciebie...
...przychodzę do Ciebie, mój Panie. Przychodzę i wyciągam swe ręce abyś mnie uzdrowił. Abyś mnie dotknął. Panie... . Panie! Panie... uzdrów mnie, obmyj ze mnie pył szarości życia, pył z samego dna mego życia. Och jakże łatwo jest upaść, stoczyć się na samo dno, to tak łatwo, to tak szybko... to tak dużo nie kosztuje,... a teraz? Tak ciężko z tego jest wyjść, tak trudno jest z tego się wyrwać, więzy grzechu zbyt mocno mnie trzymają, pomóż mi Boże uwolnić się. Chcę żyć, chcę znów cieszyć się słonkiem, chcę znów słyszeć śpiew ptaków... chcę znów być Twym dzieckiem.

Spójrz, przychodzę do Ciebie ze swym bagażem, jest ciężki. Jest bolesny... jako matka młoda musiałam żyć z myślą śmierci swego dziecka, swej jedynej córki, ale żyłam, bo tak chciałeś, bo taka była Twoja wola, nie moja, lecz Twoja. Ale to nie było wszystko... choroba mych rodziców... nagle zdałam sobie sprawę, że mogę zostać sama, że mogę stracić jeszcze tych co dali mi życie... co uczyli mnie znaku krzyża, za rękę prowadzili do Kościoła... ogarnęła mnie panika. Boże... ale i przez to przeszłam. Z Tobą, powoli każdego dnia, na nowo rodziłam w sobie nadzieję, że cokolwiek się stanie, to będzie to dobre, bo przecież tak bardzo mnie kochasz. A potem... znów, znowu musiałeś mnie doświadczyć, jakby Ci było za mało. Moje operacje, stałam się taka pusta w środku... coś mi zabrano, choć wiem, że wygrałam coś cennego, bo życie, ale coś mi odebrano... pomogłeś mi się pozbierać, choć dusza jeszcze krwawi, ale ogarniasz mnie Swym Ramieniem... i koisz każdą mą ranę. Tak miało być, prawda? Tak miało się stać, abym mogła docenić to co mam, to co mam w sobie, to co mi pozostało. Aby z tej odrobinki stworzyć coś wielkiego.

Widzisz... i przychodzę do Ciebie... nie odeszłam, jak sądzili inni, nie uciekłam, nie zrzuciłam krzyża... zostałam. Przychodzę, bo... tylko Ty mnie możesz uzdrowić, zabrać mi moją niemoc... zabrać mi to, co mnie oddala od Twego oblicza, co mnie zabiera mym dzieciom. Zabierz to ode mnie a daj mi czyste serce, daj mi znów nadzieję, daj mi radość z budzącego się dnia, daj mi wytchnienie kiedy nastaje noc po ciężkim dniu. Da mi Siebie, bo Tylko Ty możesz mnie zaspokoić... Tylko Twoja Miłość jest tą jedyną Miłością. Panie... już idę, zrozumiesz to co mam, bo Ty mnie przenikasz, znasz moje myśli.

Boże... jakże Ciebie nie kochać? Nie da się. Nie umiem sobie wyobrazić tego, że nie można pokochać Ciebie. Życie chyba wtedy by straciło sens, byłby chaos, byłoby nic... pustka, martwa cisza. Nie byłoby nawet mnie. Ale Ty Jesteś, wypełniasz każdą chwilę mego życia, każdą cząstkę tego świata... zamykasz go w sobie. Panie... idę, nie chcę się spóźnić, biegnę...

... zrozumiesz: bruzdę wyrzeźbioną na policzkach wydłużoną zmarszczkę od wyczekiwania bezsilność ciała niezdolnego przebić się przez zwątpienie szept słów, które nigdy nie dotkną powietrza zostawiam to Tobie odetchnę - uchwycę Twoją czułość -

Ps. Panie, jestem wolna... bo Ty Jesteś ze mną, a ja z Tobą :)

Amen.

RenataWasze komentarze:
 Beata: 26.10.2009, 12:09
 Dziś jest 18-ta rocznica mojego ślubu, czytam ewangelię na dziś i słyszę, że to własnie dziś Jezus chce uzdrowić moje małżeństwo, chce uwolnić nas małżonków od niemocy, którą jest brak miłości, pomimo naszych różnych ucieczek, mnóstwa błędów popełanianych z czystego egoizmu, nie gorszy się nami, ale widzi , że sami nie damy rady i podchodzi i rozwiązuje więzy, dziś jest ten dzień. Niech Pan będzie błogosławiony na wieki.
 (...)In Excelsis Deo: 10.11.2008, 19:49
 Renatko, Dziecię ... czy czytałaś już historię dr. Glorii Polo, kobiety, która wróciła z Zaświatów, by zacząć od Nowa? www.gloriapolo.net Przeczytaj, Skosztuj więc i Zobacz, jak Dobry Jest Pan.
 Czyściec: 10.11.2008, 19:33
 Wielką łaską jest od Pana, gdy pozwala duszy już na Ziemi odpracowywać dług zaciągnięty u Ojca Swego. Ważne, najważniejsze by cierpienie zrozumieć łaską Ducha Świętego, modlić się o ożywczą świeżość dla duszy. Jaką wielką radością może być Przyjście Pocieszyciela. "Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. (...) Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych". Mt 11,25-26.28-29 Renatko, ja wiem, że rozumiesz. Módl się, ufaj, nie upadaj na Duchu, przecież w Krzyżu się rodzi nadzieja; Tylko Miłość zwycięża i zmienia.
 nie ja: 10.11.2008, 16:45
 tak bez BOGA NIE MA życia jest tylko udręka i myśli które potęgują ból .teraz wiem jak ważne są słowa TRWAJCIE MOCNO W WIERZE.
 Ewka do wiatra: 29.10.2008, 21:18
 To co napisałeś....DZIĘKUJĘ TOBIE...POZDRAWIAM
 magda: 28.10.2008, 21:15
 Reniu, kolejny raz Twoje słowa sa dla mnie drogowskazem. Takie proste zdania, niby proste zwroty niby codziennie sie takie wypowiada... ale przyszly w momencie gdy brakowalo slow na wypowiedzenie swojej wlasnej modlitwy. Dzieki :) Wielkie dzieki... Dobrze ze swiadectwo zwyklego czlowieka moze miec taka moc. Bogu niech beda dzieki.
 asia: 28.10.2008, 16:29
  Pozdrawiam,wszystkich wspolczuje cierpiacym ,sama taka tez jestem,bede sie modlic za was i prosze o modlitwe za mnie i moja rodzine.
 wiatr do I.D.: 28.10.2008, 04:45
  Siostro ...Droga ...Bolesna ...Twoja Życiowa ... DROGA !!! To ...Ogromny ...Ból ...Serce Przeszywa ..., gdy ... Dusza ...w sekcie przebywa . UFAJ ... Ufaj ...w Miłosierdziu ...CAŁA się ...Zanurzaj ...aby Niebo ...Cię ..Osłoniło ....mgłą Okryło ...aby ...zło do Ciebie nie dotarło ! Niech szatan ...sam pije swoją truciznę , niech ...pogrąży się ...w czeluściach piekielnych ... a Twoją Duszę ...niech w spokoju zostawi ...bo Tam ..Bóg ...Krwawi ...i Ciepła Dobra ...Miłości ..Oczekuje ...i Tym ...ŻYCIE Twoje ...URATUJE !!! Módl się ...nieustannie .... DUSZĄ ...SERCEM ... Ufnością ...Zawierzeniem ... w Maryi Utuleniem !!! Światło ...Które się ...powoli Będzie ...w Tobie ...Rodziło ... na Twoją ...Rodzinę ... Będzie Się ...Przenosiło .... i w CZASIE .... Zostaniecie ... Wszyscy ...UZDROWIENI ...i BÓG ...los Wasz ...Odmieni ! AMEN !
 wiatr do ewki: 28.10.2008, 04:34
  ... ewka ...może ... CZAS ...abyś ...PRZEMIENIŁA się ...w .... Ewunię ... Którą ... Bóg ... Miłuje ..., abyś ...Ujrzała ... Słońce ...na Niebie ... Które ...Świeci ... Również ... dla ... Ciebie ..., abyś ... ZROZUMIAŁA ...że ... Moc ... Pana i ... Ciebie ...Dotyka ... i PRAGNIE .... Twojego ...Szczęścia ... Radości .... z ...grzechem ...radykalnego ...zerwania ... PRZYKAZAŃ ... Umiłowania !!! JEZUS ... Cię ...Oczekuje ... w CISZY ... Tabernakulum ... gdzie możesz ....ZAWSZE ... Duchem ...Przebywać ... , w CHLEBIE ... CIAŁEM ... Jego ...Będącym ... ! Ewuś ...niech ... Ci .... Pan BŁOGOSŁAWI ...i niech Cię ...Strzeże !!! Amen !


 Goska: 27.10.2008, 19:19
 Dziekuje Ci Renato za przypomnienie mi tego, ze Bog jest zawsze ze mna
 ewka: 27.10.2008, 19:09
 Reniu,dziękuje Tobie za te świadectwa...JESTEŚ SILNA BOGIEM...PROSZĘ CIEBIE PANIE BOŻE...UWOLNIJ MNIE...TY WIESZ PANIE CO TAK BARDZO CIEBIE RANI....MÓJ GRZECH...MOJE PRZYWIĄZANIE...ULECZ MNIE....BO BEZ CIEBIE GINĘ....BĄDŻ PRZY MNIE........
 I.D.: 27.10.2008, 18:33
 Panie Boże, jezu mój kochany....uwolniij mnie i moją rodzine z niewoli skety. uwolnij mnie z niewoli samotności...pamietaj o mnie. Badz zawsze przy mnie+
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Romanśw. Roman Jurajski

Modlitwa do św. RomanaModlitwa do św. Romana Jurajskiego

Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?

Gdzie szukać tabernakulum?Gdzie szukać tabernakulum?

Matki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie sąMatki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie są

Ruszyły już klucze dzikiego ptactwaRuszyły już klucze dzikiego ptactwa

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej