Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Stać się uczniem

Łk 14, 25-33

... "Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem. ... Tak więc nikt z was, kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem."

"...Dałem Ci mojego Syna, abyś w Nim zobaczyła moją miłość względem Ciebie. Każda chwila przybliża nas ku sobie, z każdym dniem jesteś bliżej wieczności, lecz czy chcesz zamieszkać w moim Królestwie, które dla Ciebie przygotowałem?

Ostatnio długo milczysz, rozumiem masz dużo zajęć i naukę, ale wiedz, że bardzo za Tobą tęsknię. Podziel się ze mną swoimi zmartwieniami, serce mi pęka, gdy widzę jak płaczesz w samotności, jak zmagasz się z obowiązkami, a przecież jestem przy Tobie, wtul się do mojego przepełnionego Miłością Serca, zauważ, że jestem przy Tobie. Słyszę bicie Twego serca i Twój oddech, czuję Twój niepokój i znam Twoją radość..."


Boże... ja zapomniałam o tych słowach, zapomniałam w momencie, kiedy było mi bardzo źle, kiedy dowiedziałam się o wynikach syna. Zapomniałam... o Tobie. Byłam zła, na wszystko, na wszystkich. Boże, gdzie się podziała moja nadzieja? Złość wszystko zasłoniła, rozpacz, ból, bo znów szpital, kolejne wyrzeczenia, znów "klops" z mych planów. Myślałam, że sobie poradzę sama, że mam na tyle sil, że się z tym zmierzę bez pomocy... ale się przeliczyłam. Gdy nadeszły problemy, zmartwienia... padłam, zaczęłam szukać pomocy, ale... nie tam gdzie powinnam. Zapomniałam, że pomoc jest obok mnie, że Ty czekasz... Wystarczyła jedna rozmowa z kimś, kto mi to z powrotem włożył w serce. Boże, dziękuję Ci za tę osobę...

Czytając te słowa, ogarnął mnie spokój, jakaś wewnętrzna cisza, która oddaliła strach, niepewność jutra, po policzku spłynęła łza...

Boże, wyrzec się wszystkiego, podnieść krzyż i iść za Tobą. Każdego dnia przemierzać kolejne chwile, kolejne godziny. Iść ale jak?

... wyzbyć się swej ambicji... coraz bardziej biorę sobie do serca to co ktoś mówi o mnie, to co ktoś robi mi na złość, złoszczą mnie plotki na mój temat, złości mnie niesprawiedliwość, ale tylko w moim ujęciu. Ciągle chcę widzieć siebie w centrum uwagi, tylko ja... zdana tylko na siebie, a reszta?... no cóż, tak czasami bywa. Odzywa się wtedy we mnie pycha, zazdrość. Chore JA... Robię to, co... w rzeczywistości jest nieważne, błahe, pozbawione celu, marnuje tylko na to swoje siły... ale tego nie dostrzegam, dopiero jak ...przyjaciel zwróci uwagę... ale czy ja ją wzięłam pod uwagę? ...Nie. Bo ambicja na to nie pozwala... Moja chore JA. Po co mam słuchać innych, przecież to ja wiem co jest dla mnie dobre, bo to moje życie... zaślepiała mnie pycha, tłumaczenie sobie, że robię to dobrze... ale jakże to było złudne, teraz dopiero o tym wiem, jak "oberwałam". Dlaczego nie posłuchałam rad przyjaciela? Dlaczego...?

Ambicja, pycha.... z nimi nie pójdę za Jezusem, nawet gdy podniosę krzyż ...one mi go zdejmą z ramion... Boże pomóż mi się ich wyzbyć wiem, że to mi przeszkadza, wiem, że to złe podejście do życia, że braknie tego czegoś najważniejszego... miłości, pokory.

Proszę, Boże...

Pan moim światłem i zbawieniem moim,
kogo miałbym się lękać?
Pan obrońcą mego życia,
przed kim miałbym czuć trwogę?

O jedno tylko proszę Pana, o to zabiegam,
żebym mógł zawsze przebywać w Jego domu.
Amen

RenataWasze komentarze:
 eo_ipso: 10.09.2007, 22:11
 Pokora- widzę ją codziennie patrząc na krzyż Pański, na BOGA który wisi na krzyżu obdarty z godności,katowany i poniżony. Nikt nigdy nie okazł więcej pokory od Jezusa- pokorny Baranek na rzeź prowadzony.BÓG, ktory staje się sługą człowieka i nawet słowa w swej obronie nie wypowiedział.
 proszę: 09.09.2007, 19:39
 Pycha.Ona sprawia, że smucę się kiedy nie jestem na pierwszym miejscu, bo inni są bardziej lubiani itd. Jak to długo jeszcze potrwa?Proszę Boga by obdarzył mnie pokorą, abym była najmniejszą, niewidzialną, szczęśliwą z powodzenia innych. Ufam, że Bóg w swoim miłosierdziu przemieni moje nędzne serce.
 p4: 09.09.2007, 14:01
 bo taka jest prawda, ze najwiecej w nas pychy a brakuje nam ciagle pokory. czlowiek potrafi biec w srodku nocy do tesco zeby kupic na promocji telewizor, bialy ser, szesciopak wody mineralnej... ale czemu nie walczy z takim samym poswieceniem o pokore? Blogoslawieni Ubodzy w Duchu - jak aktualne sa slowa Chrystusa, jak bardzo dzwieczne sa Jego Blogoslawienstwa. Brzmia mocniej niz reklamy w telewizji i radio, brzmia mocniej niz pusta mowa tych, ktorzy sa na szczycie slawy... Panie daj mi oczy sokola abym umiala dostrzec w sobie BRAK POKORY.
 natanael: 09.09.2007, 01:37
 ...............pokora-pycha............., nie wiem kiedy robię coś z prawdziwej miłości, a kiedy tylko dlatego żeby być uważanym za dobrego człowieka...
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Romanśw. Roman Jurajski

Modlitwa do św. RomanaModlitwa do św. Romana Jurajskiego

Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?

Gdzie szukać tabernakulum?Gdzie szukać tabernakulum?

Matki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie sąMatki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie są

Ruszyły już klucze dzikiego ptactwaRuszyły już klucze dzikiego ptactwa

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej