Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Jestem wśród dziewięciu...

Łk 17, 11-19

"...Czy nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec. Do niego zaś rzekł: Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła."

...Chwalę Ciebie Panie i uwielbiam wznoszę w górę swoje ręce uwielbiając Imię Twe...
...Było dziesięciu... wołali "Jezusie, Mistrzu, ulituj się nad nami.". Zostali oczyszczeni w drodze do kapłanów... ale tylko jeden to zauważył ...jeden tylko uwierzył... jeden tylko podziękował ...jeden tylko uwielbił Pana za łaskę... jeden tylko Go ukochał... tylko jeden. A było ich dziesięciu, gdzie więc tych dziewięciu? No gdzie...? A może ja też jestem wśród tych dziewięciu?

...Wchodzi matka do domu, po ciężkiej pracy, skonana, wyczerpana... sporo było pracy dziś... wybiegają jej na spotkanie dzieci... mówią chaotycznie o tym co było w szkole ...jeden przez drugiego, cieszą się na jej widok... matka wyjmuje z torby czekoladkę... I... każdy z synów dziękuje jej pocałunkiem w policzek... "...o mamuś dzięki..." Uśmiech na twarzy matki i miłość, która wylewa się z serca... "kochane mam dzieciaki" mówi w sercu. Kochana matka... co zawsze w torebce ma coś słodkiego, co zawsze jej słowa mówią o miłości, o cieple... kochana matka... kochane dzieci... One nie będą wśród tych dziewięciu, bo znają smak miłości, bo potrafią się odwdzięczyć za okazaną miłość, bo potrafią kochać.

A ja?

...Panie, jakże znany jest mi taki widok z domu tej matki... Ty też wchodzisz do mnie, to ja wołam Ciebie ...proszę... przychodzisz... i dajesz to, co dla mnie dobre, to co chcesz mi dać abym była szczęśliwa jak te dzieci, którym matka dała czekoladkę, tak wiele od Ciebie dostaje... leczysz me rany, dotykasz mnie swa miłością... Dzieci matce podziękowały pocałunkiem... a ja? Panie, czy ja Ci dziękuję? Czy nie jestem zbyt pewna siebie, że to co mi dajesz i tak już mi się należy tylko dlatego, że jestem Twoim dzieckiem? A może dlatego, że w Ciebie wierzę? Czyż nie robię tak, że skoro ja to już mam, to po co mam Ci za to dziękować? Och... niech odejdą ode mnie takie myśli... Nic sama nie zrobię ...na nic sama nie zasługuję... bo bez Twej miłości jestem nikim... nikim.

Jakże często zaślepiona swym cierpieniem, swym bólem, zaślepiona marzeniem o uzdrowieniu ...nie dostrzegam już dokonanego uzdrowienia, nie dostrzegam tego, że do czegoś jestem zdolna... do przyjęcia wiary, do uwierzenia w cud... czekam na jakiś namacalny znak... na coś, co widoczne, zauważalne... a przecież to już się dokonało... już mnie uleczył... już mnie dotknęła Miłość. Nawet nie wiem kiedy... a podziękowanie? Umknęło... bo byłam zaślepiona swym pragnieniem...marzeniem. I znów potraktowałam Boga jak automat... wrzucam monetę ....naciskam guziczek ...otrzymuję to, co chciałam ...odwracam się na pięcie i...odchodzę od automatu, nawet na niego nie spoglądając już więcej... bo po co? Dostałam to, co chciałam. I aż do następnego razu, kiedy znów czegoś zapragnę...

...jestem wśród tych dziewięciu... tak daleko mi to tego jedynego, który upadł przed Jezusem i podziękował ...uwielbił Go za oczyszczenie... jakże on miał wielką wiarę, i ta wiara go uzdrowiła. Moja wiara jest widać słaba... ślepa... szukam po omacku ciągle... muszę dotknąć aby uwierzyć...

Boże... dotknij mego serca, abym mogła uwierzyć ...abym mogła Ci dziękować ...dotknij mnie swą Miłością ...abym mogła kochać. Daj mi doświadczyć Twojej mocy ...daj mi rozkochać się w Tobie...

...Bo wielkiś Ty, wielkie dzieła czynisz dziś,
nie dorówna Tobie nikt
nie dorówna Tobie nikt...
...Chwalę Ciebie Panie i uwielbiam
wznoszę w gore ręce uwielbiając Ciebie...
Amen

RenataWasze komentarze:
 Laura: 07.10.2010, 19:52
 Ciągle zaczynam od nowa, choć czasem w drodze upadam... Wciąż jednak słyszę te słowa: " kochać to znaczy powstawać..." Chciałem Ci w chwilach uniesień, życie poświęcić bez reszty, spójrz - moje ręce są puste, stoję ubogi jak grzesznik... Chwała Panu przez wszystkie wieki. Amen.
 aniela: 04.03.2008, 14:10
 chwalę ciebie Panie każdego dnia i uwielbiam OTO JEST DZIEN KTORY DAL MI PAN i chcę wykrzyknąc całemu światu Boże kocham cię!!!
 malgosia: 14.10.2007, 15:40
 Gdy pragne tak z calego serca podziekowac za wszystko co mi Pan dal,wzial i zostawil normalnie brak mi slow,by wyrazic to co czuje.Niedawno slyszlam piesn dziekczynna,ktora zaczyna sie slowami"Nie umiem dziekowac Ci Panie,bo marne sa moje slowa.Zechciej przyjac moje milczenie i naucz mnie zyciem dziekowac."I teraz jesli mysli me sa nienazwane,staram sie robic to co spodobaloby sie Bogu i tak Mu dziekuje.
 Iza: 13.10.2007, 20:00
 Piękne to co napisane:)Boże...dziękuję Ci za to ,że dotknołeś mego serca kiedy tak bardzo Cię potrzebowałam ,że mnie nie opuszczasz i że mogę Tobie kochany Boże za to dziękować dzien i noc . Trwaj przy mnie. Bóg zapłać...))))))))))))))
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Piotr Damianiśw. Piotr Damiani

Modlitwa do św. Piotra DamianiegoModlitwa do św. Piotra Damianiego

Modlitwa do św. Roberta SouthwellaModlitwa do św. św. Roberta Southwella

Urzędnik źle mnie potraktował. Opuściłem urząd wściekły i rozgoryczonyUrzędnik źle mnie potraktował. Opuściłem urząd wściekły i rozgoryczony

Odnalazła się Arka Przymierza (Ap 11,19)Odnalazła się Arka Przymierza (Ap 11,19)

Choroba nie wybieraChoroba nie wybiera

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej