Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Drzwi...

J 3,14-21

... Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony.

...Kto spełnia wymaganie prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu.

"Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem, Ty masz słowa życia wiecznego" J 6, 63b.68b


Boże, ty przyszedłeś do mnie. Przyszedłeś do mnie przez drzwi, przez me serce. Czy ono było otwarte, gotowe na przyjęcie Ciebie? Czy długo musiałeś doń pukać? Czy ja Ci je otworzyłam? Boże...?

Gdy Bóg przyjdzie i zapuka, lepiej byłoby, gdybyś miał drzwi, drzwi byle jakie, niedomknięte, otwierane wiatrem czy... dotknięciem Anioła.

Boże jesteś. Otworzyłam Ci me drzwi, me serce. Jesteś bardzo cierpliwy... Czekałeś. A ja ciągle szukałam, błądziłam, wiłam się wśród chwil dnia codziennego. Ale... i ja już jestem, już odnalazłam to co szukałam. Znalazłam Ciebie, gdzieś pośród cierpienia, bólu, samotności. Siedziałeś na rozdrożu mych dróg, na kamieniu mego życia. Czekałeś... Wiesz Boże przypomina mi się widok z dzieciństwa; polna droga, która prowadzi do rozdroża, a tam... drewniany stary, poniszczony przez czas krzyż, a u jego podnóża, duży kamień. Przez tyle lat przechodziłam obok tego krzyża, choć na chwilkę przystawałam i patrzyłam w górę, na wzniesione jego ramiona. Rozumiałam to jak okrzyk, krzyk rozpaczy, a może nadziei, a może było to wołanie o pomoc. I ten duży , porośnięty mchem kamień... Byłam wtedy jeszcze dzieckiem, ale ten widok tak utkwił mi w pamięci. Boże ten krzyż, przypomina mnie teraz Ciebie, kamień me życie. Czy już wtedy wiedziałeś jaka będę? Tyle lat oswajałam się z krzyżem, tyle razy upadałam pod nim do modlitwy, to Ty tam byłeś, siedziałeś na owym kamieniu, czekałeś na mnie... i ja też czekałam na Ciebie. Dziś, w tym samym miejscu dalej on stoi...ale nie ma tam Ciebie, Ty jesteś w mym sercu. Ja już tamtą polną drogą nie chodzę, ale krzyż dalej spogląda w górę i woła... Czy ktoś to usłyszy? Czy tak jak ja weźmie go do swego serca? Czy otworzy mu drzwi?

Boże posłuchaj:

Z oczami zmęczonymi od wypatrywania brzasku dnia, Wśród ciemności serca przychodzę do Ciebie Zrozumiesz bruzdę wyrzeźbioną na policzkach, Wydłużoną zmarszczkę od wyczekiwania Bezsilność ciała niezdolnego przebić się przez zwątpienie szept słów, które nigdy nie dotkną powietrza Zostawiam to Tobie Odetchnę - uchwycę Twoją czułość.

Boże, wystarczy mi dotkniecie Twojej Miłości.

...gdy milczy wiara i umiera nadzieja trwa jeszcze miłość...

Amen.

RenataWasze komentarze:
 magda1595: 02.04.2008, 20:25
 Wspominajac Karola Wojtyłe jestem pod wrazeniem z jakim skupieniem rozmawiał z Bogiem bardzo podziwiam Go i bede próbowac starac sie byc jak ON WIELKI POLAK PAPIEŻ tak dobrym człowiekiem i Sługą Bożym...tak wiec ŚW. KAROLU PROSZE CIE WSAW SIE ZA MNIE UBOGA I CHRYSTUSA TAK BARDZO PROSZE
 :): 02.04.2008, 19:27
 "milczy wiara"-nigdy nie milczy! "Umiera nadzieja"-nadzieja umiera ostatnia! "Trwa jeszcze miłość"-ona płonie!
 ..: 02.04.2008, 17:11
 Boże, wystarczy mi dotkniecie Twojej Miłości...
 An: 02.04.2008, 10:18
 Ja pamiętam identyczny widok. Proszę pisać :)
 magda1595: 02.04.2008, 10:13
 Nadzieja na lepsze jutro i wiara w marzenia nigdy we mnie nie umrze...to ona daje mi sens życia. Prosze Panie Boże o moje marzenia..."I NIE BEDE CZEKAĆ NA CZŁOWIEKA, KTÓRY WRZYCI MNIE DO SADZAWKI, KIEDY PRZYCHODZI DO MNIE SAM BÓG"
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnejśw. Gabriel Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej BolesnejModlitwa do św. Gabriela Possenti od Matki Bożej Bolesnej

Litania do św Gabriela od Matki Bożej BolesnejLitania do św Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

Modlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej BolesnejModlitwa w chorobie do św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej

ks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawróceniaks. Franciszek Blachnicki - Apostoł nawrócenia

Modlitwa do ks. Franciszka BlachnickiegoModlitwa do ks. Franciszka Blachnickiego

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej