Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Czego chcesz aby ci uczynił?

Mk 10,46-52

     " ...Synu Dawida, ulituj się nade mną! Jezus przystanął i rzekł: Zawołajcie go! I przywołali niewidomego, mówiąc mu: Bądź dobrej myśli, wstań, woła cię. On zrzucił z siebie płaszcz, zerwał się i przyszedł do Jezusa. A Jezus przemówił do niego: Co chcesz, abym ci uczynił? Powiedział Mu niewidomy: Rabbuni, żebym przejrzał. Jezus mu rzekł: Idź, twoja wiara cię uzdrowiła."

Jezu, Jezu kochasz nas Nieustannie z nami trwasz. Jezu, Jezu napełnij pokojem Serca zmęczone walką i znojem. Myślałem już nieraz - koniec wszystkiego, Wszelka nadzieja zupełnie odeszła. Gdy nagle Jezus pochwycił me ramię I mi przypomniał, że mam Jego znamię.
     Wiara uzdrawia, wiara dodaje skrzydeł, tylko... ból je podcina. Panie co mam zrobić aby ból nie zabijał we mnie wiary, nie zabijał mnie samej. Wczoraj zadawałam pytania... Dlaczego to ja? Dlaczego zabierasz tych których kocham? Ktoś mi powiedział, że to są złe pytania, ja wiedziałam o tym, Panie, ja to wiem. Ale ten ból, jest nie do zniesienia, nie mam sił z nim walczyć. Wrócił ból nawet sama nie wiem kiedy. On wcale nie odszedł... powiedział mi Michał. Powiedz mi Boże, co mam uczynić aby był, ale aby nie bolał, jak mam go znieczulić? Modlitwa... pomóż mi się znów w niej odnaleźć, odnaleźć jej bogactwo, jej moc uzdrowienia. Boże, znów zaplątałam, znów zagmatwałam swe życie, znów poddałam się myślom, zamiast zachować SPOKÓJ, i Tobie zaufać, a ja tak chciałam żeby to było "już", żeby to było jak na pstrykniecie palcami. A jednak... to była zła droga, złe podejście, które teraz wymaga ode mnie kolejnego trudu. Panie, muszę ku temu iść, muszę znów odzyskać siebie, ja chcę Ciebie prosić o pomoc. Panie pomóż mi... Zapytałeś Bartymeusza "Co chcesz abym ci uczynił?", ja odpowiem "Panie daj mi ciszę, obdarz me serce spokojem..." tego teraz mi najbardziej potrzeba, ciszy, spokoju, siły na rozmowę z chłopcami o tym co mi ciąży, abyśmy razem się wspierali. Boże pomóż mi... Zostawiam wszystko jak ów ślepiec, i biegnę do Ciebie, Panie ulituj się nade mną, zostań ze mną, tak bardzo potrzebuję Ciebie w każdej chwili mego dnia, bo bez Ciebie jestem niczym, nawet moja modlitwa jest jałowa, nie wyda żadnego owocu. Boże pozostań...

     Wczoraj... rozmowa z Wojtkiem, "Co mam ci życzyć?" ...tylko ciszy, tak jakbym wiedziała, że teraz będzie mi najbardziej potrzebna, że tak bardzo zatęsknię za nią... za ciszą, tę odnalezioną w modlitwie. Wieczór spędzony na modlitwie, prosiłam o pomoc, otrzymałam...wsparcie w modlitwie. Moja modlitwa to zarazem płacz, słowa przeplatały się ze łzami, ale one maja siłę oczyszczania, mają moc... usnęłam.

     Boże, wczoraj płakałam, pozwoliłeś mi się wypłakać, przytulić się do Ciebie i płakać jak małe dziecko, z tej bezsilności zaciskając pięści... a Ty ...Ty mi je otworzyłeś, zobaczyłam tam... Twoją dłoń... Boże, Ty zawsze jesteś obok mnie, ciągle trzymasz mnie za rękę. Tylko ja... tak często o tym zapominam, przepraszam Boże.

     Dziś... kolejne słowa "staraj się..." tak, staram się, każda chwila to moja walka z bólem, to ciągłe pamiętanie o synach, o sobie. Panie, daj mi dziś dużo sił, aby starać się, aby walczyć, daj mi Moc, daj mi Miłość... i promyczek nadziei...

     Ewa... "Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna...." Uśmiech... trwanie w Bogu, uśmiech... modlitwa, uśmiech... rozmowa z kimś kto wysłucha, uśmiech... to radość serca.

     Wiara czyni cuda... jeżeli mocno się chce, jeżeli powie się TAK, jeżeli powierzy się całkowicie Bogu, bezgranicznie się Mu zaufa. Wiara... uzdrowi tak jak ślepca...

Jezu, Jezu zostań ze mną, Bym nie kroczył nadaremno. Jezu, Jezu napełniaj pokojem Serca zmęczone walką i znojem. W ciemnościach życia otwieraj oczy, Byś zauważył światło Jezusa. Zbawiciel bowiem przy dobrej twej woli Najbardziej smutne serca porusza.

Amen.


Renata   


Biblia dla rodziny Biblia dla rodziny
konsultacja naukowa ks. Waldemar Chrostowski
Oficyna Wydawnicza "Vocatio" wydała wiele różnych opracowań Pisma Świętego, adresowanych do Czytelników ze wszystkich grup wiekowych. Szczególne miejsce wśród nich zajmuje "Biblia dla rodziny". Wybrane do niej teksty pochodzą z Biblii Tysiąclecia, przyjętej w Kościele katolickim w Polsce za oficjalny przekład Pisma Świętego ... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Mama: 29.11.2017, 01:52
 Boże, wysłuchaj mnie i uzdrów Leonardka. Spraw, by dobrze słyszał. Ja wierzę, że możesz to zrobić ot tak. Daj mi nadzieję i wskaż drogę w postępowaniu. Proszę i Dziękuję.
 Emilka: 10.02.2017, 12:44
 Panie Jezu wołam do Ciebie jak Bartymeusz Rabbuni proszę o łaskę macierzyństwa.
 MARZENA: 14.01.2017, 18:19
 Boze nigdy mnie nie opuszczaj i daj uwierzyc w siebie i powiedz ze bedzie dobrze ze dam rade bo ty jestes ze mna i jest tam gdzies ten ktos
 adam: 16.01.2015, 23:21
 Boże zawsze o Tobie pamiętałem, nie zawsze Ciebie słuchałem , dzięki za opiekę.
 aleks: 28.11.2014, 15:10
 O mnie Jezus zapomniał...daje mi to czego nie mogę unieść. Tyle razy modliłem się o śmierć... Dlaczego ?????
 as: 28.06.2010, 10:09
 Jezus pyta znajc odpowiedz. Co chcesz abym Ci uczyniB? Jaka odpowiedz jest pierwsza ... ?
 Beata: 31.05.2008, 13:17
 Panie, spraw żebym Ci zaufała i nigdy się od Ciebie nie oddaliła...
 AN: 30.05.2008, 13:13
 Słońce dziś wzeszło :) życzmy sobie jak najwięcej słońca
 krzysztof: 29.05.2008, 16:29
 piękne słowa, piękne rozwazanie i piękna modlitwa. Bardzo mnie dotknęło to co napisałaś, Znam to uczucie bardzo dobrze, tez sam sobie funduję ból, zawierzając ludziom, robiąc sobie z nich bożków. Odchodząc i wracając do Jezusa, który przyjmuje mnie takiego jakim jestem, poranionego, oszukanego powalonego na ziemię przez ten świat, upadającego w wierze. Ale nie potępiasz mnie Jezu, okazujesz swoją miłośc i cierpliwość, czekasz na mnie, mówisz do mnie tylko ja nie zawsze słyszę to co mówisz a tylko to, co chcę usłyszeć. Słaba jest moja wiara. Umacniaj mnie Jezu w wierze i pozwól wtulić się wTwe ramiona. Pragnę Cię potrzebuję i uwoelbiam. A Tobie Renatko bardzo dziękuje za te słowa, które sa równiez świadectwem.
 An: 29.05.2008, 13:23
 "Mnie nikt nie pyta jak łzy gorzkie umiem kryć... Ale Pan! Jest i będzie zawsze... nie ma samotności, gdy wiemy, że On jest albo Matka... Boża.
 wiatr: 29.05.2008, 13:12
  No widzisz Reniu..." Jest taka cierpienia granica ..." , która zamyka nasze nieustanne szukanie i o grzech się potykanie , a potem jasność , światło się pojawia ...KRZYŻ widzimy i już same dalej nie kroczymy ...pozdrawiam Cię serdecznie i ...uśmiechnij się ...z Bogiem .
 
(1)


Autor

Treść
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]
O stronie... | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2018 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej