Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Perła...

Mt 13,44-46

... "Podobne jest królestwo niebieskie do kupca, poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją."

Szukam perły, jednej, jedynej, szukam skarbu skrytego w roli. Szukam sensu życia i światła, rozwikłania tego, co boli -
Szukam... wciąż szukam. Szukam tej perły, swego skarbu.

Perła to Ty Panie, to Twa miłość, Twe słowo, szukam drogi, którą mam iść, nie ścieszki , nie szlaku... tylko drogi. Ale tak pełno wokół mnie jest rozstai - złudne marzenia, bolące rozczarowania, obietnice bez pokrycia; ślepych uliczek - złe wybory, nieprzemyślane decyzje; krzywe ścieżki - me zwątpienia, obawy, strach, brak cierpliwości... Boże, gdzie ta droga? Pomóż mi ją odnaleźć... podaj mi kierunek... Dokąd mam iść?

Tym drogowskazem, mym kierunkiem - krzyż. Na mej drodze wyrósł jego cień, podążam ciągle w jego cieniu... On przypomina mi jak bardzo mnie ukochał Bóg. Pokochał mnie taką jaką jestem, ze swymi krzywymi ścieżkami, krętymi zakrętami, z mym pokićkanym życiem, ale ...pokochał.

Boże jak często komplikuję sobie me życie, aby nie widzieć jego pustki, zagłuszam me sumienie aby nie krzyczało. Podejmuję się wielu zadań, bo nie potrafię określić celu, i Boże wciąż uciekam... uciekam z miejsc gdzie jest miłość, bo sięgam po coś co nie moje i nie dla mnie, Boże, wybacz mi to... Mówię bardzo dużo, by ukryć, że nic nie mam do powiedzenia... I wciąż szukam celu... A Ty pokazałeś mi, że odkrycie celu jest już połową drogi do niego, a drugą połową jest ...cisza. Cisza - to w niej odnalazłam siebie, tam tylko siebie słyszę, Boże to w niej słyszę Twój szept... Twoje ciche wołanie...

Szukać Ciebie, to przygoda życia, to wspaniała wyprawa w głąb mego serca, to wędrówka mego życia. Na początku mam niewielki bagaż, potem z wiekiem bagażu przybywa, i tego potrzebnego i tego zbędnego balastu, ale każdy jest dla mnie cenną zdobyczą, wartościowym doświadczeniem. Szukać Ciebie to doświadczać Twej dobroci, cierpliwości, mądrości, bliskości ...miłości.

Boże, chcę Cię zawsze szukać, każdego dnia odnajdywać Cię w godzinie, minucie, sekundzie mego życia...

Jestem kupcem, który przemierza kraje w poszukiwaniu tej jedynej perły. Wędrówka ...jest trudna, tyle złego czyha po drodze, ile upadków, ile zwątpień, a ile bólu. Ale jestem przecież kupcem ...muszę ją kupić, i nie ważne za jaką cenę, oddam wszystko tylko za tę jedną perłę.

Boże... odnalezienie Ciebie było takie trudne, musiałam posmakować złego, popaplać się w grzechu, nawet czasami nie mieć żalu, za to co zrobiłam, musiałam temu stawić czoła, aby zrozumieć ...co tracę, aby to bardzo boleśnie odczuć... i wrócić... i znów na nowo Ciebie szukać, a Ty czekałeś na mnie w Tabernakulum... czekałeś, byłeś zawsze na wyciągniecie ręki, tylko ja tego wtedy nie widziałam, byłam zaślepiona światem, zbyt łatwym życiem, zapewnieniami o pięknej i szczęśliwej miłości... Boże zapomniałam o Tobie... Przepraszam...

Wczoraj i dziś szukam tej perły... płacę za to mą samotnością, mą miłością do dzieci, mym cierpieniem, mym ciągłym powrotem, mym uzdrowieniem, ale to nic w porównaniu z tym co osiągnę jak odnajdę tę perłę... odzyskam spokój, miłość, radość, odzyskam Boga... odnajdę siebie. I chyba ...powolutku taką perłę już widzę, to już tak niedaleko... już ją czuję...odczuwam miłość, spokój ducha, czuję taką ciszę wokół siebie... zbliżam się do swej perły, zbliżam się Boże do Ciebie... to dziś klękam przed Tabernakulum, boś Ty tam jest, ukryty w białej Hostii...

Twej twarzy szukać wciąż chcę Obecności Twej chcę być, chcę żyć...

Amen.

RenataWasze komentarze:
 ?: 19.07.2020, 22:13
 Po ranach są blizny
 Renata..Maria: 09.01.2020, 15:39
 Czas goi rany... tęsknota
 Paula: 02.12.2008, 16:08
 A nie można by tak streścić .. Mt 13,24-43 Była bym bardzo wdzięczna
 Yuna: 15.10.2008, 17:22
 Mi chodziło o nazwe tej przypowieści a nie to cojest napisane i jej religijne znaczenie
 Calineczka: 06.08.2008, 00:17
 Hojność Boga jest bez miary... Bóg jest Miłością, a marą Miłości jest Miłość bez miary .... "Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby człowiek nie zginął, ale miał życie wieczne" PERŁA ... Bóg w moim sercu ... Nie jestem Ciebie godna, Panie ... ale powiedz tylko słowo, a będzie uzdrowiona i uświęcona dusza moja ufająca Twojej Miłości Miłosiernej ... Amen.
 a.l: 03.08.2008, 12:20
 mój skarb-chcę codziennie od nowa troszczyć się o niego,codziennie pokonać tyle zła,codziennie od nowa... ale wiem,że warto!
 (...): 03.08.2008, 12:03
 Szukam , tęsknię , jestem głodna ale uczę się wolności.. Panie dopomóż.
 ev.: 02.08.2008, 22:34
 Perełko - JEZU, mimo tęsknoty za człowiekiem, tęsknię do Ciebie, bo Ty Jesteś w człowieku i tylko Ty dajesz pokój absolutny...JEZU UFAM TOBIE!!
 wiatr: 02.08.2008, 22:25
  Bóg JEST Wierny w Miłości Miłosiernej . Daje Siebie Całego w Hostii a jednocześnie pobudza ... do szukania Go w drugim człowieku , w Miłości ... pięknej i czystej , która JEST przedsmakiem Raju . Nie bój się Jej ... , nie lękaj ...Bożego Daru , przyjmij z wdzięcznością ... Skarb , jaki zostanie Ci ofiarowany ... !


 jana: 02.08.2008, 21:16
 dziekuje ci bardzo,Renato.
 (...): 02.08.2008, 18:02
 Perło tęsknię niemożliwie !!
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Romanśw. Roman Jurajski

Modlitwa do św. RomanaModlitwa do św. Romana Jurajskiego

Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?Dlaczego wszechmogący i miłosierny Bóg dopuszcza do nas cierpienie?

Gdzie szukać tabernakulum?Gdzie szukać tabernakulum?

Matki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie sąMatki porównując dzieci zapominają, że trzeba je kochać takimi jakie są

Ruszyły już klucze dzikiego ptactwaRuszyły już klucze dzikiego ptactwa

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej