Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Dziecko...

Mt 19,13-15

... "Dopuście dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie."

Nim świt obudzi noc dotykiem ciepłych mgieł, Nim dzień ożywi świat, Panie przyjdź - Wołam: przyjdź, Uciesz mój wzrok spokojem jasnych barw. Nim mnie zachwyci kwiat, Ty przyjdź.
...chciałam to napisać, wczoraj, Boże i znów zasnęłam, utrudzona dniem, padłam jak dziecko, zmęczone zabawą. Nawet bez kolacji... pamiętam obrazek z życia mych dzieci, utrudzeni zabawą, psotami, zasypiały gdziekolwiek, często wśród zabawek, zasypiały w swym małym świecie, często z chlebem w ręku. Wczoraj byłam taka sama, zasnęłam w swym trudzie, problemach... o świcie pobudka, wszak tak samo budzą się dzieci, skoro świt, gotowe i zwarte do zabawy, do życia. Boże, powiem Ci szczerze, jak nie cierpiałam tych świtowych dzwoneczków mych dzieci, toż to pora na spanie a nie na harce, a oni rozanieleni, wyspani, a ja oczy na zapałki, bo trzeba wstać. Ale teraz tamte czasy są pięknymi wspomnieniami. Teraz ja jestem takim dzieckiem, budzę się skoro świt, wypoczęta, mimo, że spałam kilka godzin. Jestem dzieckiem... i taka przychodzę do Ciebie.

Boże... jak trudno czasami być takim dzieckiem. Porzucić swój dorosły świat, swe ambicje, swe plany. JA... czy ja potrafię stać się dzieckiem? Czy mogę jeszcze nim być? Boże... ? ...Moja mama, zawsze na Dzień Dziecka robi nam niespodzianki, pytamy się dlaczego, przecież ja z braćmi już jesteśmy dorośli, mamy swe dzieci, ale mama wtedy z uśmiechem odpowiada: "...jesteście ciągle dziećmi, bo macie rodziców" Tak, mamy rodziców, ale nie tylko tu... Ania, zawsze mówiła wszystkim, że ma dwie mamy, ktoś na uboczu pomyślałby że bredzi, ale ona doskonale znała obie mamy, i obie kochała... Maryja i ja... matki. Boże, chyba odpowiedziałam sobie na pytania... jestem dzieckiem, mimo swych lat, boję się jak dziecko, szukam wsparcia, pomocy, szukam przytulenia. Pragnę miłości, tak jak nowo narodzone dziecko.

Przychodzę do Ciebie jako dziecko, zlęknione, zapłakane, umorusane podczas zabawy, przychodzę jako dziecko do swego Ojca, który posadzi na kolanach, przytuli, uspokoi płacz, Ojciec który kocha jednakowo swe dzieci, nie ma wyróżnień, nie ma nawet zabiegania o względy Ojca. Ty kochasz swe dzieci jednakowo, dla każdego masz tyle samo dobroci, miłości, i czekasz... aż przyjdą. Przyjdą... pokonają swe przeszkody, pozbędą się grzechów, przekroczą próg... i przyjdą. Bo tylko u Ciebie Ojcze znajdą ukojenie w bólu, chwilę zrozumienia, wytchnienie w cierpieniu, odpoczną po trudach swej drogi, odnajdą swe życie.

Boże, kochać i wierzyć jak dziecko, być szczęśliwe i beztroskie jak dziecko. Chcę tego... Naucz mnie rozbudzać we mnie to dziecko, dopuść je do głosu. Boże rozpal we mnie tę iskierkę dziecka, abym jego oczami widziała to czego nie widzę własnymi oczami, daj mi serce dziecka, abym jeszcze bardziej kochała i słyszała Twój szept. Chcę być na Twych kolanach... Bądź mym Ojcem, prowadź mnie przez życie, naucz mnie pokonywać schody...

I tak poprowadź mnie przez piętra trudnych lat, Bądź w dzień radością dnia, w nocy snem. pomóż mi: O Panie mój, rysować życia kształt. Bym mógł wciąż naprzód iść, bym trwał.

Amen.

RenataWasze komentarze:
 Renata..Maria: 09.01.2020, 12:58
 Być wiernym...czas szybko leci..Jego dzieci
 Renata: 13.01.2017, 15:15
 Dzis znów mam widzenia
 Renata: 13.01.2017, 15:11
 Zanim wpadłam w sidla diabla miałam widzenie ja spadalam w przepaść a do góry bylo 2 meszczyzn znanych mi jeden patrzył ze łzami w oczach jak spadam drugi byl wtulony w ramiona Jana Pawla II ....wiedzieli ze zwiodl mnie zly duch?
 Renata: 08.01.2017, 21:14
 Tez zwodzil mnie szatan i prawie mu sie to udalo ...uratował mnie glos z nieba
 :D: 10.11.2008, 20:02
 Święta Bernadetto Soubirous, módl się za ...Renatkami Święta s. Faustyno Kowalska, módl się za Renatkami Święta Hiacynto, módl się za Renatkami Święty Franciszku, módl się za Renatkami Święty Janie Bosco, módl się za Renatkami Święty Dominiku Savio, módl się za Renatkami Święty Alojzy Orione, módl się za Renatkami Święty Stanisławie Kostko, módl się za Renatkami Święta Rito, módl się za Renatkami Święty oo. Pio, módl się za Renatkami Święty Michale Archaniele, módl się za Renatkami Sł. Boży Janie Pawle II, módl się za Renatkami Matko wszelkiego Macierzyństwa, módl się za Renatkami Ojcze Wszechrzeczy, uświęcaj Renatki.
 Michał: 06.09.2008, 14:20
 Chciałbym się podzielic innym świadectwem który przeżyłem .Wracałem z kościoła ze służby lektorskiej dochodzę do klatki a tam siedzi młoda piękna dziewczyna widziałem była to narkomanka i prze nią usłyszałem głos szatana ,który powiedział grubym głosem do mnie cześć daj mi 1 zł na chleb a te spojrzenie było dzikie.Wiedziałem ,że to szatan mówię nie mam a on zaczął za mną chodzić.Coś do mnie mówił a ja powiedziałem do dziewczyny i szatana idż do domu! Zrobiła się taka cisza że i dziewczyny nie było i szatana.Acha poczułem gorzałę z ust dziewczyny .Pierwszy raz z czymś takim się zetknąłem.Uważajcie szatan czuwa!Możecie mi wierzyć lub nie ale sam się przekonałem na własnej skórze.Była to bardzo piękna dziewczyna i młoda
 wiatr : 26.08.2008, 23:38
  Wiesz Reniu , mam takiego znajomego O. Kapucyna , do którego wpadam czasami na pogaduszki ( ma piękną , długą , siwą brodę ..) i On mi czasami powtarza takie słowa " Oj , mamuśka ... trzymaj się ... i mocno trzymaj kierownicę " . Jest to połączone z wielką radością ale i ogromną troską ; zawsze czuję się jak dziewczynka ... , a ta " mamuśka " rozbraja mnie całkowicie ! TRZYMAJ się Renata , wszystko się ułoży ... tylko w swoim czasie , w JEGO Czasie i Jego planach .
 Renata: 26.08.2008, 23:02
 Czytając ten tekst miałam wrażenie, ze czytałam o sobie. Sięgnęłam po niego zupełnie przypadkowo. Dla mnie to kolejny dowód że nie ma przypadków, tak jak i zbieżność imion autorki tekstu i mojego...
 Łukasz: 26.08.2008, 21:47
 Piękne i zarazem takie prawdziwe :)


 Anula: 26.08.2008, 19:54
 Ja też pragnę być takim dzieckiem
(1)


Autor

Treść

Nowości

Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 2Nowenna do Świętego Szarbela - dzień 2

bł. Czesławbł. Czesław

Modlitwa do bł. CzesławaModlitwa do bł. Czesława

Litania do bł. CzesławaLitania do bł. Czesława

św. Ansegizśw. Ansegiz

Modlitwa do św. AnsegizaModlitwa do św. Ansegiza

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej