Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Uczta...

Mt 22, 1-14

...Przyjacielu, jakże tu wszedłeś nie mając stroju weselnego?

...daj nam ujrzeć świat taki, jakim jest. Daj nam łaskę widzenia w prawdzie siebie samych. Daj nam poznać jak bardzo zostaliśmy obdarowani. Mocni w Duchu.
Przyjacielu, jakże tu wszedłeś?

...o to samo zapyta mnie On... zapyta mnie jak ja tu weszłam nie mając stroju weselnego.

Jezus zaprasza mnie na ucztę, zaprasza mnie do Siebie... robi to codziennie, dzień po dniu... każdego dnia wysyła do mnie zaproszenie... ludzi, którzy mówią w Jego imieniu... zaprasza mnie do Siebie. A ja? Czy idę? Czy słucham każdego, którego posyła, czy biorę te słowa do serca? A może je odpycham, ignoruję, bo co mi tam będzie ktoś coś mówił, jak ja wiem swoje...? I odrzucam to zaproszenie na ucztę ...zawsze znajdę jakieś usprawiedliwienie, jakieś wyjście z tej sytuacji... nawet brak czasu to już nikłe wytłumaczenie, sięgam po inne, z tej wyższej półki... kłamstwo, ucieczka. Odrzucam to, co jest dobre, to co dawałoby mi szczęście, zaspokojenie mej miłości.

A to On sam zaufał mi, daje się mi w Eucharystii. A ja jakże często przychodzę na tę ucztę brudna, nie ubrana, przychodzę z ciężkim sumieniem ...z sumieniem, które sama oszukuję... i idę, staję przed Nim w nie prawdzie ...nie mam nawet odwagi podnieść oczu ...pali mnie wstyd, czuję się jak złodziej, który tylko baczy czy ktoś go nie ujrzy i nie wskaże palcem ...nie wytknie i nie krzyknie: "To ta, to ona!!"

Boże... sumienie boli i...dusza boli... nie chcę być jak ten gość wyrzucony z uczty, bo nie miał na sobie weselnego stroju, bo nie był przygotowany. Ja chcę! Chcę być na tej uczcie, radować się z innymi z obecności Twojej, czuć Twój dotyk, czuć Twą miłość ...i być wolną od zniewolenia, wolną od grzechu, wolną od kłamstwa. Boże... jest jedyna tylko droga aby być na tej uczcie... prawda. "...tylko prawda może mnie wyzwolić" - te słowa wciąż mi brzmią w uszach.

Prawda... a nie złudzenie, nie jakaś plotka, nie jakieś domysły... a tylko prawda. Dlaczego dziś tak bardzo boimy się prawdy, odrzucamy ją, wolimy wierzyć w to, co jest wygodne, w to, co nie potrzebuje sprawdzenia. Nawet zabrania się czasami mówienia prawdy, bo ktoś jej nie chce, nie chce przez to zmienić swego myślenia, np. na tematy innej osoby... odrzuca tę prawdę, a i tym samym tego człowieka ...ignoruje go, stawia przed innymi jako kłamcę, jako tego co niszczy, jako kogoś kto nawet nie zasługuje na miano człowieka. A prawda? Ona ...sama się obroni...ona sama wyjdzie... zaboli ...zapiecze... ktoś uroni łzę szczęścia a może i łzę bólu ...ale tylko prawda zwycięży, tylko prawda wyzwoli. Dajmy tej prawdzie czas... na nic nasze mówienie o niej tym co jej nie przyjmują... ktoś mi powiedział, "...zostaw to, zaufaj Jemu... prawda jest jedna i tylko ona zwycięży...".

Boże... nie pozwól mi abym, kiedykolwiek zboczyła z drogi prawdy, wiem jakie jest życie jak się żyje w kłamstwie, jak jedno kłamstwo pociąga za sobą następne, i jeszcze kolejne ...i wciąż mało… i wciąż tak mało... Nie daj mi nigdy opierać się na domysłach... bo to niszczy przyjaźń, znajomość... niszczy człowieka. Boże... chcę żyć w prawdzie... daj mi sił aby w niej żyć.

Tyle ostatnio się dzieje...wydarzenia za wydarzeniem... rozmowy... ludzie... daj mi w tym wszystkim odnaleźć Ciebie, Twą miłość, i Twe zaproszenie na ucztę. A ja będę gotowa, aby godnie iść na tę ucztę, ubrać się w szatę łaski i zasiąść za stołem... i się radować, bo tylko w Tobie jest radość.

I tak poprowadź mnie przez piętra trudnych lat, Bądź w dzień radością dnia, w nocy snem. pomóż mi: O Panie mój, rysować życia kształt. Bym mógł wciąż naprzód iść, bym trwał.

Amen.

RenataWasze komentarze:
 Renata: 11.01.2017, 20:17
 Bo niepokój od złego pochodzi
 Gosia: 27.08.2008, 00:13
 "Ja jestem Droga, Prawda i Zyciem, Jesli kto we mnie wierzy, chocby i umarl, zyc bedzie" Wystarczy czasem jedno slowo wypowiedziane od przypadkowej osoby, jedna sytuacja, zeby zmienilo sie cale nasze zycie, zebysmy zobaczyli siebie w prawdzie, ktora niestety czesto bardzo boli ale takze... wyprowadza nas z naszej slepoty. Jak malo znamy siebie samych a jak bardzo dobrze zna nas Jezus Chrystus;) Piekny tekst, dzieki Reniu
 wiatr: 26.08.2008, 23:27
  No ... Reniu ..." Dajmy tej prawdzie czas ..." . Po tych wszystkich ... " upokorzeniach Duszy ..." RODZI się w Tobie ... PRAGNIENIE Miłości ... Boga , ale Ono JEST inne ...niż było wcześniej ; już jest w Nim dużo Światła , Ciepła ...Zaufania ; to już nie są słowa ... piękne pisane i rymowane ...; One mają głębię , którą będzie coraz trudniej " ubrać " w słowa ! Zostań z Panem i Jego Matką w pokoju Serca !
 pax4: 26.08.2008, 20:19
 Najtrudniej jest trwac w prawdzie... ale jej owoce sa slodkie i piekne. Reniu, dziekuje :*
(1)


Autor

Treść

Nowości

św. Piotr Damianiśw. Piotr Damiani

Modlitwa do św. Piotra DamianiegoModlitwa do św. Piotra Damianiego

Modlitwa do św. Roberta SouthwellaModlitwa do św. św. Roberta Southwella

Urzędnik źle mnie potraktował. Opuściłem urząd wściekły i rozgoryczonyUrzędnik źle mnie potraktował. Opuściłem urząd wściekły i rozgoryczony

Odnalazła się Arka Przymierza (Ap 11,19)Odnalazła się Arka Przymierza (Ap 11,19)

Choroba nie wybieraChoroba nie wybiera

Najbardziej popularne

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Tajemnica SzczęściaTajemnica Szczęścia

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Godzina Łaski 2023Godzina Łaski 2023

[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej