Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Ewa czuje inaczej. Warto zadbać o uczucia

Jacek Pulikowski

Polecamy
Ewa czuje inaczej. Warto zadbać o uczucia

Wydanie: Poznań 2008
ISBN: 978-83-89282-36-1
Ilość stron:  80
Oprawa: miękka 
Wydawnictwo: Jerozolima 

Nasza cena: 12.00 zł

     Opis:

     "Ewa czuje inaczej", jest to ciąg dalszy "Krokodyla dla ukochanej". Z tamtej dowiedzieliśmy się, że warto wspierać rozwój mężczyzny stawiając mu wysokie wymagania, z tej natomiast wyciągniemy wniosek, że warto zadbać o uczucia.

     Kobieta i mężczyzna to stworzenia bardzo różniące się w odbiorze rzeczywistości. "Adam" nastawiony jest na działanie, "Ewa" wszystko przeżywa przez pryzmat swoich uczuć. Czy te dwie istoty mogą dojść do jedności? Tak, jeśli uwzględniają różnice w sposobie odczuwania świata i nauczą się komunikacji emocjonalnej.

     Mówi się, że sercem mężczyzny jest rzeczywistość świata, światem kobiety jest rzeczywistość jej serca. Zatem, jeśli nie chcesz mojej zguby... Nie tylko krokodyla daj mi, luby, lecz zadbaj o nasze uczucia.

     Recenzje książki:

Kobiety, uczcie mężczyzn siebie!

     Kobieta i mężczyzna to dwa kompletnie różne światy. O tak! - już słyszę westchnięcia i wykrzyknięcia zarówno płci pięknej, jak i tej drugiej, równie pięknej ;-). Wielu twierdzi, że niestety, są to dwa światy nie do pogodzenia. Natomiast autor książki stara się tę niemożliwość porozumienia uczynić bardziej możliwą...

     W swojej książce (nie jedynej o tych sprawach, jest ona ciągiem dalszym "Krokodyla dla ukochanej") Jacek Pulikowski, mąż i ojciec trojga dzieci, opisuje różnice, jakie istnieją w sposobie odbierania rzeczywistości przez kobiety i mężczyzn.

     Mężczyźni są nastawieni bardziej na działanie, natomiast kobiety przeżywają wszystko przez pryzmat swoich uczuć. Kobiety żądają od mężczyzn domyślności, natomiast mężczyzna jest po prostu niedomyślny. Kobieta okazuje swoje uczucia nie tylko słowami, ale całą sobą, a mężowi często trudno jest tego wszystkiego wysłuchać. Większość mężów nie lubi wciąż powtarzać, że kocha swoją żonę, a żona właśnie tego oczekuje i potrzebuje.

     Bardzo często obwiniają się oni nawzajem, że jedno nie rozumie drugiego, po jakimś czasie stwierdzają, że już się nie kochają, a skoro tak, to może najlepiej się rozstać. Na szczęście część tych małżonków przed ostateczną decyzją podąża do poradni małżeńskiej.

     Autor książki, zaangażowany w działalność Duszpasterstwa Rodzin, pokazuje, że komunikacja w małżeństwie (i w ogóle między kobietami i mężczyznami) nie musi tak wyglądać. Poprawnej komunikacji emocjonalnej trzeba się po prostu nauczyć, poznając i ucząc siebie nawzajem odbierania rzeczywistości. Wymagać to będzie oczywiście olbrzymiej cierpliwości obu stron, ale te chwile trudu zaowocują w przyszłości. Warto też podkreślić, że poprawna komunikacja uczuciowa nie może być manipulacją, a podstawą porozumienia powinna być szczerość i empatia w rozmowie. Kilka praktycznych zasad dobrej rozmowy jest również zawartych w książce. Autor mówi też o sprawach płciowości widzianych z kobiecego punktu widzenia.

     Zatem zapraszam do lektury wszystkich, nie tylko małżonków, ale i tych, którzy dopiero szukają drugiej połówki oraz tych, którzy ową już znaleźli, ale nie weszli (jeszcze ;-)) w święty związek małżeński.


Magdalena Frąckiewicz

   

Wasze komentarze:
 Miki: 05.01.2015, 22:02
 Dziękuję. Z Twoją pomocą Pan skierował to słowo także do mnie. Potrzebowałem Go, a Pan mnie znalazł.
 kasai: 03.09.2007, 18:32
 ciekawe zagadnienie poruszylas. ciekawe jakie ja bede miec miejsce przy stole... hm
 bt: 02.09.2007, 15:29
 Dziekuje.........
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej