Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Pokochać siebie

Walter Trobisch

Polecamy
>Pokochać siebie

Wydanie: Częstochowa 2005
ISBN: 83-7256-862-6
Ilość stron:  69
Oprawa: miękka 
Wydawnictwo: POMOC - Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa

Sugerowana cena wydawcy: 6.00 zł Nasza cena: 5.40 zł

     Opis:

     Miłość siebie to warunek wstępny, aby zacząć kochać bezinteresownie. Tylko wówczas, gdy zaakceptujemy samych siebie, możemy stać się prawdziwie bezinteresowni i wolni od nas samych. Książka uczy akceptacji siebie i radzenia sobie z depresjami.

     Recenzje książki:

Kochając siebie

     Pokochać siebie to książka dla osób, którym rezygnacja i brak akceptacji własnej osoby nie pozwalają znaleźć szczęścia w życiu osobistym lub to skutecznie utrudniają. Autorowi zależało na tym, aby przypomnieć nam o bardzo ważnej kwestii - miłości siebie samego.

     Jest ona według niego sprawą kluczową w relacjach międzyludzkich. Problem ten jest rozpatrywany na wielu polach: filozoficznym, teologicznym, psychologicznym, a także w odniesieniu do wybranych fragmentów Pisma Świętego. Trobisch krótko i rzeczowo wyjaśnia czytelnikom podwójne znaczenie słów "miłość własna" i podpowiada właściwą interpretację, zwracając również uwagę na daleko idące skutki ich złego rozumienia. Dowiemy się również, kiedy samoakceptacja może przerodzić się w egoizm i jak to się ma do tak pięknej cechy jak bezinteresowność.

     Autor zwraca uwagę również na to, że aby kochać samego siebie, najpierw musimy przejść ciężki, lecz bardzo efektywny etap nauki. Pierwszym krokiem jest pozwolenie innym, by nas kochali. Nakaz ten jest tylko z pozoru banalny, o czym skutecznie przekonuje nas autor, przedstawiając szereg najczęściej popełnianych przez ludzi błędów, a kończąc na wyjaśnieniu czym jest w tym przypadku "błędne koło".

     Ważną częścią książki jest rozdział poświęcony skutkom braku miłości samego siebie. Jak się okazuje, są one bardzo daleko idące i odbijają się w bardzo wielu płaszczyznach naszego życia. Autor omawia takie problemy jak: wybór partnera, wrogość wobec własnego ciała czy popadanie w nałogi. Osobny rozdział poświęcony jest depresji, jej skutkom i środkom zaradczym.

     Ta mała w formacie, lecz bogata w treści książeczka ma za zadanie pomóc osobom, które chcą zarówno kochać, jak i być kochane. Po jej przeczytaniu każdy z pewnością zrozumie, dlaczego sprawy te są ze sobą tak silnie powiązane i jak ważne jest, byśmy akceptowali siebie. Życzę wszystkim, aby po zapoznaniu się z tą publikacja w pełni zrozumieli słowa Ulricha Schäffera cytowane przez autora - kochając siebie mniej niż ciebie, utrudniam ci kochanie mnie...


Sylwia Boguta

   

Wasze komentarze:
 Izajasz: 11.07.2017, 21:04
 Iz 49, 7 (VII wieków przed Chrystusem): Tak mówi Pan, Odkupiciel Izraela, jego Święty, do wzgardzonego w swej osobie, do budzącego odrazę pogan, do niewolnika przemożnych: «Królowie zobaczą cię i powstaną, książęta padną na twarz, przez wzgląd na Pana, który jest wierny, na Świętego Izraelowego, który cię wybrał». Nie wstydźmy się krzyża. Krzyża wstydzą się POGANIE.
 kryst: 01.01.2016, 17:33
 Pan Jezus powiedział aby każdy wziął swój krzyż i poszedł za Nim a nie Maria !!!
 marek: 03.12.2014, 06:56
 TO LUDZIE SE WYMYŚLILI BÓG NIECHCE BY LUDZIE CIERPIELI , CHYBA ŻE NA PROŻBĘ MARYJI AMEN
 Renata: 04.09.2007, 11:13
  :)
 kasai: 01.09.2007, 23:40
 Renatko...Piękne i osobiste, a co najważniejsze to opisałaś ladnie to co pewnie każdy ma w sercu. Czasem z wiarą jest czerwone, a czasem zielone:)
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej