Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Sztuka motywacji

Alan Loy McGinnis

Polecamy
Sztuka motywacji

Wydanie: Warszawa 2005
ISBN: 83-85435-11-5 
Ilość stron:  149
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: miękka

Sugerowana cena wydawcy: 19.00 zł Nasza cena: 18.05 zł

     Opis:

     Lektura obowiązkowa każdego szefa, rodzica, nauczyciela. Sztuka motywacji uczy, jak wydobyć z ludzi to, co w nich najlepsze. Formułuje 12 zasad, które mają to umożliwić, m.in.: zauważaj potrzeby drugiego człowieka, wysoko ustawiaj poprzeczkę doskonałości, okazuj uznanie i chwal osiągnięcia, potrzebę współzawodnictwa wykorzystuj w sposób umiarkowany.

     Książka przekazuje prostą, praktyczną wiedzę o tym, jak wydobywać tkwiące w każdym człowieku zasoby twórcze, jak uwierzyć w siebie i w innych, jak kierować ludźmi, a także jak ich wychowywać, by unikali frustracji, lecz przeciwnie — by byli zadowoleni ze swych dokonań.

     Każda z proponowanych zasad jest przez autora niezwykle bogato i starannie rozwinięta. Całość pozbawiona mentorskiego tonu, napisana z serdeczną i przyjacielską troską. Naprawdę fascynująca lektura!

     Recenzje książki:

Jak wydobywać z ludzi to, co w nich najlepsze,
czyli o sztuce motywacji

     To rzeczywiście bardzo dobry poradnik, który w świetny i przystępny sposób, ukazuje, jak powinien postępować dobry przywódca, kierownik, przewodnik, by jak najbardziej zmotywować swych ludzi do działania, do wspinania się coraz wyżej… Autor opiera swe wywody na licznych przykładach z życia wielkich ludzi.

     Ta świetna pozycja został napisany przez znanego psychologa, Alana Loya McGinnisa. Ze swych wieloletnich doświadczeń i obserwacji wywnioskował on, że istnieje 12 zasad (które należy traktować komplementarnie) wydobywania z ludzi tego, co w nich najlepsze.

     Trzeba zauważać potrzeby drugiego człowieka. Należy stawiać wysoko poprzeczkę doskonałości, jednak stworzyć równocześnie środowisko, w którym niepowodzenie nie oznacza przegranej. Warto też - zachęcając do sukcesu - wykorzystywać wzorce, okazywać uznanie i chwalić osiągnięcia.

     Kolejne rozdziały książki omawiają poszczególne zasady. Wyjątek stanowi rozdział pierwszy (który ukazuje, czym jest psychologia inspiracji, że nie jest ona manipulacją i dlaczego jest tak ważna) oraz ostatni (który jest pełnym złotych myśli podsumowaniem).

     Jak zaznaczyłem wcześniej, autor posługuje się bardzo licznymi przykładami z życia ludzi, którzy osiągali sukcesy i doszli na szczyt. Ukazuje również przykłady negatywne, gdzie konkretne czynniki zaważyły na tym, że ktoś - mimo swojego potencjału - nie osiągnął niczego wielkiego. Co bardzo istotne, autor nie obawia odwoływać się do życia Jezusa i również z Ewangelii czerpać wiele wzorców inspiracji.

     Czytałem tę książkę również z pozycji redaktora naczelnego Tolle et lege, z pozycji człowieka, który również ma pod sobą grupę ludzi i musi starać się, by działała ona jak najbardziej efektywnie. Muszę przyznać, że ten poradnik bardzo dużo daje… Przemyślenia w nim zawarte są nie tylko bardzo praktyczne i konkretne, ale również bardzo głębokie i piękne, czego przykład zamieszczam na zakończenie:

     "Jeśli to prawda, że ludzie mogą się rozwijać, poszerzać swoje możliwości, skakać wyżej, biegać szybciej i komponować coraz lepszą muzykę, to znaczy, że ostateczne przywództwo musi mieć cechy służby, ponieważ wtedy wychowuje się zwolenników, którzy prześcigają mistrzów. (...) Urzędnicy będą zatrudniać pracowników i inspirować ich tak, że ci być może zostaną w przyszłości ich zwierzchnikami."

     Jeśli jesteś szefem jakiejś grupy ludzi, jeśli pragniesz osiągnąć sukces, ta książka bardzo Ci pomoże, zapewniam!


Paweł Pomianek

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej