Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Jak Polacy przegrywają? Jak Polacy wygrywają?

Praca zbiorowa

Jak Polacy przegrywają? Jak Polacy wygrywają?

Wydanie: Gdańsk 2005
ISBN: 83-89574-64-0 
Ilość stron:  174
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: GWP

Sugerowana cena wydawcy: 24.00 zł Nasza cena: 22.80 zł

     Opis:

     Chcesz osiągnąć sukces i nie wiesz, co Ci w tym przeszkadza? Chciałbyś zrozumieć dlaczego niektórzy są "skazani na sukces", a innym wciąż się nie udaje? Dlaczego Polacy nie potrafią cieszyć się z własnych osiągnięć? Czy dobrze rozumiemy przyczyny własnych porażek? Dlaczego "polskie piekło" ma się dobrze, a do "polskiego raju" wciąż nie możemy trafić?

     Ta książka pomoże Ci rozwikłać te zagadki i odkryć ukryte przyczyny sukcesów i porażek Polaków!

     Autorzy tej książki nie zamierzają ani krytykować, ani chwalić. Pragną jedynie pokazać słabe i mocne strony mentalności Polaków. Czynią to na podstawie badań naukowych dotyczących postaw, przekonań i zachowań. Sami są ekspertami w dziedzinie nauk społecznych, warto zatem wziąć ich zdanie pod uwagę w swoich prywatnych refleksjach na temat mieszkańców naszego kraju (czyli również nas samych). Może skłoni to przynajmniej niektórych czytelników do myślenia, że wcale nie jesteśmy skazani na porażkę?

     A oto pytania, na które starają się odpowiedzieć Autorzy:

     Jak historie które produkujemy w naszych głowach, by nadać porządek światu i swemu życiu stają się "samospełniającym się proroctwem"?

     Co zrobić, gdy wygrasz milion? Przehulać czy schować do skarpety? Czy aby w tak głupi sposób nie marnujemy nadarzających się w życiu okazji? Jak hierarchie wartości wyznawane przez Polaków pomagają bądź przeszkadzają różne okazje wykorzystywać?

     Narzekanie daje poczucie, że żyjemy we "wspólnym bagnie". Jeśli jest to prawda, tj. sytuacja wokół nas jest zła, poczucie to może pełnić pozytywną funkcję obronną: umacniać więź, wspólnotę i nadzieję. Z drugiej strony może jednak podtrzymywać przesadnie negatywną wizję świata, niewiarę w możliwość zmiany, niechęć do działania.

     Jak pokonać zniechęcenie? Politycy wciąż myślą o państwie jako o super-organizacji, do której trzeba wtłoczyć obywateli. Dopóki państwo nie zacznie wspierać samoorganizowania się ludzi, nie powstaną ani społeczeństwo obywatelskie, ani rzeczywista demokracja.

     Wiele badań społeczno-ekonomicznych na świecie pokazuje, że w rozwoju ekonomicznym istotną rolę odgrywają czynniki psychologiczne, przekonania na temat świata i siebie samego. Polskie badania pokazują nasze deficyty w tym zakresie: niskie zaufanie, brak nastawienia na własne osiągnięcia i lekceważenie cudzych, bierność.


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej