Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Sztuka planowania rodziny

Wojciech Wencel

Polecamy
Sztuka planowania rodziny

Wydanie: Warszawa 2010
ISBN: 97-88374-91-4 
Ilość stron:  128
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Vocatio

Sugerowana cena wydawcy: 24.00 zł Nasza cena: 22.80 zł

     Opis:

     Książka prof. med. J. Rötzera na temat metody objawowo-termicznej miała już ponad trzydzieści wydań w krajach niemieckojęzycznych. Została również przetłumaczona na kilkanaście języków. Państwo mają przed sobą drugie jej wydanie. W przystępny sposób przedstawia ona, na podstawie solidnych badań naukowych, zasady jednej z najskuteczniejszych metod rozpoznawania płodności. Publikacja jest przeznaczona dla par małżeńskich. Daje ona niezbędną wiedzę na temat możliwości tak potrzebnego świadomego planowania liczby dzieci w rodzinie.

     Poznanie fizjologii kobiecego organizmu budzi podziw dla precyzji i celowości natury oraz skłania do współżycia małżeńskiego z uwzględnieniem jej mądrych praw. Okresy płodności i niepłodności są naprawdę łatwe do ustalenia. Trzeba tylko nauczyć się prostego sposobu obserwacji, który szybko staje się nawykiem. Obserwacje te pozwalają kobiecie nie tylko zrozumieć własny organizm, ale zwiększają też jej poczucie wartości. Współodczuwanie męża wywołuje w żonie uczucie wdzięczności i uznania dla niego. Prowadzi to do głębszego porozumienia zarówno w dziedzinie seksualnej, jak i emocjonalnej, a tym samym wzmacnia więź małżeńską. Taka postawa ożywia przyjaźń i wzajemne oddanie małżonków, które w wielu zwiżzkach są niestety zaniedbywane.

     Statystyki dowodzą, że wśród małżeństw stosujących naturalną metodę planowania rodziny rozpada się zaledwie od dwóch do pięciu procent par, podczas gdy w krajach Europy Zachodniej i USA ilość rozwodów sięga obecnie pięćdziesięciu procent. Trwała i zgodna rodzina ma ogromne znaczenie nie tylko dla małżonków, ale także dla szczęścia ich dzieci i dla całego społeczeństwa. Nie straćmy więc tej wielkiej szansy.

     Nowy przekład (2005) tej niezwykle ważnej książki został skonsultowany i zaaprobowany przez specjalistów z Instytutu Naturalnego Planowania Rodziny INER ul. Nowogrodzka 49, 00-695 Warszawa, tel. (22) 629 06 89

     Recenzje książki:

A wszystko, co Bóg stworzył, było dobre

     Wszystko, co Bóg stworzył i stwarza, jest dobre. Każde nowe życie jest darem Boga, dlatego tak ważne jest, by człowiek przyjmował to nowe życie z miłością. Książka prof. med. Josefa Rötzera pomaga małżeństwu w poznaniu okresów płodności kobiety, a poprzez to umożliwia im świadome i w pełni przemyślane podjęcie decyzji o przekazaniu życia nowemu człowiekowi.

     Poradnik ten nosi tytuł "Sztuka planowania rodziny". Powstał na podstawie doświadczeń kobiet oraz przeprowadzonych badań i obserwacji fizjologii kobiecego organizmu. Jest on skierowany przede wszystkim do małżeństw, które planują poczęcie dziecka lub też z różnych przyczyn to poczęcie muszą odłożyć na jakiś czas. Pozwala on zdobyć niezbędną wiedzę na temat świadomego planowania poczęcia.

     Okresy płodności i niepłodności w cyklu kobiety są bardzo łatwe do rozpoznania. Kobieta musi jedynie wnikliwie i systematycznie obserwować swój organizm.

     Opisana w tej publikacji metoda objawowo-termiczna polega na:

     * codziennej obserwacji śluzu i odczucia w pochwie (śluz wskazuje na płodność);
     * codziennym mierzeniu temperatury poprzebudzeniowej (temperatura w czasie cyklu ma charakterystyczne okresy wzrostu - odpowiednio zinterpretowane pozwalają na ustalenie okresu niepłodności);
     * można również poprzez samobadanie szyjki macicy obserwować zmiany w niej zachodzące (wskazujące na płodność lub jej brak).

     Jeśli w te codzienne czynności będzie także angażował się mąż, np. poprzez zapisywanie temperatury, pozwoli mu to na lepsze zrozumienie swojej żony. Gdy w okresie płodności kobiety małżonkowie zrezygnują ze współżycia, będzie to dla nich czas, kiedy będą potrafili okazać sobie miłość poprzez proste gesty i słowa.

     Książka ta zawiera przykładowe tabelki ukazujące, w jaki sposób należy dokonywać pomiarów i obserwacji (także po narodzinach dziecka i w okresie klimakterium). Zamieszczono tu również opisy różnych zaburzeń i nieprawidłowości cyklu miesiączkowego, jakie mogą wystąpić, wraz z radami - jak należy postępować.

     Droga Czytelniczko, może wydawać Ci się, że nie jest to interesująca propozycja, że nie jest ona skierowana do Ciebie, jednak pragnę Cię zachęcić do przeczytania tej książki. Może spodoba Ci się ta metoda planowania rodziny, może stanie się twoim codziennym nawykiem mierzenie temperatury... `


Katarzyna Dąbek

   

Wasze komentarze:

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej