Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Głos w wietrze

Francine Rivers

Polecamy
Głos w wietrze

Wydanie: Radom 2006
ISBN: 83-89862-47-6 
Ilość stron:  612
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Polwen

Sugerowana cena wydawcy: 29.90 zł Nasza cena: 28.41 zł

     Opis:

     "Głos w wietrze" - pierwszy tom trylogii "Znamię lwa" - to jedno z największych osiągnięć beletrystyki chrześcijańskiej ostatnich lat. Porywająca akcja, wiarygodne sylwetki psychologiczne, sugestywnie przedstawiony starożytny Rzym, zaskakująco podobny do współczesnego świata - to wszystko złożyło się na sukces powieści, którym jest zarówno popularność wśród czytelników, jak i uznanie krytyków oraz prestiżowe nagrody.

     Recenzje książki:

W lekkim powiewie przychodzi Pan...

     Przedstawiam Ci, Drogi Czytelniku, kolejną, niezwykłą powieść Francine Rivers "Głos w wietrze". Książka ta jest pierwszą częścią trylogii pt. "Znamię lwa"; kolejne jej tomy (które mają się dopiero ukazać) to: "Echo w ciemności" oraz "Jak świt poranka". Ów pierwszy tom - "Głos w wietrze" - swym klimatem przypomina "Gasnące słońce" Jeske-Choińskiego czy chociażby znane "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.

     Po zburzeniu Jerozolimy (datowane w historii na rok 70) młodziutka Żydówka - chrześcijanka Hadassa trafia jako niewolnica do bogatej rodziny w Rzymie. W powstaniu straciła najbliższych: jednych zabito, inni umarli z głodu. Dlaczego ocalała jedynie ona, Hadassa, najsłabszej wiary? Paradoksalnie odtąd ta wiara jest jej jedyną siłą.

     Przedstawiony obraz starożytnego Rzymu przypomina współczesny świat: zanik wartości moralnych, filozofia przyjemności, rozwiązłość. Dla jednych życie człowieka kończy się wraz ze śmiercią, należy więc z niego korzystać, czerpać przyjemności. Jedni czczą kamienne posągi, dla innych bogiem jest rozum i pieniądz. Brak ofiary, wyrzeczenia, odpowiedzialności za swe decyzje…słowem - pustka. Rzymski lud karmi się walkami gladiatorów i krwią chrześcijan, rzucanych lwom na pożarcie.

     Właśnie w ów świat wchodzi Hadassa ze swoją wiarą w Chrystusa i wartościami. W tym świecie poznaje również Markusa, syna patrycjuszy, którzy ją kupili. Czy w takim klimacie rodzące się uczucie jest w stanie przetrwać pomimo wielu różnic?

     Powieść ta w pierwszym momencie może budzić przerażenie z powodu swej grubości (ponad 600 stron!). Jednak w miarę zagłębiania się w lekturę szybko ono znika i już za chwilę znajdujemy się na jej końcu. Książka ta bowiem z jednej strony niesamowicie wciąga, a z drugiej niesie ze sobą mocne przesłanie, które daje wiele do myślenia.

     Osobiście "pożerałam" tę powieść, oczywiście w granicach rozsądku :-). Lektura lekka i przyjemna, pozwala odpocząć od trosk i zmagań dnia. Głębokie przesłanie, postawa wiary młodej chrześcijanki Hadassy pomaga później z większą siłą stawić czoła tym różnym stresom, no i uczy, wiele człowieka uczy... Przyznam, że z niecierpliwością czekam na kolejne tomy! Historia ta bowiem urywa się w tak pasjonującym momencie...


Justyna Smerecka

   

Wasze komentarze:
 clood: 08.12.2008, 10:13
 BÓG JEST ZE MNĄ , CZEGÓŻ MAM SIĘ LĘKAĆ :-)
 Do: 09.10.2007, 00:33
 Piękna modlitwa
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej