Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Radość mądrości

Ks. Marek Dziewiecki, Magdalena Korzekwa

Radość miłości

Wydanie: 2005
ISBN: 83-7442-110-X 
Ilość stron:  96 
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Jedność

Sugerowana cena wydawcy: 16.91 zł Nasza cena: 16.06 zł

     Opis:

     Ta książka to zbiór pięknych sentencji o mądrości. Dziś potrzebujemy książek, które odsłaniają piękno człowieka, ukazują niezwykłe możliwości jego rozwoju i upewniają nas, że również w naszych czasach człowiek może stawać się większy od samego siebie, a nawet od własnych marzeń oraz że potrafi dojrzale rozumieć i mądrze kochać siebie i innych ludzi. Do tego typu publikacji należą książki ks. Marka Dziewieckiego - duszpasterza i psychologa.


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:
 Renata: 23.01.2008, 08:34
 „ Życie duchowe nie jest niczym innym, jak właśnie miłością. Kochać wcale nie znaczy czynić dobro, wspomagać czy też chronić kogoś, bowiem w ten sposób traktujemy bliźniego jak zwykły przedmiot, zaś siebie samych postrzegamy jako istoty mądre i szlachetne. A to nie ma nic wspólnego z miłością. Kochać – znaczy połączyć się z drugim człowiekiem i dostrzec w nim iskrę Boga.” - brat Tomasz Merton. ...Boże, pomóż mi dostrzec tę Twą iskrę w każdym człowieku. Boże ja proszę...
 ardawl: 22.01.2008, 23:24
 W SWej Wielkiej Łaskawości Daję Wam Dar Miłości. Tak Dar, chyba jeden z najważniejszych. Przecież Miłość to wszystko, to nieskończoność i miłosierdzie, to wybaczanie i radość, to być na zawsze mimo wszystko. Miłość to czyste dobro i prawda. Kochać człowieka tak, by Własnego Syna za grzechy nasze poświęcić. Bóg dał nam Dar - dar niepojęty, gdyż wielu z nas jego pojąć nie może. Choć spróbujmy jak niektórzy, być może wtedy zaczniemy Ten Wielki Dar dostrzegać w nas samych i w innym człowieku. Bądźmy dla siebie w Miłości i Bóg wtedy też Będzie.
 Renata: 22.01.2008, 06:32
 Kasiu, książka ma tytuł "Promyczek", jest tylko wydrukowana, ale nie ma wydawnictwa więc nie może trafić do księgarń. Możesz skontaktować sie ze mną na maila renata.swiderska1@wp.pl. Książkę mam u siebie, kosztuje 10 zł, jeżeli jesteś bardzo tym zainteresowana to zapraszam na maila. A oto co piszą o Promyczku: ",,Promyczek,, to nieustanna nadzieja, nauka miłości, szacunku i pokory. ,,Promyczek,, to umieranie istnienia ludzkiego a rodzenie się przepięknej wiary. Wiary Miłości i Nadziei co góry przenosi, co serca porusza i jest taka nasza, nasza osobista.... ,Promyczek,, to książka, która mówi wręcz można by powiedzieć o wszystkim. Dlaczego? Odpowiedz prosta, jest rodzeniem i życiem, jest śmiercią i wiarą, jest bolem i radością. Jest smutkiem i nadzieją. ...Skończyłam właśnie czytanie jej.... Będę do niej wracać, to wiem... z wielu względów będę do niej wracać... Przeczytałam Promyczka....czytałam w milczeniu i zadumie słowa pisane ręką Kobiety, Matki, Chrześcijanki, Człowieka........ Kogoś, kto przechodził cierpienie, ból, bunt, nadzieje. Kogoś, kto w ciągu dziewięciu lat musiał nagle przeżyć całe życie swoje i swojego ukochanego Dziecka - bo tylko (aż?) tyle otrzymał czasu od Najwyższego." " ...Lektura treści zapisanych w książce „Promyczek” pokazuje prawdę o człowieku w sytuacjach najbardziej wiarygodnych – cierpienia i śmierci. Jest to prawda dotycząca zarówno tego, kto cierpi i umiera, jak też tych, którzy współ-cierpią i współ-umierają. Można więc bez obawy błędu stwierdzić, że adresatami prawd zawartych w tej książce są jesteśmy my wszyscy, gdyż nie ma takich, których cierpienie i śmierć nie dotyczy. Ten zapis owych szczególnych doświadczeń człowieka jest nie tylko utrwaleniem przeszłości – tego, co przeżyła Ania, jej Mama i inni Najbliżsi. Jest też - a może jeszcze bardziej – nauką wszystkim potencjalnym chorym i umierającym, którzy mogą się uczyć najważniejszych mądrości życia – cierpienia i umierania. - Ks. prof. dr hab. Józef Zabielski . A Tobie Ewo.... dziękuję za to że TU jesteś :)). Ogarnę Ciebie Ewo swą modlitwą. Masz wyżej podanego mego maila, jeżeli chcesz porozmawiać ze mną... to skontaktuj się ze mną...porozmawiam :)
 ewa: 21.01.2008, 16:20
  Droga Renato ... Dziekuję BOGU za DAR CIEBIE w moim Życiu ... za DAR Męstwa ..którym CIĘ DUCH ŚW. Obdarował , głęboko mnie poruszyły Twoje SŁOWA ... wycisnęły ŁZY ... z modlitwą i prosząc o nią - ewa .
 Katy: 20.01.2008, 21:56
 Reniu, wspomniałaś,że napisałaś książkę...czy możesz podac jej tytuł?Pozdr, Kasia
 Iza: 20.01.2008, 15:53
 Renato piękne ::)) Z Bogiem...
 efka: 20.01.2008, 14:52
 To cała Ty Reniu. Kochasz mimo wszystko, wierzysz mimo wszystko i masz nadzieję mimo wszystko i jeszcze piszesz tak pięknie o tym. Dzięki, bo tak ciepło robi mi się na sercu jak czytam Twoje rozważania.
 AN: 20.01.2008, 13:42
 Jakie to piękne, jakie piękne :)), ot dzięki Tobie :)
 ewka: 20.01.2008, 11:44
 Dziekuje Tobie Renato za kolejne rozwazanie.Wiesz,zastanawiam sie nad tym jak to jest ,ze w Twoich rozwazaniach widze siebie sama...Dziekuje Ci za to,ze jestes...i ze dzieki Tobie po mału zaczynam odnajdywać to co jest najwazniejsze...Jezus który czeka na mnie mimo tylu upadków...
 anna: 20.01.2008, 11:40
 Dziękuję Ci Renatko za to, że dzielisz się z nami SOBĄ.Wiele z Twoich odczuć,przemyśleń,doświadczeń ma miejsce również w moim życiu, dlatego Twoje teksty poruszają mnie.Prawda ?- że trzeba wiele stracić by pojąć, że Bóg z miłości do nas,by nas przyciągnąć do siebie,gotowy jest zabrać nam wszystko ? Nie każdy chce i potrafi przyjąć tę prawdę, i tę Jego wielką miłość.Pozdrawiam Cię.
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej