Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki
Najważniejszy dzień mojego życia. Refleksje o życiu i śmierci

O. Leon Knabit OSB

Najważniejszy dzień mojego życia. Refleksje o życiu i śmierci

Wydanie: Kraków 2007
ISBN: 978-83-7482-125-4 
Ilość stron:  80
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: eSPe 

Sugerowana cena wydawcy: 18.00 zł Nasza cena: 17.10 zł

     Opis:

     Ojciec Leon Knabit podjął temat życia i śmierci. Mnich twierdzi, że do śmierci trzeba się przygotowywać i że trzeba żyć w jej blasku, a nie w jej cieniu.

     Mówi też o tym:
     - Co jest w życiu najważniejsze?
     - Skąd się wzięła śmierć?
     - Czy umierają tylko inni?
     - Dlaczego człowiek nie może żyć wiecznie tu, na ziemi?
     - Czy w domu Ojca jest miejsce dla każdego?
     - Co to znaczy, że śmierć jest bramą do Życia?
     - Czy należy wstydzić się łez?
     - Gdzie był Pan Bóg w czasie trzęsienia ziemi?
     - Czy Bóg umarł?
     - Jak Papież przygotowuje się do śmierci?
     - Czy można umierać z radością?


Tolle.pl

   

Wasze komentarze:
 natalia: 24.01.2009, 20:27
 Czytajac te slowa moje serce sie raduje czuje ze tylko z Bogiem, dla Boga, w Bogu ..moje szczescie, radosc, nadzieja, i milosc...... Jezu Ufam Tobie. Bog zaplac=]
 zraniona: 14.02.2008, 00:29
 ycie jest okrutne, bezwzględne a los człowieka niepewny.Cierpienia zmieniają człowieka lecz nie zmieniają ludzi wokol niego. Ludzie pozostają okrutni i bezwzględni. Wiem co to cierpienie. Poznałam smak zdrady która boli nieprawdopodobnie gdy kochasz tak bardzo drugiego człowieka, poznałam radość wybaczania - która płynie z prawdziwej miłości i poznałam cierpienie, które przynosi choroba, patrzyłam w oczy moich dzieci przepełnione strachem i rozpaczą. Wierzyłam w to, że dostałam drugie życie od Boga i byłam bardzo szczęśliwa.....a potem poznałam ból samotności, rozpacz wypełniła moje życie....pozwoliłam odejść człowiekowi dla którego żyłam....bez niego nie umiem oddychać, czuję że znowu umieram... czy ktoś nie tylko potrafi mnie doświadczać...czy potrafi mi pomóc. gdzie podział się Bog...jak mam go odnależć...może ja nie rozumiem poczynań Pana...może dostałam to drugie zycie aby cierpieć.....tylko dlaczego ?????????
 Biedronka: 10.02.2008, 15:02
 Trzymam twoją dłoń...
 Iza: 25.01.2008, 21:25
 Renato :)Dziękuję Ci +Z BOGIEM...
 joanna: 25.01.2008, 09:59
 niedawno odnalazlam te strony i dzieki nim wstaje rano z lozka ,wyjatkowo mi ciezko i zle a gdy poczytam twe wymuzenia SERCE MI ROSNIE I MOWIE SOBIE musze wytrwac bog ci zaplac DOBRA KOBIETO
 An: 25.01.2008, 09:35
 O, to już wiem skąd jest we mnie tyle wielkiej Tęsknoty :) i Ciebie Panie Jezu. Słowa stają się powodem do radości i ugruntowują to szczęście, które jest w człowieku. Dziś modlę się i za Was moją modlitwą codzienną, jedną z wielu w Liturgii Godzin: Spraw, abyśmy czystym sercem rozpoczęli ten dzień ku czci Twego Zmartwychwstania i uczynili go miłym Tobie przez nasze postępowanie. Amen.
 Renata: 25.01.2008, 08:41
 Tęsknota... tęsknimy za tym co utraciliśmy.... Pamiętam dobrze słowa Adama Mickiewicza z Pana Tadeusza " ..ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił". Piękne słowa i takie szczere do bólu. Ile to razy poprzez mój grzech tracę Boga z mych oczu? Ile to razy poprzez swą nie przemyślaną decyzję tracę poczucie swej wartości...a tym samym i Boga.... bo tylko On jest dla mnie tą najwyższą wartością. I stąd ma ogromna tęsknota Ardawl za Kimś....kto dla mnie jest tym Najwyższym...mą Ojczyzną tak jak Litwa w Panu Tadeuszu. Bardzo ukochałam wiersze siostry Grażyny Muchy, bardzo często je cytuje w mych rozważaniach...stały się dla mnie bardzo bliskie, a tak pisze siostra o tęsknocie "...dobrze, że jest ta tęsknota co odziera ze złudzeń.To wszystko w nas wzrasta, zanurzając w miłość, która musi być dawana ciągle od nowa i wciąż coraz więcej...". Dziękuję Wam.... że Jesteście :)
 ardawl: 24.01.2008, 23:57
 Czemu tęsknimy tak bardzo za Miłością Boga, wszak On nas Zawsze Kocha. Odpowiedź jest chyba tylko jedna. Tęskni się zawsze za czymś wspaniałym i jedynym, tęsknimy zawsze za tym co dobre - taką jest właśnie Miłość Boża. Miłość istnieje, lecz często jej nie widzimy - dlatego tęsknimy.
 owieczka: 24.01.2008, 22:28
 Podziwiam Renatko Twoja wiarę, Twoje bezgraniczne zaufanie, oddanie Panu, wierność mimo trudu życia i doświadczeń. Z uwagą od dość dawna wczytuję sie w Twoje rozważania, próbuję się sama czegoś nauczyć od Ciebie, by być mimo grzechu bliżej Boga. Przypominają mi sie tutaj slowa ks. Twardowskiego:"Zbliża mnie do Ciebie to, co Cię oddala". To takie dziwne, ale gdy się bardziej zastanowić, to rzeczywiście tak jest w istocie; nic bardziej nie zbliża nas do Boga jak grzech, mimo ze to on przeciez nas oddala. Myśle, że do Boga zbliżają nas także Twoje głebokie refleksje, tyle w nich prawdy o czlowieku i ludzkiej ułomności. Cieszę sie, kiedy widze, ze znowu jestes na tej stronie. Pozdrawiam.
 ewka: 24.01.2008, 21:12
 Dziękuję...
 Beata: 24.01.2008, 12:34
 Dziękuję za świadectwo:)
  ewa SOS....: 24.01.2008, 09:09
  Bardzo Proszę o modlitwę w intencji mojego ciężko chorego Brata - ciotecznego ... jest w śpiączce ... proszę ... pomódlcie się , , Dziękuję .
 ewa: 24.01.2008, 09:06
  Reniu ... Dziekuję Ci ... za Dobre SŁOWO . Niech SŁOWA - KWIATY - uczynia Piękny BUKIET PRZYJAŹNI , abysmymogły Rozkoszowac się ICH zAPACHEM , iCH pIĘKNEM, ICH Świeżością , Wonią , Dobrocią . ( ...) ... Krople Deszczu są potrzebne - przynoszą UKOJENIE , ULGĘ ... POKÓJ I MIŁOŚĆ ... w której się Można ROZPŁYNĄĆ , pozdrawiam CIĘ Cieplutko ... buziak na cały Dzień .
 AN: 24.01.2008, 08:45
 Zycie może mieć tak piękną twarz? Niesamowite... :)))
 Ania: 23.01.2008, 23:03
 Dziękuję za te słowa...i tylko jedno jest ważne...Dziękuję,że Jesteś Boże,bo bez Ciebie nic by nie było...zupełnie nic...bo Ty nadajesz sens życiu i prowdzisz w każdej chwili naszego życia...
 Magda: 23.01.2008, 22:30
 DZIEKUJE........
(1)


Autor

Tresć
[ Powrót ]
 
[ Strona główna ]


Humor | O stronie... | Wspomóż nas | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej